Stolní tenis: 6. kolo okresní soutěže RP I

TJ Šošůvka B: 22.10.2017

přečteno 64x,
22.10.2017

RP I:

Předehrávku 6. kola absolvovalo také naše béčko a ve vyrovnaném střetnutí remízovalo se Zbraslavcem.

Šošůvka A - Zbraslavec C 9 : 9

Dvořák Leoš : 3,5 bodu / 4 dvouhry
Ševčík Jaroslav : 2,5 / 4
Zouhar Aleš : 2,5 / 4
Krátký Marek : 0,5 / 4

Obě úvodní čtyřhry se hrají do koncovek pátých setů a v obou slavíme úspěch. Marek s Alešem poráží 12-10 v páté sadě Krásu s Illkem a Jarda s Leošem sice ztratí vedení 2-0 na sety v duelu s párem Švancara – Stloukal, ale nakonec taktéž v páté sadě vyhrají 12-10. První dvouhry nám nevyjdou. Leoš si neporadí s hrou Krásy a prohraje 1-3. Marek se s Illkem „tahá“ až do pátého setu, ale v něm má navrch zkušenější soupeř. Pak ovšem Jarda po dramatických koncovkách setů porazí 3-1 Stloukala a Aleš stejným poměrem poráží Švancaru. Jenže protivník otáčí vývoj. Marek přes zvednutí se ve třetím setu nestačí v poměru 1-3 na Krásu a Jarda stejným výsledkem prohrává s Illkem. A když Aleš neuhraje ani set na Stloukala, rázem prohráváme. Leoš sice jasně přehraje Švancaru, ale Jarda nenajde recept na dnes výborně hrajícího Krásu. Srovnáme po jednoznačné výhře Aleše v poměru 3-0 s Illkem a do vedení nás vrací Leoš výhrou 3-0 se Stloukalem. Nedaří se Markovi, který prohraje 1-3 se Švancarou. Poslední kolo dvouher načne prohra Aleše s Krásou 0-3. Důležitý pětisetový duel pak s Illkem vyhraje Leoš. Vše rozhodnou závěrečné dvě dvouhry. Zabojuje Jarda, který sice ztratí vedení 2-0 se Švancarou, ale pátou sadu získá. Výhru nám může v souběžně hraném utkání zajistit Marek. Ve čtvrté sadě nevyužije se Stloukalem dva mečboly, a v dramatické koncovce setu pátého postupně další tři a nakonec prohraje 12-14. Průběh duelu: 2:0, 2:2, 4:2, 4:5, 5:5, 5:6, 7:6, 7:8, 8:8, 8:9, 9:9.