TJ Šošůvka A: 13.-14.1. 2018

přečteno 180x,
14.1.2018

KS I:

Víkendový dvojzápas měl mnohé naznačit ohledně našich možností na záchranu v soutěži. Sobotní duel s Mokrou byl přímým soubojem ohrožených družstev a ačkoliv jsme věřili ve výhru, tak po průběhu tohoto zápasu můžeme být rádi za remízu, která nám udržela odstup od soupeře. V neděli jsme však podali bojovný výkon s Hlubočany a po třech a půl hodinách jsme se mohli radovat s nesmírně cenné výhry.

TJ Šošůvka A – TJ Cemo Mokrá A 9 : 9

Bezděk Luboš : 4 body / 4 dvouhry
Kutil Libor : 3 / 4
Obalil Jiří : 2 / 4
Kutil Šimon : 0 / 4

Tento veledůležitý zápas začneme špatně. Bratři Kutilové prohrají čtyřhru s párem Paták - Vojtěch 1-3 a Jirka s Lubošem sice doženou ztrátu dvou setů s párem Kvapil - Rotrekl, ale ten pátý zvládnou lépe hosté. A může být ještě hůř. Libor prohrává s Patákem 0-2 na sety, pak se sice zvedne, ale ve čtvrté sadě čelí za stavu 8-10 dvěma mečbolům. Ovšem náš hráč předvede obrození číslo dva, set vyhraje 12-10 a v tom pátém dovolí protihráči pouhé dva body. Jenže pak Jirka nemá žádnou šanci proti Kvapilovi (0-3) a přes vyhraný první set, prohrává Šimon s Vojtěchem (1-3). Do hry jde pak Luboš a s Rotreklem prohraje první set 11-13. Ovšem pak Luboš "zapne" a další tři sety bezpečně ovládne. Ovšem prohra Šimona s Kvapilem 0-3 (přes vyrovnané koncovky) dává hostům náskok 2-6. Poté však začneme stahovat. Luboš porazí 3-1 Vojtěcha, Libor naprosto jasně poměrem 3-0 přehraje Rotrekla a další bod může přidat Šimon. Ten dotáhne zápas s Patákem do páté sady, ale v té je lepší protihráč. Ovšem Luboš porazí 3-0 Kvapila, Libor stejným poměrem Vojtěcha a naši skvělou sérii završí výhrou bez ztráty setu Jirka v souboji s Rotreklem. V souboji jedniček se pak dostaneme dokonce do vedení. Luboš završí svůj povedený den čtvrtou výhrou, když přehraje Patáka. Bohužel to stejné se nepovede Liborovi. Ten nezvládne zápas s Kvapilem (1-3). O všem tedy rozhodnou poslední dva zápasy. Šimon sice s Rotreklem bojuje, ale na svého soupeře recept nenajde (0-3). Jirka pak v souběžně hraném střetnutí prohrává s Vojtěchem 1-2 na sety a 7-9 v tom čtvrtém. V této chvíli však náš hráč zabojuje, vyhraje čtvrtou sadu 11-9, v té páté má od začátku navrch a nakonec zajistí svoji výhrou alespoň remízu. Průběh duelu: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:6, 4:6, 4:7, 8:7, 8:8, 9:8, 9:9.

TJ Šošůvka A – TJ Sokol Hlubočany A 10 : 7

Bezděk Luboš : 4,5 bodu / 4 dvouhry
Kutil Libor : 3,5 / 4
Obalil Jiří : 1,5 / 3
Kutil Šimon : 0,5 / 3
Dvořák Leoš : 0 / 1

Oproti zápasu s Mokrou se nám vydaří obě čtyřhry. V té první Jirka se Šimonem porazí v pěti setech pár Kovář - Baričák, když pátou sadu (v poměru 11-9) rozhodne v poslední rozehře "prasátko". Na pět setů hraje i Luboš s Liborem. Ti ztrácí 0-2 na sety s párem Pořízek - Sirbu, ale nakonec zápas otočí. V první dvouhře Šimon drží krok se Sirbu jen první dva sety (1-1), pak už hru za stolem ovládne soupeř. Skvělý zápas pak nabídne souboj obou jedniček. Luboš vyhraje první sadu s Pořízkem 16-14, aby pak ovládl i další dvě sady. Ještě veseleji ji pak po následující pětisetové bitvě. Libor porazí 3-2 Baričáka. Na pět setů hraje i Jirka s Kovářem. Sice ztratí vedení 2-0 na sety, ale za stavu 9-9 v páté sadě využije svých dvou servisů ke dvěma úspěšným útokům a vedeme 5-1. Další výhra Luboše (3-1 se Sirbu) naladí naše příznivce na vítěznou vlnu, ale vyhráno zdaleka není. Jirka hraje výborně s Pořízkem, vede 2-1 na sety, ale nakonec se hraje na pět setů, když Jirka ten poslední prohraje 9-11. Svoji zlepšenou formu však potvrdí Libor. V jeho klání s Kovářem je k vidění vyrovnaný souboj, ale náš hráč je jistější a vyhraje 3-1. Po prohře Šimona s Baričákem (0-3) sehraje opět na pět setů zápas Jirka. Se Sirbu dorovná stav z 0-2 na sety na 2-2, ale v tom posledním dojdou našemu hráči síly, čehož protivník využije k rychlému zakončení duelu. První dnešní prohru si pak připíše Libor. Prohraje první set s Pořízkem a v tom druhém je blízko srovnání. Bohužel jej prohraje 12-14, což ho poznamená i v tom třetím (0-3). Šimon pak hraje vyrovnaně s Kovářem. V podstatě v každém setu si vypracuje náskok, který neudrží a nakonec ho to stojí výhru (1-3). Stav je rázem 7-6 a schyluje se k dramatu. Luboš se pak trochu trápí s Baričákem, ovšem od stavu 1-1 na sety je jistější náš hráč. Když pak Libor v souboji útočníků jednoznačně přehraje Sirbu (3-0), je jasné, že rozhodně neprohrajeme. Pořízku se pak pokusí zaskočit střídající Leoš, ale soupeř je nad jeho síly (0-3). A tak je rozhodnutí na Lubošovi. Ten sice ztratí úvodní sadu s Kovářem, ale od poloviny druhého setu je náš hráč výrazně lepší a po jeho vítězství 3-1 můžeme slavit nesmírně cenné čtyři body do tabulky. Průběh duelu: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:6, 9:6, 9:7, 10:7.

Za 14 dnů zajíždíme na půdu našich soupeřů. V sobotu 27.1.2018 hrajeme od 17:30 h. v herně vedoucích Rebešovic. A v neděli 28.1.2018 cestujeme úplně na jih, když nás čeká od 10:00 h. Znojmo - Únanov C.