TJ Šošůvka A: 11.-12.11. 2017

přečteno 56x,
12.11.2017

KS I:

V dalším dvojzápase nás čekala družstva z Blanenska. V sobotním podvečeru jsme dokázali ve velice hezkém zápase přehrát Blansko C, ale Zbraslavec A byl nad naše síly, když jsme nedokázali zvládat koncovky některých klíčových duelů.

TJ Šošůvka A – KST Blansko C 10 : 5

Bezděk Luboš : 4,5 bodu / 4 dvouhry
Kutil Libor : 2,5 / 3
Kutil Šimon : 1,5 / 3
Obalil Jiří : 1,5 / 3

V tomto duelu je důležité, že se nám povedou obě čtyřhry. V té první hrají bratři Kutilovi vyrovnaně s dvojicí Michal Petr – Procházka. Hned úvodní sadu vyhrají po boji 16-14, pak sice soupeři srovnají, ale koncovky třetí i čtvrté sady patří našim hráčům. Jirka s Lubošem hrají za stavu 1-1 na sety klíčový třetí set proti dvojici Voráč – Kaluža. Vyhrají ho 15-13, poměrně snadno i čtvrtou sadu a vedeme po čtyřhrách 2-0. Ovšem velice rychle je srovnáno. Šimon nenajde žádný recept na hru Voráče (0-3) a bez zisku jediného setu prohrává také Libor s Kalužou. Jirka pak nastoupí proti mladému Petrovi. Prohraje první sadu, ale pak už za stolem dominuje (3-1). To Luboš nemá moc práce s Procházkou a vyhraje 3-0. Důležitý zápas pak hraje Libor. S Voráčem je to 2-2 na sety a v páté sadě vede hráč Blanska 10-6. jenže Libor uhraje šest míčků v řadě a slaví vítězství. Na pět setů hraje také Jirka s Kalužou. Po rychlém vedení 2-0 na sety převezme otěže zápasu do svých rukou soupeř a Jirka nakonec prohrává 2-3. Luboš poté porazí Petra 3-0, ale není to jednoduchý zápas, když koncovky druhého a třetího setu skončí shodně 10-8. Třísetové vítězství si pak připíše také Šimon, jenž přehraje Procházku. Pak nastoupí za stůl Jirka. S Voráčem vede 2-0 na sety, ale pak nastane podobný obrat jako v předcházejícím zápase. Jirka ztrácí pátou sadu v poměru 9-11. V dobré pohodě je ovšem Luboš a hostující jedničku Kalužu poráží hladce 3-0. Rozhodnutí má na pálce v podstatě Šimon. S Petrem vede rychle 2-0, ve čtvrtém setu za stavu 10-7 nevyužije hned tři mečboly a nakonec prohraje 8-11 v setu pátém. Naštěstí Libor po vyrovnaných dvou setech zvládne další dva sety s procházkou (3-1). A definitivu nám dá Luboš, jenž ve vyrovnaném duelu poráží 3-1 Voráče (12-10 ve čtvrté sadě). Průběh duelu: 2:0, 2:2, 5:2, 5:3, 7:3, 7:4, 8:4, 8:5, 10:5.

TJ Šošůvka A – STK Zbraslavec A 3 : 10

Bezděk Luboš : 2 body / 3 dvouhry
Dvořák Leoš : 1 / 2
Kutil Libor : 0 / 2
Kutil Šimon : 0 / 1
Obalil Jiří : 0 / 3

Se Zbraslavcem nám na rozdíl od soboty nevyjdou čtyřhry. Bratři Kutilové prohrají s Radimem Křepelou a Petrem Krásou ml. 1-3, ale víc nás musí mrzet čtyřhra druhá. Zde Jirka s Lubošem hrají s Pačinkem a Těžkým pět setů, v tom poslední nevyužijeme mečbol a nakonec prohráváme 11-13. Úvodní dvouhru rozehraje Šimon s Krásou. Hraje se na pět setů. V tom posledním vede náš hráč 4-0, ale nakonec rozhoduje koncovka, kde má Šimon za stavu 12-11 mečbol, neuspěje a nakonec odchází poražen 13-15! Po hladkých porážkách Libora s Pačinkem a Jirky s Křepelou (v obou případech 0-3), získá první bod Šošůvky Luboš. Ten sice s Težkým prohrává 1-2 na sety, ale dva zbývající suverénně ovládne, tudíž výhra 3-2. Bohužel následující pětisetový zápas jde za hosty. Libor sice v souboji s Krásou dorovná dvousetové manko, ale v pátém setu je jistější hráč Zbraslavce. Jirka pak svede vyrovnaný boj s Pačinkem, ovšem prohraje 1-3. Pak nastoupí za stůl Luboš proti Křepelovi. Náš hráč vyhraje první sadu 15-13 a nakonec vítězí 3-1. Stejného výsledku poté dosáhne i střídající Leoš, který poráží Těžkého. Krása dnes pětisetové duely umí, což dokáže i ve svém třetím vystoupení. Jirka prohrává v tomto zápase 0-2, dorovná, ale poslední sada jde za Krásou (2-3). Poté poprvé o víkendu prohraje Luboš. Pačinek má kromě stolnětenisového umění i řádnou kupu štěstí a Luboše porazí 3-0. V posledním zápase dne pak Leoš sice dorovná s Křepelou na 1-1 na sety, ale v dalším průběhu je lepší hráč hostů, vítězí 3-1 a uzavře tím dnešní zápas. Průběh duelu: 0:5, 1:5, 1:7, 3:7, 3:10.

Za 14 dnů cestujeme do heren soupeřů. 25. 11. 2017 hrajeme od 17 hodin v Ivančicích a v neděli 26. 11. 2017 od 10 hodin v Tišnově proti místnímu béčku.