Stolní tenis: 15.- 16. kolo KS I

TJ Šošůvka A: 27.-28.1. 2018

přečteno 246x,
28.1.2018

Víkendový výjezd do heren soupeřů jsme absolvovali bez Libora Kutila a bylo to bohužel znát. Je pravdou, že v Rebešovicích bychom měli zřejmě i tak k bodům daleko, ale Znojmo bylo hratelné.

TJ Sokol Rebešovice A – TJ Šošůvka A 10 : 2

Bezděk Luboš : 2 body / 3 dvouhry
Dvořák Leoš : 0 / 2
Kutil Šimon : 0 / 2
Obalil Jiří : 0 / 3
Krátký Marek : 0 – jen čtyřhra

Na půdě vedoucích Rebešovic se s body moc nepočítalo, což se nakonec také potvrdilo. Ovšem škoda obou čtyřher. V té první prohraje Jirka s Lubošem s párem Lučko – Juřík 0-3, ale poměr setů (9-11, 13-15, 9-11) hovoří o vyrovnané partii. Velmi dobře hraje také Marek se Šimonem proti páru Fischer – Černý. Ti prohrají za stavu 1-1 na sety ten třetí 10-12, což pak soupeři pomůže k výhře 1-3. První dvouhra nabídne souboj třetího hráče celkového hodnocení soutěže Fischera proti čtvrtému, kterým je Luboš. A zápas má nečekaně rychlé rozuzlení, když Luboš vítězí 3-0! Ovšem ostatní naší trojici se nedaří. Jirka sice vyhraje první sadu s Juříkem, ale v koncovkách ztratí zbývající tři. No a Šimon na Černého a Leoš na Lučka nedokáží uhrát ani sadu. Další náš bod připíše opět Luboš. Ten sice prohrává s Juříkem 0-2 na sety, ale ve zbytku zápasu se neuvěřitelně zvedne a poměrně jasně ovládne tři sety za sebou. Bohužel je to náš nejen poslední bod, ale i uhraný set. Jirka prohraje s Černým 0-3 a Šimon s Lučkem také 0-3. Leoš sice s Fischerem bojuje statečně, když úvodní dva sety prohraje shodně 10-12, ale porážce 0-3 stejně neujde. Poté nastoupí za stůl Luboš a po jedenácti vítězných zápasech v řadě najde svého přemožitele, když s Černým prohraje 0-3. Definitivu výsledku dá porážka Jirky s domácí jedničkou Lučkem 0-3. Průběh duelu: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 10:2.

TJ Sokol Znojmo/Únanov A – TJ Šošůvka A 10 : 6

Bezděk Luboš : 4 body / 4 dvouhry
Kutil Šimon : 1 /3
Obalil Jiří : 1 / 4
Krátký Marek : 0 / 3

Nedělní utkání ve Znojmě je o poznání vyrovnanější, ale jelikož nedokážeme získat ani jednu čtyřhru a k velmi dobře hrajícímu Lubošovi se nikdo jiný výrazně nepřidá, prohrajeme i zde. První čtyřhru začneme hodně špatně. Jirka s Lubošem velice rychle prohrávají 0-2 na sety s párem Adam – Vybíral. Pak však hladce získáme sadu třetí a je obrovská škoda prohry v setu čtvrtém (10-12). To Marek se Šimonem nemají proti dvojici Nechvátal – Andorko moc šancí a prohrají hladce 0-3. V první dvouhře nastoupí Luboš proti Nechvátalovi. Po prohrané první sadě náš hráč hru zpřesní a vyhraje nakonec 3-1. Bohužel ostatní spoluhráči na něj nedokáží navázat. Jirka sice vyhraje první sadu s Vybíralem, ale nakonec prohrává 1-3, Marek nenajde žádný recept na hru Adama (0-3) a Šimon dokáže uhrát na Andorka jen jeden set (1-3). A tak boduje až zase Luboš, který v poměrně vyrovnaném zápase zdolá Vybírala 3-1 na sety (ve čtvrtém 13-11). Následně zabere Jirka, když přehraje Adama jasně 3-0 a svitne nám naděje. Bohužel Marek s Andorkem a Šimon s Nechvátalem prohrají shodně 1-3. I třetí kolo dvouher začneme lépe. Luboš poráží Adama 3-0. Ovšem Jirka nestačí na Andorka (0-3) a úplně stejně se vede v duelu s Nechvátalem Markovi. Ovšem pak zabojuje Šimon. S Vybíralem prohrává 0-2 na sety, ovšem zápas dotáhne až do koncovky setu pátého, kde vítězí 13-11! Po výhře Luboše, který v souboji jedniček obou týmů porazí Andorka 3-1 (když nejdramatičtější je čtvrtá sada, kterou vyhraje hráč Šošůvky 14-12), nastoupí v zápase o udržení naděje Jirka. S Nechvátalem se sice snaží, ale na zisk více než jedné sady to nestačí, Jirka prohraje 1-3 a je definitivně rozhodnuto. Průběh duelu: 2:0, 2:1, 5:1, 5:3, 7:3, 7:4, 9:4, 9:6, 10:6.

V krajských soutěžích je teď bezmála měsíční přestávka. Naši hráči se tedy příště představí až v sobotu 24. února, kdy od 17:30 h. hostíme v místním kulturním domě ve velice důležitém střetnutí Holásky B a nemuseli bychom být v tomto duelu bez šancí. To v neděli 25. února se představí v Šošůvce aspirant na postup ze Slatiny – Brno B. Začíná se v 10:00 h. Na obě utkání jsou samozřejmě všichni příznivci srdečně zváni.