Stolní tenis - 16. kolo okresní soutěže RP II a 18. kolo RS II

Zápasy TJ Šošůvka 14. - 19.3. 2018

přečteno 102x,
20.3.2018

RP II:

Bez obav z možného sestupu cestovalo céčko k poslednímu utkání do Okrouhlé. Domácí potřebovali k udržení naděje na setrvání v soutěži bezpodmínečně vyhrát. Ve vyrovnaném střetnutí se nakonec radovali naši stolní tenisté, kteří tak definitivně odeslali Okrouhlou do RP III. Naši hráči nakonec v tabulce obsadili velice slušné 8. místo.

Okrouhlá A - Šošůvka C 8 : 10

Šindelka Stanislav st. : 3,5 bodu
Zouhar Aleš : 3,5
Mikulášek Josef : 2
Zouhar Michal : 1

K úvodní čtyřhře nastoupí Josef s Michalem proti páru Marek Vlach - Ivo Vlach a během utkání nenajdou na hru protivníků žádný recept (0-3). Špatně se vyvíjí i druhá čtyřhra. Staňa s Alešem hrají spárem Přikryl - Tichý a v první sadě promarní vedení 8-2 (nakonec 10-12), po prohrané druhé sadě však začnou soupeře přehrávat, srovnají a v páté sadě vedou 9-3, jenže zápas se opět zdramatizuje a nakonec je z toho k naší úlevě výhra 12-10 v páté sadě! K úvodní dvouhře nastoupí Michal. S nejlepším hráčem domácích Markem Vlachem nehraje špatně, ale prohře 0-3 nezabrání. Shodnou mincí však oplatí Aleš, který poráží Tichého také 3-0. V utkání "trávníkářů" je pak úspěšnější domácí Přikryl, jenž přehraje Josefa 3-1. O srovnání po první várce zápasů se pak postará Staňa. S Ivo Vlachem prohraje koncovku úvodní sady, aby pak střetnutí otočil k vedení 2-1. Jenže koncovka čtvrté sady je opět připsána domácímu hráči. Hraje se tedy poslední set, ovšem zde už Staňa jednoznačně dominuje (3-2). Další sérii dvouher opět rozehrají Zouharovi. Zatímco Michal nestačí na Tichého (0-3), tak Aleš zaknihuje další svoji jednoznačnou výhru 3-0, tentokrát s Přikrylem. Josef pak nastoupí do dalšího souboje hráčů "s materiálem". Od stavu 1-1 na sety je v souboji s Ivo Vlachem jistějším hráčem a nakonec vítězí 3-1. To Staňa komplikuje cestu za vítězstvím Marku Vlachovi jen ve třetí sadě, ale jinak je domácí stolní tenista lepším hráčem a zaslouženě vyhraje 3-0. Úvod třetí série je úplně stejný jako v předcházejících dvou případech. Michal si neví rady "s trávou" Přikryla a prohraje 0-3. To Aleš se v souboji se střídajícím Petrem Čapkou dlouho za stolem nezdrží a vyhraje opět 3-0. Výborně pak hraje Josef s Markem Vlachem. Ztratí sice první sadu, ale záhy srovná. Ve třetí i čtvrté sadě se propracuje k setbolu, který však ani v jednom z těchto případů nevyužije, tudíž prohraje 1-3. O srovnání se postará Staňa. S Tichým ovládne první dva sety, ale v tom třetím je to obrovská bitva, když náš hráč využije až 7 mečbol k výhře 19-17 (celkově 3-0). Úvodní dva zápasy poslední várky zápasů se hrají na pět setů. Michal v souboji s Čapkou 2x dožene manko a dostane tak duel do koncovky páté sady. Zde má od počátku navrch domácí borec, ale Michal zabojuje a i s trochou štěstí "na prasátka" vyhraje tento set 11-8, celkově tedy 3-2. V utkání jedniček obou týmů získá Aleš v zápase s Markem Vlachem první set v poměru 13-11. Po zisku sady druhé to vypadá s našimi šancemi na celkovou výhru velmi dobře, ale Vlach výrazně zpřesní hru, daří se mu i útok a nakonec Aleše porazí 3-2. Za stavu 8-8 pak hraje Josef s Tichý. Náš hráč je trpělivější, během zápasu je mu nakloněna i síťka a vítězí 3-0. Poslední zápas pak začne Staňa výborně. Přikryla v první sadě jasně přehraje. Jenže druhý set patří hráči Okrouhlé a i třetí set se nese z počátku v režii Přikryla (4-8). Staňa však odvrátí tři setboly, aby vyhrál 12-10. Vyrovnaný je i čtvrtý set. I zde stojí Staňa proti setbolu, ale situaci ustojí, vydaří se mu dva závěrečné útoky a po výsledku 12-10 bere jednak vlastní výhru 3-1, ale také celkovou našeho družstva v poměru 10-8. Průběh duelu: 1:1, 3:3, 5:5, 7:7, 8:10.

RS II:

Déčko odehrálo poslední zápas sezóny na Suchým, kde potvrdilo roli favorita a zakončilo soutěž s plným bodovým ziskem na 1. místě. Éčko se pak utkalo v dvouzápase o konečné 13. místo v soutěži s Velenovem C a po dvou těsných výhrách svého protivníka předčilo.

