Zpráva z utkání 13. kola OP mužů, sobota 28. října 2017

přečteno 156x,
28.10.2017

Sestava: Valach – Musil – Maňoušek, Wágner (66. Odehnal), Baláž – Petlach (46. Mikulášek), Fabiánek, Doležel, Bezděk, Knödl - Krátký

Střelci branek: Vorlický st. 2, Vorlický ml. a Fojt - Knödl 2, Krátký 2 a Wágner

Našim fotbalistům se na umělé trávě v Boskovicích, která byla v sobotním odpoledni domovským stánkem fotbalistů Bořitova, podařilo zastavit sérii tří porážek v utkání, které bylo zejména v první půlhodině opravdu hojné na góly. Nedá se říct, že by vyhrálo lepší mužstvo, spíše to šťastnější, jenž dalo o tu jednu branku více a které také více podržel brankář, jelikož v klíčových momentech duelu předvedl Valach výborné zákroky, i díky nimž si můžeme připsat veledůležité tři body.

Ačkoliv jsme si byli vědomi špatných vstupů do zápasů z poslední doby, tak se tato naše "nemoc" projevuje i dnes. Již v 5. minutě necháme projít po pravé straně hráče Bořitova, ten dostane následně míč před bránu, kde ač tísněn se prosadí ke střele Vorlický st. a jeho nepříliš důrazné zakončení z devíti metrů přesto skončí v naší bráně, 1-0.
Rychlá branka hru Šošůvky znejistí a domácí jsou v úvodu lepším celkem. Ovšem v 8. minutě nám vyjde hezká akce, kdy po ose Krátký - Bezděk - Fabiánek zakončuje posledně jmenovaný z osmi metrů bohužel nedůrazně a tak gólman soupeře míč nohou zastavuje při cestě do sítě. Hned z protiútoku si připisuje úspěšný zákrok i Valach, jenž likviduje nebezpečnou střelu ze třinácti metrů.A pak již přijde naše radost. V 10. minutě se hned přes čtveřici protihráčů prosadí Doležel, naprosto ideálně vysune rozběhnutého Knödla, který poté zamíří z levé strany, ze vzdálenosti šestnácti metrů, přesně k protilehlé levé tyči brány Bořitova, 1-1.
A ve 13. minutě výsledek dokonce otočíme. Fabiánek přihrává Knödlovi, ten se přes obránce dostane k přihrávce před bránu, kde jeho práci dokončí Krátký, který i s pomocí teče obránce umístí podruhé míč do sítě,1-2.
Průběžný stav dokonale změní myšlení našich hráčů. Jsme aktivní a v 16. minutě po rozehraném přímém kopu zakončuje z dobré pozice Petlach, ale bránu míjí. Ale pak se zas dostane ke slovu soupeř. V 19. minutě se přes Baláže uvolní Vorlický ml., nezastaví ho ani Musil a útočník domácích poté bezpečně obstřeluje vybíhajícího Valacha, 2-2.
Jenže gólostroj, jenž obě družstva zahájila zdaleka nekončí. Ve 22. minutě zahrává z pravé strany rohový kop Bezděk, přetažený míč hlavičkuje zpět před bránu Krátký a netradičně hlavou se ze sedmi metrů prosadí náš kapitán Michal Knödl, 2-3.
Bohužel ani tentokrát nám vedení dlouho nevydrží. Ve 26. minutě nezachytíme rychlou protiakci Bořitova, před bránou si pak počínáme při obsazování protihráče až neuvěřitelně nedůsledně, za což nás potrestá Vorlický st., jenž zakončuje z jedenácti metrů do poloodkryté brány, 3-3.
Po "zběsilé" necelé půlhodině se hra vrátí částečně do "běžných kolejí". Ale nuda to rozhodně není. Ve 33. minutě se blýskne opět Valach, který likviduje průnik domácího fotbalisty pohotovým zákrokem. Ještě efektnější ukázku svého umění si pak náš brankář schová do 40. minuty. To naši defenzívu soupeř přehraje a nekrytý Vorlický st. střílí z jedenácti metrů, ovšem na Valacha tentokrát nevyzraje. Ani hráči Šošůvky nejsou "zalezlí" a zejména Doležel prokazuje, že mu práce s míčem není absolutně cizí. Ovšem rozdílový gól, který oba týmy pošle do šaten, mají na svědomí jiní hráči. Ve 45. minutě rozehraje standartní situaci takřka od půlicí čáry Bezděk, na centr si naběhne Wágner, vyhraje souboj jak s obráncem, tak i s brankářem a míč z jeho hlavy skončí dnes počtvrté v bráně domácích, 3-4.

Úvod druhého dějství je z našeho pohledu parádní. Ve 49. minutě vystihne Krátký (který se po třítýdenní absenci opět vrátil do sestavy a jeho přítomnost byla opravdu znát) "malou domů" obránce Bořitova, rázem postupuje z levé strany sám na brankáře, aby poté našel skulinu mezi jeho nohama, kterou využil k zasazení pátého úderu, 3-5.
V 51. minutě však může být soupeř opět na dostřel. Za obranu si naběhne útočník domácích, ale Valach je včas venku z brány a jeho pokus vyráží. V dalších minutách hru dá se říct kontrolujeme. Soupeř má svou kvalitu, jeho hráči jsou nadstandartně rychlí, ale naše hra působí velmi dobrým dojmem. Jen nebráníme, dokážeme zaútočit a tak se zdá, že bychom mohli utkání dovést k vítěznému konci. Komplikaci přinese zranění Wágnera, který dokázal ve středu obrany zastavovat ofenzívu protivníka. No a soupeř rázem vycítí větší šanci. V 70. minutě svoje naděje posílí i gólem. Uvolnění na pravé straně, následná přihrávka a osamocený Fojt nedá Valachovi střelou z bezprostřední blízkosti zasáhnout, 4-5.
A v 72. minutě může být ještě hůř. Po dalším centru z pravé strany se dostává k zakončení Vorlický ml., ovšem Jarda Valach předvede zákrok dne a jeho dorážku z pěti metrů vyráží nad břevno! Domácí však pokračují v náporu, ale do obrany stáhneme Krátkého, který pomůže hru zklidnit. Nakonec jsou to naši hráči, kteří mohou definitivně rozhodnout. V 77. minutě předvedeme rychlou akci, Knödl po úniku předkládá míč Doleželovi, ale Petrovu střelu z osmi metrů zastavuje na brankové čáře jeden z obránců. A v 84. minutě zase využijeme vytažené obrany Bořitova k přečíslení dva na jednoho, jenže Bezděk z hranice "šestnáctky" ve výborné pozici bránu míjí. A tak se "klepeme" až do konce. Jenže když v 89. minutě "pohrdne" Vorlický st. přímým kopem takřka z ideální vzdálenosti osmnácti metrů (trefí pouze zeď) a v nastaveném čase zasáhne po prudkém centru z pravé strany před nabíhajícím protihráčem bleskurychle Valach, už můžeme věřit ve výhru, kterou o pár desítek sekund později potvrdí závěrečný hvizd rozhodčího.

Příště: I další zápas (tím bude předehrávané 14. kolo) sehrajeme na hřišti soupeře. Bude to sobotu 4. listopadu, kdy se od 14 hodin představíme v sousedním Sloupě. Bude to v poslední době již třetí vzájemný duel a na výhry je to zatím 1-1. Takže určitě přijďte povzbudit naše hráče.