TJ Šošůvka A: 10. - 11. 12. 2016

přečteno 678x,
11.12.2016

KS II:

V posledním letošním dvouutkání jsme zajížděli do heren soupeřů. Sobotní duel v Moravském Krumlově, kde působí oddíl Řeznovic, byl utkáním o první místo. No a vyrovnané střetnutí skončilo asi zaslouženou remízou. V neděli jsme pak přivezli tak trochu povinnou výhru z Velešovic.

MK Řeznovice C – TJ Šošůvka A 9 : 9

Bezděk Luboš : 4 body / 4 dvouhry
Kutil Libor : 2 / 4
Konečný Štěpán : 1,5 / 4
Obalil Jiří : 1,5 / 4

Přímý souboj o první místo v tabulce, i za účasti našich příznivců, byl dramatický od začátku. V první čtyřhře předvedli skvělý výkon Jirka se Štěpánem, kteří jasně přehráli dvojici Weber – Filák 3-0. To Liborovi s Lubošem se vůbec nevedlo, na pár Bíla – Netolička nenašli žádnou protizbraň a prohráli bez zisku jediného setu. Do první dvouhry nastoupil Luboš s Netoličkou. První dva sety vyzněli pro našeho hráče poměrně jasně, ale od toho třetího se Netolička herně zvedl, snížil na 1-2 a ve čtvrtém setu se hrála dlouhá koncovka, v které byl nakonec úspěšný Luboš, který uspěl v poměru 17-15. Druhou dvouhru měl v souboji s Bílou dobře rozehranou také Libor. Vedl 2-0, ale pak začal více chybovat než soupeř, který snížil na 1-2. Ve čtvrté sadě měl přesto Libor dva mečboly, které ovšem nevyužil, set prohrál 11-13 a v tom pátém měl již jasně navrch Bíla. Do vedení jdou domácí po dalším zápase, když domácí Filák zvládne lépe dramatické koncovky druhého a třetího setu a porazí Štěpána 3-0. Jirka v dalším duelu vyhraje první sadu s Weberem 13-11, ale pak už za stolem kraluje domácí favorit. Pak sice Luboš poměrně snadno (3x 11-6) porazí Bílu, ovšem Libor na Filáka nezíská jediný set a po porážce Štěpána 1-3 s Weberem prohráváme již 3-6! Pak ovšem zabere Jirka. S Netoličkou ztrácí 1-2 na sety, ovšem ten čtvrtý získá v poměru 11-9 a i v tom pátém setu je jistější než domácí hráč. O srovnání se postarají naši lídři. Luboš přehraje 3-1 Filáka a stejným poměrem vítězí také Libor s Weberem. Další pětisetový duel si pak zahraje se Štěpánem domácí Netolička. Štěpán sice prohrává 1-2 na sety, ale ten čtvrtý i pátý ovládne jasně 11-5. Ještě veseleji může být po střetnutí Jirky s Bílou. Náš hráč vede 2-0 na sety, ale pak se mu hra přestane dařit a Bíla výsledek dokonale otočí. Za stavu 7-7 jdou za stůl Luboš s Liborem. Luboš za stavu 1-1 na sety výrazně zkvalitní útok a domácího Webera přehraje 3-1. To Libor se s Netoličkou trápí víc. V koncovce ztratí úvodní sadu, aby pak jasně ovládl ty dvě další. Bohužel ta čtvrtá patří Netoličkovi V páté sadě si Libor vytvoří náskok, a i když soupeř mocně stahuje, nakonec to k výhře hráče Šošůvky v poměru 11-9 stačí. Za stavu 9-7 můžeme pomýšlet i na celkové vítězství, ale Štěpán v duelu s Weberem a Jirka v souboji s Filákem sice neprodají kůži zadarmo, ovšem i tak si domácí hráči pohlídají koncovky všech setů k výhrám 3-0. Průběh duelu: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 6:3, 6:7, 7:7, 7:9, 9:9.

TJ Velešovice A – TJ Šošůvka A 3 : 10

Kutil Libor : 3 body / 3 dvouhry
Obalil Jiří : 3 / 3
Bezděk Luboš : 2 / 3
Dvořák Leoš : 1 / 2

Po dramatu v Moravském Krumlově nás v neděli čekali ve Velešovicích. Čtyřhry se nesou v dramatickém duchu. Jirka s Leošem přehrají v poměru 3-1 dvojici Rulíšek – Spáčil. To Libor s Lubošem prohrají s párem Jelínek – Mráz úvodní sadu 13-15, poté se hraje dál vyrovnaný duel, který se natáhne až na pět setů, ovšem ten poslední bohužel patří v poměru 11-8 domácím. Avšak dvouhry začneme s přehledem. Luboš přehraje 3-0 Spáčila a stejným poměrem pak Libor Jelínka. Jirka sice povolí Rulíškovi jeden set, ale výhru poměrem 3-1 získá. Prohraje pouze Leoš, který dnes nahradil Štěpána a ve svém prvním duelu nestačí na Mráze, se kterým prohraje 0-3. A i v dalším zápase bodují domácí. Jelínek svojí hrou nesvědčí Lubošovi, kterého zdolá 3-2. Domácí jsou dál při chuti. Rulíšek vyhraje první set s Liborem, ale pak už nenechá náš hráč nikoho na pochybách, na čí straně je kvalita. Jirka po vyhraných dvou setech trochu povolí, nechá Mráze snížit, ale ve čtvrtém setu jednoznačně dominuje. A sérii završí Leoš, který sehraje vyrovnaný duel se Spáčilem, jehož v pátém setu přehraje jasně 11-3. Bezpečný náskok už nepustíme. Ve zbývajících třech duelech vyhrají naši hráči shodně 3-1, když také shodně ztratí vždy třetí set. Luboš tak porazí Rulíška, Libor Mráze a Jirka Spáčila. Průběh duelu: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4, 3:10.

Po polovině soutěže patří našim hráčům 2. místo v soutěži, ale to jen díky menšímu počtu získaných setů ve vzájemném souboji s Řeznovicemi. A právě tento soupeř bude hned tím prvním na koho narazíme v kalendářním roce 2017. Takže tento souboj hodně napoví o tom, kdo bude mít větší ambice na prvenství v soutěži. Utkání bude sehráno v sobotu 14. ledna 2017 od 17:30 v místním KD. V neděli 15. ledna 2017 pak do 10:30 hostíme Velešovice. Věříme ve velkou podporu našich příznivců. Ovšem bez kvalitního stolního tenisu nemusíte být dlouho. Stačí přijít do místního KD v pondělí 26. prosince 2016, kdy náš oddíl pořádá tradiční VÁNOČNÍ TURNAJ ve stolním tenisu registrovaných hráčů.