Suchý A - Šošůvka D 7 : 11

Zouhar Michal : 4,5 bodu
Šindelka Stanislav st. : 3,5
Šindelka Stanislav ml. : 3
Furch Filip : 0

První čtyřhra je výrazně vyrovnanější než napovídá výsledek 3-0. To Standa ml. s Filipem nedotáhli dobře rozehraný zápas s dvojicí Kočvara – Komárek do úspěšného konce a prohrají 2-3. První kolo dvouher je překvapivě v režii domácích. Michal sice jednoznačně přehraje Kočvaru 3-0, ale stejným poměrem prohrává Filip s Komárkem. No a pak se hrají dva pětisetové duely. V tom první sice Standa ml. vede s Koudelkou 2-1, ale pak poleví v koncentraci a prohraje 2-3. V následujícím zápase navíc Staňa st. sice 2x dotáhne náskok Sekaniny, ale v pátém setu je trpělivější domácí hráč a vyhraje 2-3. Stav dorovnáme v následující várce zápasů. Filip sice prohraje s Koudelkou 0-3, ale Michal bez ztráty setu zdolá Komárka, Staňa st. stejným poměrem Kočvaru a v důležitém zápase se Sekaninou vyhraje Standa ml. 3-2, když ovládne všechny liché sety. Ještě jednou domácí srovnají. To když Michal sice porazí 3-0 Koudelku, ale Filip nestačí na Sekaninu (0-3). Standa ml. si bez problémů poradí s Kočvarou a to stejné platí i pro Staně st, v souboji s Komárkem. V posledním kole završí svůj dnešní suverénní výkon výhrou nad Sekaninou v poměru 3-0 Michal. Filip následně uhraje jen set na Kočvaru, ale Standa ml. zdolá v pěti setech Komárka a Staňa st. 3-0 Koudelku. Průběh duelu: 1:1, 4:2, 5:5, 6:8, 7:11.

W.O. : 5

V prvním utkání o konečné 13. místo nám to soupeř ulehčil tím, že nastoupil pouze ve třech hráčích. Po čtyřhrách je však nerozhodně, jelikož v té jediné hrané prohraje Ondra s Petrem s párem Písařík – Havelka Dominik 1-3. V první dvouhře pak nestačí Petr na Dominika Havelku a prohraje 0-3. Nedaří se ani Liborovi, jenž na Písaříka neuhraje ani set. Takže vyhraje pouze Ondra, který poráží ve vyrovnaném utkání Jana Havelku 3-1. Další vyrovnané střetnutí pak sehraje Ondra s Písaříkem, tentokrát se zápas natáhne na pět setů a poměrem 2-3 je úspěšnější soupeř. Naštěstí v dalším pětisetovém střetnutí porazí František Dominika Havelku, a když Petr přehraje 3-1 Jana Havelku, jdeme do vedení. Ovšem po prohrách Petra i Libora se domácí opět dotáhnou. František však zvládne i další zápas na pět setů, když zdolá 3-2 Jana Havelku. V posledním kole pak ze tří hraných zápasů prohraje Ondra 0-3 s Dominikem Havelkou. Libor 1-3 s Janem Havelkou, ale vše rozhodne hladká výhra Františka v poměru 3-0 nad Písaříkem, která nám tak do odvety dává těsný náskok. Průběh duelu: 1:1, 3:3, 4:6, 6:8, 8:10.

Šošůvka E - Velenov C 10 : 8

Mrázek Petr : 3,5 bodu
Hloušek Ondřej : 2,5
Hloušek Jiří : 2
Kučera Libor : 2

Po odehraných čtyřhrách odvetného střetnutí o konečné 13. místo je srovnáno. Velká škoda je hned té první, kdy Jirka s Liborem srovnají stav z 0-2 na sety na 2-2, ale ten pátý s dvojicí Havelka Dominik – Pisařík prohrají 12-14. To Ondra s Petrem si přes zaváhání v prvním setu vedou s párem Havelka Jan – Topolář ve zbytku zápasu suverénně a vyhrají 3-1. První dvě dvouhry nám nevyjdou. Libor nestačí na Dominika Havelku a prohraje 0-3. Ondra hraje vyrovnaný zápas s Pisaříkem, vede 2-1 na sety, ale nakonec prohraje 2-3. O vyrovnání se však postarají Petr, jenž hladce 3-0 přehraje Jana Havelku a také Jirka, který poráží stejným poměrem Topoláře. Ondra hraje na pět setů i s Dominikem Havelkou, ale ani tentokrát mu není přáno a opět odejde poražen 2-3. Velice důležitou výhru však připíše Petr. S Pisaříkem sice ztratí první sadu, ale ty tři další jdou za naším hráčem (3-1). Jirka pak přehraje 3-0 Jana Havelku a Libor taktéž 3-0 Topoláře. Soupeř však opět srovná. Petr neuhraje ani sadu na nejlepšího hráče hostů Dominika Havelku a Jirka prohrává s Pisaříkem 1-3. Překvapí Libor, který oplatí Janu Havelkovi porážku z Velenova a hladce vítězí 3-0. Ondra pak potvrdí roli favorita s Topolářem (3-0). Po porážce Jirky s Dominikem Havelkou (1-3) má nakročeno k devátému bodu Libor. S Písaříkem vede 2-1 na sety a 9-5, bohužel koncovku setu nezvládne (9-11) a nakonec prohraje i set pátý. Je srovnáno na 8-8. Ovšem v posledních dvou zápasech mají jednoznačně navrch hráči Šošůvky. Ondra poráží Jana Havelku 3-0, Petr Topoláře přehraje shodným výsledkem a tak se můžeme s uplynulou sezónou rozloučit vítězstvím a konečným 13. místem. Průběh duelu: 1:1, 3:3, 6:4, 8:6, 10:8.