TJ Šošůvka A: 16.9. 2017

přečteno 134x,
17.9.2017

KS I:

V sobotu vstoupili naši hráči historicky poprvé do krajské soutěže I.třídy. A vstup to nakonec nebyl povedený. Ve vyrovnaném souboji s Řeznovicemi jsme měli rozhodně na výhru, ale nezvládnuté koncovky setů či konečných zápasů nás o tuto možnost připravili.

TJ Šošůvka A – MK Řeznovice C 8 : 10

Bezděk Luboš : 3 body / 4 dvouhry
Obalil Jiří : 2,5 / 4
Konečný Štěpán : 1,5 / 4
Kutil Libor : 1 / 4

Soupeř z Moravského Krumlova do zápasu nasadil hned dva hráče se zkušenostmi z loňského ročníku divize a bylo to znát hned ve čtyřhrách. Jirka se Štěpánem snad jen na prodlouženou ve třetí sadě (15-13) nemají příliš problémů s dvojicí Netolička – Frühauf, ale Luboš s Liborem až na výjimku, kterou je získaná třetí sada nestačí na pár Filák – Pečinka. Poměrně rychle je odehraná první čtveřice zápasů ve dvouhře. Štěpán ani Libor (na kterých je přece jen vidět během večera tréninkový výpadek) nezískají postupně ani set na Pečinku resp. Filáka, ovšem odpovídáme podobnou mincí, kdy Jirka přehraje 3-0 Frühaufa a Luboš stejným poměrem Netoličku. Jirka pak v kvalitním zápase bojuje s Pečinkou, ale prohře 1-3 nezabrání. Po jasné výhře Libora s Frühaufem jdou za stůl jedničky obou týmů, tedy Luboš a Filák. Lubošovi nevyjdou koncovky prvních dvou setů (10-12, 11-13), ve třetím se ovšem zvedne, dotáhne ztrátu a vyhraje i set čtvrtý. Vše se rozhodne v koncovce setu pátého. Zde má náš hráč dokonce za stavu 10-9 mečbol, ale nevyužije ho, pak mu míček při dalším útoku vyhodí páska a soupeř svoji možnost ukončit zápas zužitkuje (10-12). Pak prohrává Štěpán 1-3 s Netoličkou a další veledůležitý zápas ztrácí v koncovce Libor s Pečinkou. Vede 10-7 v páté sadě, soupeři pomůže „prasátko“ a i díky této psychické výhodě poráží Pečinka Libora v páté sadě 12-10. Stále ještě není nic ztraceno. Luboš přes prohru v první sadě zdolá Frühaufa 3-1 a Štěpán zahraje velmi dobře s Filákem. Vede 2-1 na sety, ale ty zbývající opanuje jeho soupeř. Prohráváme rázem 5-8, ale srovnáme sérií tří výher. Jirka přehraje 3-1 Netoličku, Luboš tentokrát zvládá koncovku třetího a čtvrtého setu (11-9) a porazí Pečinku 3-1 a zaboduje i Štěpán, jenž ve třech setech přehraje Frühaufa. Vše rozhodnou poslední dvě dvouhry. Jirka bojuje s Filákem až do koncovky pátého setu. Ale za stavu 9-9 zkazí servis, následně nezvládne rychlou výměnu a je po nadějích. Alespoň o remízu hraje Libor. Ale ten se dnes trápí. S Netoličkou ztratí jasně první sadu, ve druhé prohospodaří náskok, aby ji prohrál 10-12 a v té třetí už v sobě nenajde především morální síly na zvrat. Definitivně tak po dlouhých 3,5 hodinách prohráváme, což se nám nestalo v mistrovském zápase 20 měsíců. Ovšem soutěž je hodně kvalitní a nikdo nemohl čekat spanilou jízdu jako loni.

Za 14 dnů, se představíme v hernách soupeřů. V sobotu 30.9.2017 nastoupíme od 17:00 h. v Mokré a v neděli 1.10.2017 od 10:00 h. v Hlubočanech.