Stolní tenis - 3. kolo okresních soutěží

RP I: Šošůvka B – Zbraslavec C 11 : 7 – předehrávka 6. kola

Dvořák Leoš : 3,5 bodu
Zouhar Aleš : 3,5
Ševčík Jaroslav : 2,5
Krátký Marek : 1,5

I páté střetnutí našich hráčů skončilo vítězstvím. Základ položíme ve čtyřhrách. Jarda s Leošem hladce 3-0 zdolají Švancaru se Sekaninou a Marek s Alešem v poměru 3-1 Křepelu s Illkem. Ovšem v první dvouhře prohrává 0-3 Leoš se Švancarou a 1-3 Aleš s Křepelou. Marek sice udolá v pěti setech Illka, ale Jarda taktéž v pěti setech nestačí na Sekaninu, když ten poslední prohraje 9-11. Vyrovnaně se hraje i nadále. Aleš přehraje 3-1 Švancaru a Marek stejným poměrem nestačí na Křepelu. Pak po výhrách Jarda a Leoše odskočíme, ale srazí nás zpět prohry v koncovkách pátých setů. Marek tak prohraje se Švancarou (9-11) a Jarda s Křepelou (10-12). Stav je 6-6. V klíčovém duelu vyhraje Leoš 3-2 s Illkem a nastartuje nás k rozhodující sérii, když celá čtveřice boduje (Aleš s Illkem navíc po pětisetové bitvě, když prohrává 0-2). Porážka Marka v posledním duelu se Sekaninou nás už tak mrzet nemusí. Průběh duelu: 2:0, 3:3, 6:4, 8:6, 11:7.

Rájec A – Šošůvka B 12 : 6

Ševčík Jaroslav : 1,5
Zouhar Aleš : 1
Krátký Marek : 0

Po pěti vítězstvích přišla první porážka a to na půdě favorizované Rájce. V první čtyřhře se hraje velké drama, ve kterém nakonec uspěje náš pár Jarda s Leošem, kteří porazí dvojici Sehnal – Svoboda 3-2. Ovšem Aleš s Markem prohrají 1-3 s párem Koumar – Zouhar. Dvouhry nezačneme vůbec špatně. Leoš jednoznačně přehraje Koumara a Aleš 3-1 Michala Zouhara. Ovšem Jarda se Svobodou a Marek se Sehnalem uhrají vždy pouze set a tak je srovnáno. Druhé kolo rozhodne, jelikož prohrají všichni naši hráči. Leoš se Zouharem, Aleš se Svobodou, Jarda se Sehnalem a v pěti setech Marek s Koumarem. Leoš pak sice porazí Svobodu a Jarda Koumara, ovšem soupeř si své vedení již hlídá. V kole posledním vyhraje pouze Leoš, když přehraje v pěti setech Sehnala. Na pět setů si zahraje i zbývající naše trojice, ale ani jeden z našich hráčů zápas k vítěznému konci dotáhnout nedokáže. Průběh duelu: 1:1, 3:3, 7:3, 9:5, 12:6.

RP III: Šošůvka C – Zbraslavec D 4 : 14

Mikulášek Josef : 2 body
Petlach Radek : 2
Čupr Josef : 0 / 3 dvouhry
Šindelka Stanislav ml. : 0

První domácí vystoupení našemu céčku nevyšlo. Špatné je to již po čtyřhrách. Standa s Josefem prohrají 1-3 s dvojicí Křepela – Dugoš a Jožka s Radkem neuhrají ani set s dvojicí Odehnal – Charvát. Přesto dokážeme rychle srovnat. Radek porazí hladce Křepelu a Josef si také bez ztráty setu poradí s Charvátem. Ovšem pak přijde série hostů. Jožka prohrává 0-3 s Odehnalem a Standa stejným poměrem s Dugošem. Josef pak prohraje 1-3 s Křepelem a Jožka ztratí vedení 2-0 s Charvátem a prohraje 2-3. Po prohře Standy s Odehnalem získá náš další bod až Radek výhrou 3-0 s Dugošem. Pak však přibývají body jen na straně hostů, když ten náš čtvrtý a poslední vybojuje Josef v pětisetové bitvě s Dugošem. Průběh duelu: 0:2, 2:4, 3:7, 4:10, 4:14.

RS II: Šošůvka D – Adamov C 3 : 15

Čupr Josef : 2 body
Hloušek Ondřej : 1
Dujka František : 0

V domácím střetnutí s Adamovem jsme na soupeře nestačili. Po čtyřhrách, když Standa s Jožkem prohrají s Dobešem a Ostrým 1-3 a Ondra s Františkem s párem Farkaš – Kotol 0-3, prohráváme i celé první kolo dvouher. Jožka s Farkašem a Standa s Dobešem uhrají jeden set, to František s Ostrým a Ondra s Kotolem prohrají 0-3. Ve stejném duchu se pokračuje i dál. Až za stavu 0-11 zastavíme soupeřovu šňůru, když Jožka zdolá Dobeše 3-2 a cenný bod uhraje Ondra s Pavlikovským při výhře 3-1. Přes Pavlikovského potom uhraje bod i Jožka, ale to je tak vše, co se nám v tomto utkání podaří. Průběh duelu: 0:2, 0:6, 0:10, 2:12, 3:15.