Zpráva z utkání 12. kola OP mužů, neděle 22. října 2017

přečteno 109x,
23.10.2017

Sestava: Valach – Musil (76. Odehnal) – Maňoušek, Wágner, Baláž – Petlach, Fabiánek, Doležel, Mikulášek, Knödl - Bezděk

Střelci branek: Traxl 2 a Machorek

V dalším domácím zápase nastoupili naši hráči proti Černé Hoře, vedoucímu mužstvu tabulky, a také celku, který v dosavadním průběhu sezóny dokázal všechny zápasy vyhrát. Hosté potvrdili svoje postavení a i přes solidní výkon našeho družstva si připsali další tři body.

Černá Hora zahájila utkání náporem a ten korunovala vedoucí brankou už ve 3. minutě. Traxl se protáhl kolem našich bránících hráčů a z 18 metrů poslal míč přesně k pravé tyči Valachovy brány, 0:1.
.Převaha hostů pokračovala a v 6. minutě při nás stálo štěstí, když střelu jejich hráče zastavilo břevno. Naše mužstvo se postupně vymanilo z tlaku a bylo blízko k vyrovnání, když Knödl obral obránce o míč, který posunul k Bezděkovi, ale jeho střela z hranice „šestnáctky“ skončila také na břevně. Byla to naše největší šance zápasu. Hosté měli převahu, dokázali si vytvářet i střelecké příležitosti, které jim dokázal likvidovat výborně chytající Valach. Náš tým dokázal hrozit především po únicích Knödla a nějakou velkou šanci si nevypracoval. Ve 38. minutě udeřil soupeř podruhé, když na rohový kop z levé strany si naskočil Traxl a hlavou umístil míč k levé tyči, takže do kabin odcházeli naši hráči s dvougólovým mankem, 0-2.

V druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. Našim hráčům rozhodně nejde upřít snaha nebo nedostatek bojovnosti, ale kvalita protivníka je zkrátka na vyšší úrovni a tak se hraje převážně na naší polovině hřiště. Přesto jsou k vidění z naší strany náznaky akcí, které by mohly vést k ohrožení soupeřovy brány, ale jsou to opravdu jen náznaky. Vyloženou střeleckou příležitost si v druhé polovině střetnutí vypracovat nedokážeme. To soupeř je na tom podstatně lépe. Jeho hráči jsou fotbalově na vysoké úrovni a navíc takový Traxl představuje hráče, který je v této soutěži svými schopnostmi naprosto rozdílový. A tak i v průběhu druhého dějství je nejvíce vidět brankář Valach, jenž likviduje minimálně další tři vyložené šance Černé Hory. A to mu ještě v několika případech pomohou obránci, kteří v poslední chvíli dokáží překazit zakončení kreativním hráčům soupeře. Přesto hosté přidají ještě jednu branku. V 78. minutě, po faulu na pronikajícího Traxla, si míč ze vzdálenosti dvaceti metrů postaví Machorek a přesnou střelou přes zeď, umístěnou k levé tyči brány Šošůvky, nedá Valachovy šanci zasáhnout, 0-3.
Až do závěrečného hvizdu rozhodčího se pak hraje poměrně rušné utkání, ostatně jako po celých 90 minut, a po závěrečném hvizdu rozhodčího, můžeme hostům jen pogratulovat k zasloužené výhře. Ovšem ani hráči Šošůvky se nemají za co stydět. Hráli jsme, na co jsme měli, ale Černá Hora jasně prokázala proč je v této sezóně suverénem soutěže.

Příště: Podzimní část sezóny 2017-18 zakončíme hned třemi zápasy na hřištích soupeřů. V tom prvním se představíme v sobotu 28. října 2017 od 14 hodin na půdě Bořitova. Odjezd autokaru je ve 12:45 h. od hřiště.