Zpráva z utkání dohrávaného 1. kola OP mužů, čtvrtek 28. září 2017

přečteno 205x,
28.9.2017

Sestava: Valach – Musil – Maňoušek, Wágner, Baláž – Mikulášek Michal, Fabiánek, Bezděk (88. Šindelka), Doležel, Knödl - Krátký

Střelci branek: Krátký 2, Mikulášek Michal, Knödl a Bezděk – Crhák, Petržel a Moro

Po nepřesvědčivých výkonech v Letovicích a především s Lipůvkou, jsme si minulý víkend nuceně odpočinuli díky odloženému střetnutí v Olešnici. No a tato pauza nám asi pomohla, jelikož v dnešním svátečním odpoledni jsme v duelu se sousedním Sloupem ukázali podstatně lepší fotbalovou tvář, která nakonec vedla k zisku cenných tří bodů. V samotném střetnutí patřil první poločas soupeři. Ani ne tak obrazem hry, protože si troufnu tvrdit, že v úvodní části jsme měli míč častěji ve svém držení, ale spíše po taktické stránce, kde nás hosté přece jen převyšovali. Ovšem druhé dějství se neslo ve znamení Šošůvky. Naši hráči zjednodušili a hlavně zrychlili hru a výsledkem bylo pět vstřelených branek.

Od prvních minut jsou to naši fotbalisté, kteří působí aktivnějším dojmem. Ale to platí jen v místech, kde Sloupu nejsme moc nebezpeční. Naopak jsou to hosté, kteří mohou jít již v 6. minutě do vedení. To si na centrovaný míč naskočí Petržel, ale z výhodné pozice hlavičkuje nad břevno. V podobném duchu se nesou i další minuty. Sice se snažíme, ale dostat se do nějaké nadějné možnosti je nad naše síly. To v útoku soupeře nám dělá problémy zejména Crhák. Ten dá o sobě vědět v 18. minutě, kdy po rozehraném rohovém kopu míří hlavou těsně vedle naší levé tyče. Z naší strany se pokusí odpovědět Knödl, který po svém průniku z 22. minuty, střílí do prostoru střeženém gólmanem Polákem. Ve 24. minutě se skóre mění a bohužel na straně Sloupu. Valach vyběhne na hranici „šestnáctky“ proti rozběhnutému Crhákovi, který využije svých zkušeností a vedle našeho brankáře posílá míč do sítě, 0-1.
Možná zlomový okamžik utkání přichází ve 27. minutě. Po rozehraném přímém kopu zasahuje míč ruku Musila, který si jí kryje obličej a rozhodčí nařídí hodně přísnou penaltu. Při její exekuci se však předvede brankář Valach, který střelu hráče Sloupu vyrazí a udrží nás tak v kontaktu. Ovšem stále platí, že před bránou soupeře se přes veškerou snahu prosadit nedokážeme. V těchto pasážích spoléhá Sloup především na rychlé protiútoky a po jednom z nich ve 37. minutě máme i štěstí, když po centru z pravé strany hráč hostů míč ideálně netrefí, ale ten stejně skončí na břevnu naší brány. Ve 40. minutě se do pokutového území soupeře vřítí Knödl, ale i tentokrát má nad naším kapitánem navrch Polák.

To úvod druhého poločasu naše příznivce navnadí. Ve 47. minutě přihrává mezi obránce na rozběhnutého Knödla Maňoušek, náš kapitán následně pošle míč před bránu mimo dosah gólmana a nabíhající Krátký uklízí míč z osmi metrů do odkryté brány Sloupu, 1-1.
Bohužel naše radost má „jepičí“ život. Ve 49. minutě přijdeme při rozehrávce o míč, následuje Petrželův náběh do naší rozhozené obrany a následně tento hráč obstřeluje Valacha a znovu vrací hostům vedení, 1-2.
Chvíli nám trvá, než se z rychlé odpovědi Sloupu vzpamatujeme, ale postupem času začneme na hřišti dominovat. Naši ofenzivní hráči se dokáži přes statickou defenzívu Sloupu prosazovat a v 56. minutě znovu srovnají skóre. Krátký se dostane přes svého strážce, pošle míč směrem k Doleželovi, jenž se následně na levé straně uvolní v pokutovém území, aby si bleskově povšimnul nabíhajícího Mikuláška u vzdálenější tyče. Adresná přihrávka je dokonalá a Michal bezpečně zasouvá podruhé míč za záda naprosto bezmocného Poláka, 2-2.
Hráči Šošůvky jsou v laufu a v ofenzívě svého protivníka přehráváme. Útok podporuje ze zadních pozic zejména Maňoušek, ale v 64. minutě dá o sobě vědět jiný z obránců. To Wágner ideálně přihraje rozběhnutému Krátkému na pravou stranu, Marek se protáhne až k brankové čáře, aby hned poté vyslal přihrávku před bránu, kde je v souboji s obránce úspěšnější Knödl a míč končí po dorážce ze šesti metrů potřetí v síti brankáře Sloupu, 3-2.
V této pasáži jsme jednoznačně lepším celkem. Protivník se snaží o centrované míče směrem ke svým útočníkům, ale bez valného úspěchu. To v našem útoku se daří Krátkému, který udrží míč v soubojích a takřka neustále jsme i díky tomu nebezpeční. Ovšem v 78. minutě předvede pohledný fotbalový moment i Sloup. Po rozehraném rohovém kopu skončí dalekonosná střela hráče hostí na břevnu Valachovy brány. Ale v síti neskončí a tak znovu udeří Šošůvka. A je to opět parádní kombinace. Doležel přihrává rozběhnutému Knödlovi, ten je rázem sám před brankářem, ale neukvapí se, míč ještě posune do boku Krátkému a ten jej prakticky dovede do opuštěné brány, 4-2.
Zdá se, že utkání dovedeme do klidného konce, ale tuhle schopnost v poslední době jaksi nemáme. V 84. minutě se hrubě nedomluví Baláž s Fabiánkem, protihráč jim sebere míč a jeho následný centr přetaví osamocený Moro ve snížení na rozdíl jediné branky, 4-3.
Jenže velký zápas hraje v druhé půli Krátký. Ten v 86. minutě uniká po pravé straně, je takřka zoufale držen za dres obráncem, přesto se vysmekne, pronikne až k bráně a jeho zpětnou přihrávku zasune (dá se říct, že dnes popáté do takřka odkryté brány) od poloviny hřiště dobíhající Bezděk, 5-3.
Je definitivně rozhodnuto, ale ještě můžeme své vedení navýšit. V 90. minutě si s chutí hrající Krátký pohraje s defenzívou hostů, předloží míč Maňouškovi, Jirka je zcela sám před Polákem, ale ten předvede výborný zákrok a nedopustí tedy zopakování loňského výsledku. Nás to ovšem nikterak mrzet nemusí, protože svátek patrona naší obce sv. Václava oslavíme i tak vítězstvím.

Příště: Nejbližší zápas je na programu již v sobotu 30. září. Opět se představíme na domácím hřišti a tentokrát hostíme od 14:30 h. Adamov. Zveme všechny příznivce.

Ostatní výsledky OP: Ráječko B – Olomučany 2 : 4, Olešnice – Doubravice 2 : 0, Adamov – Skalice 6 : 1, Letovice – Boskovice B 4 : 1, Lipůvka – Rudice 0 : 2, Černá Hora – Bořitov 3 : 0.