Stolní tenis - 9. kolo okresních soutěží RP II a RS II

Zápasy TJ Šošůvka 13. - 15. 12. 2017

přečteno 35x,
25.12.2017

RP II:

Těsná porážka s přímým konkurentem v boji o záchranu nás dostává do svízelné situace.

Šošůvka C- Křetín B 8 : 10

Mikulášek Josef : 3,5 bodu
Čupr Josef : 1,5
Šindelka Stanislav st. : 1,5
Zouhar Aleš : 1,5

Veledůležitý zápas s ohledem na záchranu v soutěži jsme přes výborný úvod nezvládli. Vyhrajeme totiž obě čtyřhry. V obou prohráváme 0-2, ale jak Josef s s Jožkem Čuprem v duelu s Mareschem a Šosem, tak Staňa s Alešem v souboji s Kozákem a Novotným výsledek otočí k výhře 3-2. Jenže ve dvouhrách je to dnes až na Josefa hodně špatné. V prvním kole prohrává Aleš 1-3 se Šosem, Staňa stejným poměrem s Kozákem a Jožka na Novotného neuhraje ani set. Vyhraje pouze Josef, jenž porazí 3-0 Maresche. V kole druhém je velká škoda Jožkova zápasu se Šosem. Náš hráč má v koncovce čtvrtého setu mečbol, nevyužije ho a následně prohraje 12-14. No a soupeř pak ovládne i sadu pátou. Staňa sice porazí 3-1 Maresche a Josef stejným poměrem Novotného, ale Aleš prohraje 1-3 s Kozákem. Dobře hrající Josef vyhraje i svůj třetí zápas. Šose udolá 12-10 v páté sadě. Bohužel ostatní naše trojice prohraje a tak před poslední várkou zápasů ztrácíme. Pak sice Jožka po výhře nad Mareschem a Aleš po vítězství nad Novotným získají své první body ve dvouhře, ale Josef v souboji dnes neporažených nestačí na Kozáka (0-3) a když Staňa ve vyrovnaném duelu prohraje 1-3 se Šosem, tak je o naší porážce rozhodnuto. Průběh duelu: 2:0, 3:3, 5:5, 6:8, 8:10.

RSII:

Roli jasného favorita potvrdilo i ve třech hráčích déčko. To éčko na soupeře z Velkých Opatovic nestačilo.

Suchý B – Šošůvka D 6 : 12

Doležel Petr : 4,5 bodu
Šindelka Stanislav st. : 4,5
Šindelka Stanislav ml. : 3

Jen ve třech hráčích jsme cestovali na Suchý, ale přesto v roli velkého favorita, což se nakonec potvrdilo. V jediné hrané čtyřhře porazí Staňa s Petrem hladce 3-0 Látala s Petrem Kočvarou. První kolo je ještě vcelku vyrovnané. Staňa porazí 3-0 Minxovou, Petr stejným poměrem Petra Kočvaru, ovšem Standa prohrává s Látalem 1-3. Je to ovšem, jak se později ukáže, naše jediné zaváhání. V dalším kole si Staňa bez ztráty setu poradí s Látalem, Standa s Martinem Kočvarou a Petr s Minxovou. A ve stejném duchu zápas dovedeme až do konce. Průběh duelu: 1:1, 3:3, 4:6, 5:9, 6:12.

Šošůvka E – Velké Opatovice D 5 : 13

Hloušek Ondra : 1,5 bodu
Mrázek Petr : 1,5
Dujka František : 1
Kučera Libor : 1

V dalším domácím střetnutí nestačili naši hráči na Velké Opatovice. V první čtyřhře prohraje František s Liborem s párem Zemánek – Šafář 0-3. Ovšem stejnou mincí odpoví Ondra s Petrem. Ti porazí Španiela s Matijkem také 3-0. První kolo dvouher se nese ve znamení jednoznačných zápasů., které všechny skončí 3-0. František prohraje se Zemánkem, Ondra se Šafářem, Libor se Španielem a vítězí pouze Petr s Matijkem. Ve stejné rozpoložení se nese celý zápas. Matijka porazí nakonec celá naše čtveřice, ale na ostatní protihráče nestačíme, i když Ondra 2x uhraje po setu a Petrovi s Františkem se to podaří v jednom případě. Průběh duelu: 1:1, 2:4, 3:7, 4:10, 5:13.