Zpráva z utkání 4. kola okresního přeboru mužů - 31. 8. 2014

přečteno 911x,
1.9.2014

Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Šebela, Odehnal, Bezděk - Kuchař, Zouhar Roman, Zavoral (15. Obalil), Knödl – Krátký (55. Dvořáček), Sehnal (87. Furch)

Střelci branek: Kuchař 2 a Knödl – Hájek a vlastní

V nedělním utkání hostili naši hráči Doubravici, tedy tým, který v minulé sezóně sestoupil z 1.B. a v té současné se mu zatím také příliš nevede. Jak jsme si minulý týden stěžovali, že jsme si z Vysočan měli odvést alespoň bod, tak se stejným vědomím odjížděli ze Šošůvky fotbalisté Doubravice. Na těžkém terénu, který zkrápěly proudy vody, se hrál poměrně vyrovnaný zápas, ve kterém se střídala obě družstva v aktivitě. O co více těžký terén ubíral na možnosti kombinace, o to víc dával prostor k chybám. Tentokrát jich bylo víc na straně soupeře, takže si připisujeme veledůležité tři body.

Oproti posledním duelům jsme neměli vůbec špatný začátek. Hrálo se více na polovině hostů, dokázali jsme držet míč a hlavně hbitý Zavoral dělal soupeřově defenzívě problémy (bohužel po několika tvrdých atacích byl nucen tento náš hráč velmi brzy střídat). V 10. minutě se předvedl Sehnal, jenž prošel přes dva obránce, ale nedokázal zakončit. Ovšem ve 12. minutě přišla pro naše barvy (zároveň se zesilujícím deštěm) studená sprcha. Centrovaný míč z levé strany se před naší bránou snaží odhlavičkovat Bezděk, ale naneštěstí namíří přímo k pravé Valachově tyči, 0-1.
Obdržená branka našimi hráči přece jen otřásla a posadila na koně Doubravici. Ta zlepšila pohyb a začala nás přehrávat. Změnit toto dění mohl ve 22. minutě Sehnal. Uvolnil se ve „velkém vápně“, ale dalšímu jeho postupu zabránil faul soupeřova hráče. Jenže rozhodčí ponechal hru plynout dál. Avšak dál v této fázi utkání byli lepší hosté. Velkou šanci likviduje ve 30. minutě Valach, kdy má i štěstí, když střela hráče Doubravice z osmi metrů míří do jeho těla. S blížícím se závěrem poločasu ovšem přibývá dramatických situací. Ve 34. minutě se uvolní na levé straně Knödl, přihraje nabíhajícímu Romanu Zouharovi, ale jeho pohotovou střelu z jedenácti metrů vyráží výborným zákrokem brankář hostů. Hra se pak rychle přenese na naši polovinu a po zpětné přihrávce střílí z osmnácti metrů Hájek. Jeho přízemní střela má razanci i přesnost a končí u levé tyče Valachovy brány, 0-2.
Naštěstí dokážeme ještě do poločasu odpovědět. Ve 40. minutě proletí centrovaný míč pokutovým územím až na levou stranu ke Kuchařovi a ten z bezprostřední blízkosti a v poněkud akrobatické pozici dostane nadvakrát míč do sítě, 1-2.
Konec úvodního dějství je opravdu hektický. Ve 42. minutě se od Odehnala odrazí míč k osamocenému hráči hostů, ale ten ze šesti metrů míří nad břevno. No a na druhé straně se nám povede hezká akce, na jejímž konci je Obalil, avšak jeho střelu z jedenácti metrů vyrazí od své pravé tyče bravurním zákrokem brankář Doubravice.

V druhé půli ještě více ovlivňovalo hru množství vody, která skončilo na trávníku našeho hřiště. Bylo to spíše o bojovnosti než o nějakém fotbalovém umu. A nutno naše hráče pochválit, že za soupeřem nezaostávali. Dlouhé minuty se ovšem hrálo bez nějaké výraznější šance. Pro všechny hráče bylo velice složité vůbec zkoordinovat svůj pohyb a tak se čekalo spíše na nějakou chybu. V 67. minutě ji udělala Doubravice. Centrovaný míč proskákal pokutovým územím až ke Knödlovi a náš kapitán střelou z devíti metrů nedal brankáři šanci zasáhnout, 2-2.
Začínalo se prakticky od začátku a byla to znovu Doubravice, která měla možnost jít do vedení. V 76. minutě prošel po levé straně hráč Doubravice a jeho následnou přihrávku nedokáže z „malého vápna“ umístit mezi tři tyče jeho spoluhráč. Hosty to mrzí o minutu později ještě víc. Pronikajícího Sehnala zastaví skluzem hráč hostů a rozhodčí nařizuje pokutový kop. Dá se říct, že docela přísný, jelikož faul na Luďka z první půle byl mnohem průkaznější. Míč si postaví Kuchař a s notnou dávkou štěstí jej dostane přes zásah brankáře do sítě, 3-2.
V závěrečných minutách se hosté snaží o srovnání stavu, ale našim hráčům v neděli nešla vytknout vůle bojovat. Tudíž jsme protivníka už do žádné vyložené možnosti nepustili. Velice solidní šanci měl naopak Roman Zouhar, který v 83. minutě, po zahrané standartní situaci, míří těsně vedle levé tyče. Po závěrečném hvizdu rozhodčího nám to ale vůbec nemuselo vadit, jelikož přes dnešní srpnovou koupel jsme i podruhé v tomto ročníku dokázali doma smazat dvoubrankové manko a nakonec vyhrát.

Příště: Na hřiště Vavřince, který prozatím uzavírá tabulku, nás los soutěže posílá v příštím kole. Hraje se v neděli 7. 9. 2014 od 16:30 a autobus nejede. Hráči mají sraz v Šošůvce u kabin v 15:30.

Mladší žáci mají svoje první utkání odloženo až na čtvrtek 11. 9. 2014 od 17:00.
V domácím prostředí se utkají s celkem Benešov / Kořenec.