Zpráva z utkání 10. kola okresního přeboru mužů - 12. 10. 2014

přečteno 768x,
12.10.2014

Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Manoušek, Zouhar Roman, Bezděk (85. Odehnal) – Kuchař (78. Baláž), Šebela (38. Obalil), Zavoral (76. Petlach Radek), Knödl – Sehnal, Krátký (72. Dvořáček)

Střelci branek: Bezděk – Kuchař 2, Sehnal a Krátký

V nádherném nedělním odpoledni zavítali naši fotbalisté do sousedního Sloupu. Tradičně očekávané derby nemělo tentokrát nikterak třeskutou atmosféru. Důvodem bylo dění na hřišti. Snad jen v první půlhodině mohli domácí počítat s nějakým úspěchem. Sice jsme se brzy ujali vedení, ale poté jsme pár desítek minut bojovali sami se sebou nebo s hodně špatným povrchem hřiště ve Sloupu. Ovšem po zmiňované půlhodině jsme zcela ovládli hru, soupeře jednoznačně přehráli a konečný výsledek je pro domácí ještě milosrdný. Ovšem je nutno říct, že takhle špatně hrající Sloup se nám už dlouho nepostavil.

Po úvodním rozkoukání, ve kterém domácí vsadili na svůj pověstný důraz, jsme udeřili již v 6. minutě. Rohový kop zahraný z pravé strany posadí Bezděk na hlavu nabíhajícího Kuchaře a Jenda ze tří metrů posílá míč na „vzdálenější tyči“ do brány Sloupu, 0-1.
Vedoucí gól byl sice povzbuzující, ale brzy mohlo být srovnáno. V 8. minutě se odráží parádní střela hráče soupeře z jednadvaceti metrů od břevna Valachovy brány. Domácí v této fázi duelu využívali menších rozměru svého hřiště, byli v osobních soubojích důraznější a tudíž i drželi míč častěji na svých kopačkách. Zahrávali i několik rohových kopů, ale ve vzduchu jednoznačně kralovala dvojice bratrů Zouharových. Naši hráči se soustřeďovali na rychlé výpady, jelikož defenzíva Sloupu nestála dnes zrovna na pevných nohách. Ve 21. minutě se dostane na pravé straně do šance Krátký, ale jeho prudkou střelu ze třinácti metrů likviduje brankář. O dvě minuty se přítomným divákům předvede i Jarda Valach, který bravurně zneškodní přímý kop z dvaceti metrů zahrávaný Liborem Zouharem. Zhruba po půlhodině hry začal ovšem soupeř vyklízet střed pole a to byla voda na mlýn našim rychlonohým fotbalistům, kteří se víc a víc dokázali prosazovat. Ve 35. minutě jsme navíc ukázali akci, která pohladila srdce fanoušků ze Šošůvky. Předvedli jsme skvělý přechod do útoku po ose Sehnal – Krátký – Zavoral. Adam unikl obráncům, sám před brankářem posunul míč doprava a v tu chvíli byla k vidění málokdy vídaná věc. Hned trojice našich hráčů nabíhala osamocena před prázdnou bránu soupeře. Adamova přihrávka nakonec skončila u Kuchaře, kterému pak nezbylo nic jiného než míč poslat do opuštěné klece, 0-2.
Až do konce první půle jsme udávali tón hry a to hodně hlasitě. Ve 40. minutě se uvolnil na levé straně Krátký, jeho přesný centr nachází před bránou Sehnala, ale Luďa touto vyloženou možností pohrdně a bránu z osmi metrů přestřeluje. Ve 43. minutě se řítí na brankáře z pravé strany Kuchař. Gólman jeho první pokus kryje a ten opakovaný nedokáže nakonec dostat do brány Krátký. Ve 45. minutě centruje z levé strany Bezděk přímo na Sehnala a proti naší radosti je skvělý zákrok brankáře Havla. O pár sekund později zcela rozebereme obranu Sloupu a Obalil střílí ze šestnácti metrů, ale opět zasahuje Havel. No a těsně před hvizdem oznamující přestávku znovu zakončuje Obalil, avšak na míč pořádně ve vzduchu nedosáhne a brankář s ním poté nemá mnoho práce.

Do druhé půle jsme šli trochu s obavou, aby nás nakonec nevyužité možnosti nemrzely. Avšak již v 50. minutě jsme mohli být úplně klidní. Parádní akci nastartuje přesnou přihrávkou na rozběhnutého Knödla Obalil, náš kapitán okamžitě přihrává před bránu, kde si Sehnal počíná naprosto chladnokrevně a pošle míč pod břevno brány Sloupu, 0-3.
Zápas nadále bezpečně kontrolujeme a Sloup nám herně nestačí. Z mého pohledu dnes nejlepší domácí hráč Zbyňa Musil (pokud pominu výborný výkon brankáře Havla) se sice snaží dát hře nějaký řád, ale že by našel u spoluhráčů pochopení? Přesto může soupeř snížit. V 59. minutě Valach neudrží míč po střele ze střední vzdálenosti, avšak následnou dorážku z bezprostřední blízkosti reflexivně zlikviduje. Na druhé straně se 2x řítí k brance Knödl, bohužel na Havla ani jednou nevyzraje. Spoustu našich akcí také zastavuje zdvižený praporek pomezního. Je to škoda, že si takové situace nepohlídáme, poněvadž obrana domácích byla dnes opravdu hodně prostupná. O čestný úspěch se soupeř snaží v 66. minutě, kdy vznikne závar před naší bránou, ale Valach předvede další skvělý zákrok a nadále tak drží čisté konto. To jak se dávají góly, předvede přítomnému publiku v 70. minutě Krátký. Mára si před „šestnáctkou“ na levé straně zpracuje míč, navede si ho více na střed a pak neomylně zacílí k levé tyči brány Sloupu, 0-4.
Utkání se poté už spíše dohrává. I tak můžeme své vedení navýšit v 77. minutě. To se ke střele uvnitř „vápna“ dostane Obalil, ale míří nad bránu. V 83. minutě unikne obraně Dvořáček, jenže ze vzájemného souboje vyjde opět vítězně Havel.
A tak se alespoň čestného úspěchu dočká soupeř. V nastaveném čase zahrává Sloup rohový kop, naši obránci se nedohodnou s brankářem a domácí útočník nadvakrát dostane míč do sítě, 1-4.
Je to ovšem jen slabá náplast pro soupeře, naopak pro naše příznivce je konečný výsledek určitým zadostiučiněním za porážku v posledním vzájemném zápase v Šošůvce.

Příště: Po třech týdnech nás v neděli 19.10.2014 čeká opět domácí zápas. Od 15:00 přivítáme v Šošůvce nepříjemného soupeře z Olomučan. Tudíž zveme všechny příznivce.
Ve stejný den, ale již od 10:00 sehrají své střetnutí i žáci. Ti hostí spojené družstvo z Olešnice a Kunštátu.