TJ Šošůvka A: 24.-25.2. 2018

přečteno 149x,
25.2.2018

KS I:

Po měsíční pauze opět pokračovaly krajské soutěže ve stolním tenisu. V sobotním podvečeru jsme dokázali porazit Holásky, čímž jsme si výrazně pomohli ohledně vyhlídek na záchranu soutěže. V nedělním dopoledni jsme pak nestačili na Slatinu, která se spolu s Rebešovicemi „přetahuje“ o celkové vítězství.

TJ Šošůvka A – TJ Holásky B 10 : 3

Bezděk Luboš : 3,5 bodu / 3 dvouhry
Kutil Libor : 3,5 / 3
Krátký Marek : 1,5 / 3
Obalil Jiří : 1,5 / 2

Soupeř z Holásek přijel bez své týmové jedničky Babáka, což naše ambice před zápasem ještě více posílilo. Konečný výsledek vypadá poměrně jednoznačně, ale jednotlivá střetnutí snadná nebyla a naši hráči museli vynaložit veškerý um, aby si připsali toto důležité vítězství. K první dvouhře nastoupí Jirka s Liborem proti páru Babáková – Žilka a z počátku se jim vůbec nevede. Prohrají první dva sety, když uhrají dohromady pouhých 6 míčků. Ovšem od třetího setu se výrazně zlepší a nakonec dosáhnou na výhru 3-2. To Luboš s Markem mají s párem Javůrek – Vičík méně práce. Sice ztratí třetí sadu, ale ve vítězství v poměru 3-1 jim to nezabrání. První dvouhra je nesmírně dramatická. Nastoupí k ní Libor proti Javůrkovi. Libor se dvakrát dostane do vedení na sety, ale protihráč v obou případech srovná. Rozhoduje až poslední sada a v té je jistější náš hráč (3-2). Další drama sehraje Jirka. Se Žilkou odvrátí v první sadě 4 setboly, aby ji nakonec získal poměrem 13-11. A ve stejném duchu se pokračuje i nadále. I další tři sety skončí poměrem 11-9, jelikož však Jirka zvládne druhou i čtvrtou sadu, může se radovat z vítězství. První bod pro hosty připíše Babáková. Ta proti Markovi hraje velice dobře a vítězí 3-0. Škoda druhého setu, který Marek prohraje 17-19! Bezpečný náskok nám však velice rychle zajistí Luboš, když bez ztráty setu přehraje Vičíka. Výborně do utkání s Javůrkem vstoupí Jirka. Získá první sadu, ale v dalším průběhu je v souboji dvou „útočníků“ jistější host z Holásek a tak Jiří prohrává 1-3. Dramatickou pětisetovou bitvu sehraje Marek se Žilkou. Za stavu 1-2 na sety odvrátí Marek v tom čtvrtém mečbol, vyhraje tuto sadu 14-12 a posílené sebevědomí pak deklaruje i v setu pátém, kde už je lepším hráčem (3-2). Luboš s duelu s Babákovou získá dramatickou koncovku první sady 12-10. Pak co jasně dominuje v setu druhém se zdá být rozhodnuto. Ovšem soupeřka získá v koncovce sadu třetí a pokračuje se. Ovšem ve čtvrtém setu už k žádné komplikaci nedojde a Luboš vyhrává 3-1. Poté co Libor potřebuje jeden set na otestování obranářských schopností Vičíka, aby posléze získal další tři sady za sebou (3-1), je jasné, že konec střetnutí se blíží. Oddálí jej ještě Javůrek, který přehraje Marka v poměru 3-0. Ovšem Luboš přes další dlouhou koncovku ve druhém setu (když prohraje 18-20) nakonec bez větších problémů opanuje zápas se Žilkou (3-1). Definitivu nám pak dá Libor, který sice s Babákovou prohraje první set, ale další tři (i když musíme přiznat, že v tomto střetnutí byla na Liborově straně páska až v neuvěřitelně velkém počtu případů) jdou za naším hráčem (3-1) a tím i celý zápas s Holáskami. Průběh duelu: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 8:2, 8:3, 10:3.

TJ Šošůvka A – SK Slatina Brno B 4 : 10

Bezděk Luboš : 2,5 bodu / 3 dvouhry
Kutil Libor : 1,5 / 3
Dvořák Leoš : 0 / 3
Krátký Marek : 0 / 3

V nedělním utkání nás čekala favorizovaná Slatina, která svoji roli potvrdila. Naši hráči však nepodali špatný výkon a je škoda ztráty některých vyrovnaných střetnutí. K první čtyřhře nastoupí Marek s Leošem, ale dvojice Tůma – Zetocha jim moc šancí nedá (0-3). Ovšem ve druhé čtyřhře je vše obráceně. Luboš s Liborem zahrají jeden ze svých lepších zápasů a porazí Slavíčka s Filou 3-0. K první dvouhře nastoupí Libor proti Tůmovi. Velká škoda ztracených koncovek prvních dvou setů (11-13, 9-11), jelikož v tom třetím byl soupeř již v psychické pohodě a Libora zdolá 3-0. Marek poté nastoupí proti Filovi a bohužel nenajde nic, čím by soupeře dokázal přehrát, 0-3. Velmi dobře hraje Leoš. Se Slavíčkem se po dvou ztracených setech zvedne, vyhraje třetí sadu, ale v té čtvrté již má navrch soupeř. A tak první bod ze dvouhry uhraje až Luboš, který si možná nečekaně snadno poradí se Zetochou v poměru 3-0. Další kvalitní hráč v podobě Tůmy čeká na Marka. Náš hráč podá snaživý výkon, ale ani tentokrát to nestačí na zisk setu (0-3). Velice vyrovnaný souboj svede Leoš s Filou. Vyhraje první set a za stavu 1-1 má Leoš v tom třetím setbol. Bohužel ho nevyužije, prohraje sadu 10-12 a v koncovce nakonec ztratí i sadu čtvrtou (1-3). Po delší době prohrává na domácím stole Luboš. Zápas se Slavíčkem je plný parádních výměn a je velká škoda, že Luboš prohraje vyrovnanou druhou sadu 11-13. Střetnutí totiž dojde až do setu pátého, kde má více sportovního štěstí soupeř. Libor má v dalším zápase skvělý vstup. Se Zetochou bezpečně ovládne první dva sety, jenže pak jakoby se mávnutím proutku obraz hry změnil, soupeř začne předvádět takřka dokonalou hru a ve zbývajících třech setech je jasně lepším hráčem (2-3). O zápletku se pak ještě postará Luboš. S Filou si zahraje na pět setů a tentokrát je to on, kdo je po posledním míčku šťastnější (3-2). Libor poté předvede, že ho předcházející zápas nijak nezasáhl, hraje velice koncentrovaně a připraví dosud stoprocentnímu Slavíčkovi porážku poměrem 3-1. Marek se pak pokusí odvrátit konec se Zetochou. V prvním i třetím setu si udržuje vedení, ale ani to na zkušeného protihráče nestačí a tak konečný stav 0-3 uzavře celý zápas. V souběžně hraném utkání ještě hraje Luboš s dnes neporaženým Tůmou. Protihráče Luboš doslova drtí, ale za stavu 11-4, 11-2, 10-7 ukončí zápas právě předchozí prohra Marka. Průběh duelu: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:9, 4:9, 4:10.

Za 14 dnů nás čeká poslední venkovní výjezd. Tentokrát to nebudeme mít moc daleko. V sobotu 10. března hrajeme od 10:00 h. v Blansku s místním céčkem a v neděli 11. března zajíždíme do Zbraslavce. Zde se také hraje od 10:00 h.