Zpráva z utkání 26. kola okresního přeboru mužů - 12. 6. 2015

přečteno 629x,
13.6.2015

Sestava: Valach (82. Odehnal) – Zukal – Nemeškal, Zouhar Roman, Baláž - Dvořáček, Kuchař, Petlach Radek (46. Zouhar Ivan), Bezděk – Krátký, Sehnal

Střelci branek: Sehnal Lukáš 3 a Nejezchleb 2 – Krátký 2

Netradičně již v pátek se představili naši hráči v Rudici. Šlo o utkání celků, které rozhodně neoplývají momentální oslnivou formou a rozsáhlá marodka u obou družstev udělala také své. Tudíž asi nikdo nebyl překvapen, že k vidění bylo střetnutí nevalné úrovně. V první půli měla Rudice opticky více ze hry, ale naši hráči byli nebezpečnější v útoku a šli do vedení. Paradoxně když jsme ve druhé části byli lepším celkem a navýšili svůj náskok, tak těžko uvěřitelný kolaps, který šel „ruku v ruce“ s hrubými individuálními chybami, a neproměněnými šancemi, nás stál celý zápas.

První půle vůbec nepřipomínala utkání okresního přeboru. Hráči obou celků měli problémy i s jednoduchými přihrávkami a o zpracování míče je lepší se ani nezmiňovat. Poměrně brzy jsme však otevřeli skóre. V 11. minutě se na pravé straně uvolnil Kuchař a jeho přihrávku poslal z osmi metrů do sítě naprosto nehlídaný Krátký, 0-1.
V 16. minutě mohlo být ještě veseleji. Po přečíslení soupeřovi obrany skončil míč na levé straně u Bezděka, ale Lubošovu následnou střelu z patnácti metrů brankář vyráží. Hned po přenesení hry se do první větší šance dostali i domácí, ale naše obrana střelu z nebezpečného prostoru sráží mimo tyče. Domácí byli častěji v držení míče, ale nedokázali se do nějaké větší možnosti dostat. Šanci k ohrožení tak měli pouze po strandartních situacích, kdy tu nejvážnější po přímém kopu z dvaceti metrů ve 26. minutě likviduje Valach. To hráči v oranžovém byli v ofenzívě nebezpečnější, ale srážela je naprostá neschopnost finální přihrávky, nebo většího důrazu při zakončení. Nejpovedenější kousek z první půle v podání domácích předvedl Pernica, jehož střelu z devatenácti metrů ve 33. minutě vytěsnil skvělým zákrokem brankář Valach.

Vstup do druhé půle byl z naší strany hodně dobrý. Přeskupili jsme řady, zvýšili aktivitu a soupeře přehrávali. V 50. minutě přihrál Bezděk Sehnalovi a jeho střelu ze sedmnácti metrů vyráží brankář i s pomocí břevna na rohový kop. V těchto fázích se hraje na polovině Rudice a naši hráči se neustále snaží o zakončení. Velkou šancí pohrdneme v 54. minutě. Hezkou kombinaci po ose Dvořáček – Krátky – Sehnal zakončuje Luďa střelou pouze do vybíhajícího brankáře. Dočkáme se v 59. minutě. Dvořáček vyhraje hlavičkový souboj pro Krátkého, ten je rázem v náběhu na bránu a bezpečně obstřeluje vybíhajícího gólmana, 0-2.
Hru jednoznačně ovládáme a zdá se, že směřujeme k bezpečnému vítězství. Jenže v 61. minutě přijde o míč Ivan Zouhar, naše obrana je netakticky rozestavena, následuje brejk a hráč Rudice zakončí svůj náběh na bránu kličkou Valachovi a střelou do prázdné brány, 1-2.
Dvougólový náskok si můžeme vzít zpět v 64. minutě. Krátký vyšle před brankáře Dvořáčka, ale náš hráč bránu těsně míjí. No a tak v 66. minutě vyrábíme další chybu. Absolutního nedorozumění mezi obranou a brankářem využijí domácí ke snadné dorážce do prázdné brány, 2-2.
Přes takový vývoj se snažíme povznést a jsme stále lepším celkem. Jenže to zakončení! V 75. minutě má na kopačce svůj třetí gól Krátký, který po přihrávce Sehnala střílí z devíti metrů, ale brankář výborně zasáhne. Další možností je pokus Sehnala ze 78. minuty, když střílí ze šestnácti metrů, ale jen brankáři do rukavic. A tak vše spěje k těžko uvěřitelné poslední desetiminutovce. V 81. minutě je při snaze vyhodit míč hodně nešetrně a navíc naprosto zbytečně zasažen soupeřovým hráčem brankář Valach, který si tak poraní rameno a musí střídat. Do brány jde Ivan Zouhar a dlouho čisté konto neudrží. V 84. minutě chybuje při rozehrávce Roman Zouhar, následně nedokážeme míč dostat „z vápna“, Zukal rychlostně nestačí na pronikajícího soupeřova hráče, který centruje z brankové čáry a po následné dorážce nehlídaného útočníka Rudice vede, 3-2.
V 85. minutě letí centr před naši bránu, ačkoliv jsme v tomto prostoru v převaze, tak se míč od Odehnala odrazí před hráče Rudice, který je rázem sám před Ivanem a nedá mu absolutně šanci zasáhnout, 4-2.
A kalich hořkosti si vypijeme do dna v nastaveném čase, kdy máme v podstatě opět míč na kopačkách, ale Odehnal naprosto ideálně vysunuje soupeřova útočníka, který rozvlní naší síť popáté, 5-2.

Příště: Poslední zápas tohoto ročníku okresního přeboru sehrajeme v neděli 21. června 2015 od 16:30 na hřišti Kořence. Odjezd osobními automobily.