Zpráva z utkání 5. kola okresního přeboru mužů - 3. 9. 2017

přečteno 182x,
4.9.2017

Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Musil, Petlach Radek (46. Baláž), Maňoušek – Dvořáček, Fabiánek, Bezděk, Doležel, Knödl - Krátký

Střelci branek: Dvořáček a Krátký – Beneš, Urbánek Petr a Sehnal

Ve svém čtvrtém vystoupení v letošním ročníku OP našlo naše družstvo svého prvního přemožitele a to v podobě fotbalistů z Rudice. Ti se v Šošůvce představili ve velmi dobrém světle, především v první půli jednoznačně na hřišti dominovali a asi většina přítomných diváků byla o přestávce přesvědčena, že si hosté dokráčí bezpečně pro vítězství. Ovšem naši hráči ve druhém dějství dokázali srovnat s favoritem krok herně i ve skóre a proto je nakonec škoda, že alespoň ten bod u nás nezůstal, jelikož rozhodující úder jsme inkasovali až v poslední desetiminutovce. Na druhou stranu je však třeba uznat sílu soupeře, v kontextu celých devadesáti minut byl lepším celkem, ale je třeba ocenit i hráče Šošůvky, kteří bojovali a drželi tak protivníka v napětí až do závěrečného hvizdu rozhodčího.

Od úvodu zápasu je viditelné, že jsme v prozatímním průběhu soutěže narazili na nejkvalitnějšího soupeře. Rudice hrála důrazně, rychle a vířivý pohyb jejich hráčů nám dělá velké problémy. Navíc se už v 5. minutě dostane do vedení, když nezachytíme náběh hráče Rudice středem hřiště, následuje přihrávka na levou stranu a Beneš prostřeluje z patnácti metrů polovysokou ranou vybíhajícího Valacha, 0-1.
Právě technická vyspělost i rychlost hry činí opticky největší rozdíly na hřišti. Navíc v 8. minutě může být ještě hůře. Soupeř opět bleskově zakombinuje a Valach likviduje jak náběh pronikajícího hráče Rudice, tak i následnou dorážku jeho spoluhráče. Ačkoliv nic nevypouštíme, tak nás soupeř přehrává. Ve hře dopředu nestihneme doplňovat Krátkého a hosté nám nic zásadnějšího nedovolují. V 16. minutě máme i štěstí, když se po střele z osmnácti metrů jen rozezvučí břevno za zády již překonaného Valacha. V těchto fázích utkání není možná velký rozdíl v procentuálním držení míče, ale v míře nebezpečnosti rozhodně ano. Hosté jsou zkrátka rychlejší, dokáží nás přečíslovat a ve 22. minutě je zde další velká možnost, kdy uvnitř pokutového území pálí hráč Rudice těsně nad břevno. V první půli nedokážeme kombinací bránu v podstatě ohrozit. Když už ta možnost je, pokaždé zasáhne některý z obránců a tak je hostující gólman v podstatě bez práce. Zahrozíme až ve 28. minutě po rozehraném rohovém kopu z levé strany. To Bezděk hlavičkuje přetažený míč zpět před bránu, ke střele z jedenácti metrů se dostane tísněný Krátký, ale jeho ráně chybí snad milimetry, jelikož se míč odráží od pravé tyče, aby poté proletěl podél brány mimo nebezpečný prostor. Z naší strany je to však ojedinělý okamžik. Naopak ve 31. minutě chytá Valach další sólový náběh a o minutu později likviduje i vyloženou šanci, když po nedorozumění obrany střílí z osmi metrů osamocený hráč Rudice. Jenže ve 34. minutě již nemá nárok ani on. Nezachytíme rychlou akci po levé straně, podél vybíhajícího Valacha dokáže ještě soupeřův hráč míč posunout k bráně, kde už nemá další nekrytý hráč soupeře problém s dorážkou do opuštěné sítě, 0-2.
Zbytek první půle je plně v režii hostů. Nejsme dobře organizovaní, naše hra je chaotická a tak můžeme být rádi, že tuto pasáž ukončí poločasová přestávka.

Do druhé poloviny vstoupí hosté o poznání opatrněji, jakoby s dojmem bezpečně kontrolovaného zápasu. Potrestat je může již ve 48. minutě Bezděk, ale jeho střelu z přímého kopu z dvaceti metrů vyráží u své pravé tyče Matuška. Každopádně, i když je protivník častěji „na míči“, už nedokáže tak snadno překonávat naši defenzívu a hra se opticky srovná. Navíc v 56. minutě využije Dvořáček minutí míče od obránce a běží sám na bránu. Gólman sice vybíhá, ale Roman bezpečně ze sedmnácti metrů posílá balon vedle jeho těla do sítě, 1-2.
A v 63. minutě je ještě veseleji. Na rozehraný rohový kop Maňouškem z levé strany si naskočí Krátký a parádní hlavičkou náskok Rudice smazává, 2-2.
Najednou se začíná od znova a na hostech je vidět, že je průběh druhé půle notně zaskočil. V 67. minutě můžeme dokonce dokonat obrat, když po levé straně unikne Knödl, předloží míč před bránu nabíhajícímu Bezděkovi, ale ten nastřelí jen padajícího obránce. Hned vzápětí se do šance dostane soupeř, ale střela osamoceného hráče z patnácti metrů končí nad břevnem. Rudici je bod málo a tak se tlačí více dopředu a je nebezpečnější. To naši hráči spoléhají hlavně na individuální schopnosti Krátkého, kterému v 76. minutě nechybí daleko k tomu, aby využil rozehrávky na brankáře, kterou sice doběhne, ale před ním stojícího Matušku již překonat nedovede. Tlak hostů pomalu narůstá a v 82. minutě se dočkají. Prokombinují se středem hřiště až do pokutového území a na následnou Sehnalovu střelu ze čtrnácti metrů umístěnou k Valachově levé tyči již náš brankář dosáhnout nemůže, 2-3.
Přesto se můžeme dostat ke srovnání. V 86. minutě opět rozehraje z levé strany rohový kop Maňoušek, k zakončení se snaží dostat Krátký, míč netrefí, ale ten se mu odráží od stojné nohy, aby podruhé během zápasu skončil na levé tyči brány Rudice. V 87. minutě má soupeř možnost k definitivnímu rozhodnutí. Ovšem samostatný průnik po levé straně likviduje jeho hráči dalším výborným zákrokem Valach. V samém závěru se ještě pokusíme o srovnání, ale nic zásadního si vypracovat nedovedeme. Po závěrečném hvizdu rozhodčího můžeme být s ohledem na průběh druhého dějství poněkud rozmrzelí, jelikož bod s tak kvalitním protivníkem by měl obzvlášť vysokou cenu.

Příště: další zápas sehrajeme již v sobotu 9. září a to poněkud v netradičním čase, kterým je 13:45. Hraje se v Letovicích a odjezd je osobními automobily.

Ostatní výsledky OP: Olešnice – Boskovice B 1 : 5, Adamov – Lipůvka 2 : 1, Sloup – Olomučany 0 : 6, Černá Hora – Doubravice 1 : 0, Ráječko B – Letovice 5 : 0, Bořitov – Skalice 3 : 4.