Zpráva z předehrávaného utkání 14. kola III. třídy mužů, 28. 9. 2006

přečteno 814x,
2.10.2006

Veselý – Aleš Zouhar – Nemeškal, Odehnal, Bezděk (78. Klemsa) – Koníček, Martin Mikulášek, Petlach, Knödl – Musil (83. Sehnal), Roman Zouhar.

Branky: Martin Mikulášek 3, Knödl, Petlach.

V předehrávaném prvním jarním kole dokázali naši muži i podruhé na podzim porazit Vilémovice 5:0. Úvod utkání byl vyrovnaný, po vedoucí brance našeho týmu, a poté co byl vyloučen hostující hráč, měli naši hráči zápas ve své moci a rozjeté Vilémovice (poslední 4 střetnutí – 10 bodů), poslali domů s pětigólovým přídělem.

V úvodu měl náš celek mírnou převahu, ale hosté spoléhali na brejky a už ve 3. minutě byl v šanci jejich hráč, ale zakončil tak mizerně, že Veselý neměl problém. V 7. minutě naskočil na centr z levé strany Petlach, který odehrál povedený zápas a hlavou trefil z boku tyč. Ve 12. minutě přišla střela vilémovského hráče z nadějné pozice mimo bránu. V 17. minutě rozehráli naši hráči rychlou kombinaci, Petlach přiklepl Martinu Mikuláškovi, který střelou z dvanácti metrů prostřelil brankáře – 1:0. Naši hráči poté byli lepším týmem. Ve 31. minutě upadl Roman Zouhar přes nohu bránícího hráče a rozhodčí nařídil penaltu, kterou Martin Mikulášek prudkou střelou proměnil – 2:0. Ve 33. minutě se dostával do šance Musil, ale po zákroku obránce, který zaváněl penaltou, střílel vedle brány. Hned za minutu hostující Sehnal zakopnul míč a uviděl druhou žlutou kartu a posléze červenou. Ve 38. minutě po pěkné kombinační akci a přihrávce Martina Mikuláška se dostal k míči Michal Knödl a krásnou střelou vymetl pravý horní roh hostující brány – 3:0.

Ve druhé půli oslabení hosté hráli hodně zataženě, náš celek dokázal držet míč na svých kopačkách, ale před bránu se dostával velmi těžko. V 53. minutě poslal Roman Zouhar prudkou přihrávku před bránu, Musil míč tečoval, který skončil pouze na levé tyči. V 58. minutě vystřelil z dvaceti metrů hostující hráč, Veselý na míč nedosáhl, ten se odrazil od levé tyče před bránu a Odehnal před dobíhajícím útočníkem Vilémovic fantastickým zákrokem míč ukopl. V 70. minutě se ocitl v jasné šanci Petlach, byl sražen a následovala druhá penalta, kterou znovu Martin Mikulášek s přehledem proměnil – 4:0. Soupeř se pak snažil alespoň o čestný úspěch a v 88. minutě měl s prudkou střelou hráče Vilémovic Veselý plné ruce práce. V 91. minutě znovu rozebrali naši hráči obranu hostů a Petlach sám před brankářem nezaváhal, a uzavřel tak konečný účet na jasných 5:0.

Výsledky 14. kola III. třídy mužů
Vysočany – Vavřinec 3:1, Lipůvka – Olešnice B 1:2, Ostrov – Knínice 1:2, Úsobrno – Benešov 2:0, Kunštát B – Ráječko B 6:0, Lysice – Adamov 5:0.