Zpráva z utkání 25. kola okresního přeboru mužů - 11. 6. 2017

přečteno 275x,
11.6.2017

Sestava: Valach – Musil (80. Odehnal) – Maňoušek, Wágner, Mikulášek Michal – Doležel, Fabiánek (55. Petlach Radek), Kuchař, Knödl – Dvořáček, Koutný (79. Baláž)

Střelci branek: Schuch Ondřej 2

V předposledním vystoupení právě probíhajícího ročníku okresního přeboru jsme nastoupili v Doubravici. Zde se nám nikdy příliš nevedlo a bohužel i dnešní horká červnová neděle nebyla výjimkou. Nedá se říct, že bychom odehráli vyloženě špatné utkání. Duel to byl víceméně vyrovnaný, ovšem je třeba přiznat, že domácí byli věrni svému stylu hry a přece jen nás přehrávali v důrazu a nasazení. Samotný zápas moc šancí nenabídl a tak nakonec není divu, že se rozhodlo až v samém závěru, kdy jsme i vlivem zranění hráčů museli improvizovat se sestavou. Ovšem historie se ptá na výsledek, na rozdíl od domácích jsme branky dát nedokázali a tak se o možnost záchrany musíme porvat v posledním kole s Lipůvkou, která si zajistila účast mezi okresní elitou již dnes.

Od úvodních minut se odehrával očekávaný scénář. Domácí se snažili prosadit důrazem v osobních soubojích, který jsme se snažili eliminovat kombinací. Ani jedno z družstev však nedokázalo získat nějakou trvalejší převahu. Největší možností první půle pohrdl soupeř ve 12. minutě. To přišel o míč Musil a útočník Doubravice si to nasměroval přímo na Valacha, ale s naším vybíhajícím brankářem přehodil i bránu. To Šošůvka si nějakou možnost, která by vyloženě volala po gólu, dlouho vypracovat nedokázala. Před očima přítomných diváků se odehrával boj o střed hřiště, ze kterého se snažily obě družstva hrozit centrovanými míči do „šestnáctek“ ale obě obrany pracovaly zodpovědně a když už nějaký míč prošel až k brankařům, tak ti neměli nějaký větší problém se spolehlivým zákrokem. Trochu více vzruchu přinesla až 35. minuta, kdy pro střele z levé strany vrací míč před naši bránu soupeřův hráč, ale naštěstí dokážeme míč odkopnout do bezpečí. Z naší strany se dá označit za nebezpečnou akce ze 42. minuty, kdy jde srdnatě do souboje s dvojicí obránců Dvořáček, ale míč přes brankáře do sítě nedostane.

Druhou půli začneme nadějně, kdy Doleželovu pěknou střelu ze sedmnácti metrů likviduje výborným zákrokem u své pravé tyče brankář Doubravice. Jinak se však hraje podle nastavených not z první poloviny. Obě družstva mají některé nadějně vyhlížející náznaky, které však dokáží defenzívy soupeřů likvidovat. V 58. minutě se ovšem můžeme dostat do vedení. Na ideální centr z pravé strany od Radka Petlacha si naskočí Dvořáček, ale z devíti metrů hlavičkuje vedle levé tyče domácí brány. Vysunutím Maňouška do středové řady získáme na údernosti, ovšem soupeř dokáže každou nepřesnost v naší rozehrávce využívat a svým pohybem neustále hrozí. Naši aktivitu taktéž omezuje zranění Jendy Kuchaře, který po ostrém zákroku není zcela fit, a postupně vyklízíme střed pole. V 78. minutě pak máme trochu štěstí, kdy po rychlé kombinaci míří domácí hráč z patnácti metrů těsně vedle pravé Valachovy tyče. V závěru odstoupí pro zranění i Musil, naši hráči musí reagovat změnou postů a i to má možná za důsledek, že v 82. minutě nezachytíme průnikovou přihrávku na nabíhajícího hráče Doubravice, který z pravé strany vedle vybíhajícího Valacha otevírá skóre, 1-0.
A o dvě minuty později je definitivně rozhodnuto. Zcela propadneme při krytí protiútoku soupeře, ten přečíslí naši defenzívu a nekrytý hráč prostřelí z deseti metrů tvrdou přízemní střelou Valacha podruhé, 2-0.
Utkání se pak už jen dohrává a dokonce můžeme ještě jednou inkasovat, když v 88. minutě netrefí zcela volný protihráč před Valachem ideálně míč a náš brankář si tak z jeho pokusem poradí.

Příště: O všem se tedy rozhodne v neděli 18. června, kdy od 16:30 hostíme Lipůvku. V současné chvíli máme stejný bodový zisk jako rezerva Kunštátu. Matematika je jasná. Jakákoliv výhra nás udrží v soutěži, v případě jiného výsledku nesmí Kunštát s Bořitovem uhrát víc bodů než naše družstvo. Zveme všechny příznivce.

Ostatní výsledky OP:
Letovice – Olomučany 3 : 1, Lipůvka – Adamov 2 : 1, Sloup – Olešnice 1 : 1, Kunštát B – Boskovice B 5 : 1, Kořenec – Vysočany 1 : 7, Bořitov – Ráječko B 1 : 4

Starší žáci: Šošůvka – Jedovnice / Kotvrdovice 0 : 4 (0 : 2)