Stolní tenis: 8. - 9. kolo okresní soutěže RP I

TJ Šošůvka B: 8.-10.11.2017

přečteno 38x,
12.11.2017

RP I:

Dvakrát v uplynulém týdnu nastoupilo za stoly béčko. Ve středu jsme hostili Žďárnou a vyrovnaný duel (hned 7x na pět setů) jsme zvládli ke své spokojenosti. A uspěli jsme i v pátečním duelu, ve kterém jsme přes nepříliš dobrý začátek zdolali Veselici.

Šošůvka B - Žďárná A 10 : 5

Krátký Marek : 3 body / 4 dvouhry
Zouhar Aleš : 3 / 3
Ševčík Jaroslav : 2,5 / 3
Dvořák Leoš : 1,5 / 3

Po úvodní čtyřhře moc důvodu k radosti nemáme. Aleš s Markem celkem jednoznačně prohrají s dvojicí Polívka Roman – Richter 0-3. Druhá čtyřhra je podstatně vyrovnanější. Nastoupí k ní Jarda s Leošem proti páru Sýkora - Meluzín a nakonec ji poměrem 3-2 (12-10) v páté sadě ovládnou naši hráči. Úvod do dvouher máme skvělý. Leoš bez ztráty setu přehraje Polívku a poté hodně překvapivě poráží 3-1 na sety Aleš hostující jedničku Richtera. Pak jsme svědky dvou pětisetových duelů a u obou pro nás se šťastným koncem. Jarda sice ztratí vedení 2-0 na sety s Meluzínem, ale ve vyrovnané koncovce setu pátého vítězí 12-10. Marek pak také v pěti setech přehraje Sýkoru. Výborně hrající Aleš pak začne druhé kolo soubojů bezpečnou výhrou nad Polívkou 3-0. Pak sice Jarda neuhraje ani set na Richtera, ale zabojuje Marek. Hraje pětisetový zápas s Meluzínem a vyhrává 3-2. Mimo plán je sice porážka Leoše se Sýkorou (0-3), ale po výhře Jardy nad Polívkou (3-1) vedeme už 8-3 a jsme blízko vítězství. Komplikaci přinesou další dvě dvouhry. Marek hraje pohledný zápas s Richterem, který končí až v koncovce páté sady. Náš hráč nevyužije mečbol a nakonec prohrává 12-14. Neúspěšný pětisetový zápas pak sehraje i Leoš. Vede s Meluzínem již 2-0 na sety, ale nakonec prohraje 2-3. Zpět nás vrací výhrou 3-0 nad Sýkorou Aleš a vše završí Marek, jak jinak než v pětisetovém zápase s Polívkou, kdy dožene ztrátu 1-2 na sety, aby ty dva zbývající ovládl. Průběh duelu: 0:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3, 8:3, 8:5, 10:5.

Šošůvka B - Veselice A 10 : 4

Ševčík Jaroslav : 3 body / 3 dvouhry
Dvořák Leoš : 2 / 3
Krátký Marek : 2 / 3

Začátek zápasu máme velice špatný. Prohrajeme obě čtyřhry, když Marek s Alešem naprosto hladce se Stloukalem a Fabiánkem 0-3 a nevede se ani Leošovi s Jardem, kteří uhrají na pár Nečas – Musil jen jeden set. A špatný je i vstup do dvouher. Leoš neklade příliš velký odpor Fabiánkovi a prohrává 0-3. Body začneme sbírat až poté. Aleš jednoznačně přehrává Musila 3-0 a Jarda přes trápení v úvodních dvou setech porazí Stloukala 3-1. Ovšem Marek si neví rady s útočnou hrou Nečase, prohraje 0-3 a tak opět ztrácíme. Pak ovšem zabojuje Aleš. S Fabiánkem prohrává 0-2 na sety, ve třetím setu odvrátí mečbol, vyhraje jej 14-12 a nakonec ovládne poměrem 3-2 na sety i celý zápas. Daří se i dalším našim hráčům. Jarda Musilovi a Marek Stloukalovi nepovolí uhrát jediný set, Leoš přehraje 3-1 Nečase a rázem vedeme 6-4. Další vyrovnaný zápas pak hraje Jarda s Fabiánkem. Ten má proti našemu hráči ve čtvrté sadě mečbol, ale ani tentokrát jej nevyužije a opakuje se situace z jeho předešlého zápasu. Jarda vyhrává pátou sadu a tím i celý zápas. Na pět setů pak hraje i Marek s Musilem. Náš hráč prohrává 1-2 na sety, ale výsledek otočí a po výhře 11-9 v pátém setu vítězí 3-2. No, a když Leoš porazí 3-0 Stloukala a Aleš si přes výpadek ve druhé sadě poradí 3-1 s Nečasem, je o konečném výsledku rozhodnuto. Průběh duelu: 0:3, 2:3, 2:4, 10:4.