Stolní tenis: 21.- 22. kolo KS I

TJ Šošůvka A: 22.-24.3. 2018

přečteno 142x,
25.3.2018

Poslední dvouzápas jsme již mohli odehrát v naprostém klidu. Mokrá v předehrávce ve Zbraslavci prohrála a tak nám k zachování soutěže KP 1 stačila pouhá účast… V předehrávce jsme nastoupili proti poslednímu Tišnovu a beze zbytku potvrdili roli favorita. To s Ivančicemi to byla „jiná liga“. Ve velice pohledném zápase nebyla Šošůvka daleko od úspěchu, bohužel jsme prohráli koncovky vyrovnaných duelů a to nakonec rozhodlo o konečném úspěchu hostů.

TJ Šošůvka A – TTC Koral Tišnov B 10 : 3

Bezděk Luboš : 3,5 bodu / 3 dvouhry
Kutil Libor : 3,5 / 3
Obalil Jiří : 2,5 / 3
Dvořák Leoš : 0,5 / 2

Obě úvodní čtyřhry šly bez větších problémů za námi. Jirka s Leošem sice ztratí v koncovce druhou sadu s párem Kytner – Dospíšil, ale v ostatních třech jsou jasně lepšími hráči a vítězí 3-1. To Luboš s Liborem vyhrají 3-0 s dvojicí Hruška – Cvrkal, ale všechny sety se rozhodují v koncovkách. Do první dvouhry nastoupí Libor. Zápas s Dospíšilem je vyrovnaný jen v první sadě, pak už jednoznačně dominuje hráč Šošůvky (3-0). To Leoš po prohrané úvodní sadě s Kytnerem srovná, ale koncovku třetího i čtvrtého setu prohraje shodně 9-11, tedy celkově 1-3. Další dvě dvouhry se hrají pouze na tři sety. Jirka poráží 3-0 Hrušku a Luboš si stejným poměrem poradí se Cvrkalem. V dalším duelu má výborný začátek Leoš, který s Dospíšilem získá hladce první sadu. Bohužel se pak v průběhu zápasu nevyvaruje chyb, což dopomůže jeho soupeři k výhře 1-3. A když hodně podobný zápas sehraje Jirka s Kytnerem, kdy také uspěje pouze v první sadě (1-3), protivník se ve skóre přiblíží. Ovšem Luboš neponechá nic náhodě v souboji s Hruškou, i když druhou sadu vyhraje 14-12, tak celkově je z toho výhra 3-0. A Libor potvrdí dobrou formu rychlou výhrou se Cvrkalem 3-0. Dramatický zápas pak hraje Jirka s Dospíšilem. První sadu vyhraje 12-10, druhou ztrácí v poměru 11-13. Protihráč pak má šanci ještě v setu čtvrtém, ale Jirka zabere a vyhraje celkově 3-1. Luboš poté přehraje 3-0 nejlepšího hráče hostů Kytnera, no a když Libor sice ztratí dnes svůj jediný set v duelu s Hruškou, ale ve výhře 3-1 mu to stejně nezabrání, tak je rozhodnuto. Průběh duelu: 3:0, 3:1, 5:1, 5:3, 10:3.

TJ Šošůvka A – Orel Ivančice A 7 : 10

Bezděk Luboš : 3,5 bodu / 4 dvouhry
Kutil Libor 2,5 / 4
Kutil Šimon 1 / 4
Obalil Jiří 0 / 3

V posledním zápase sezóny máme obě čtyřhry rozehrané na vítězství. Již v té první vedou Jirka se Šimonem s párem Cisárik – Peška 2-1, soupeř sice srovná, ale v páté sadě jdou naši hráči do vedení 7-3 a posléze 8-5. Bohužel ani tento náskok jim k vítězství nestačí a prohrají poslední sadu 9-11. To ve druhé čtyřhře Luboš s Liborem doženou s párem Štěpán - Šlapanský velkou ztrátu v úvodním setu, aby jej vyhráli 14-12, po zisku druhé sady se v té třetí opět hosté dostanou do náskoku, ale naši hráči zabojují, vyhrají ji 13-11 a celkově tedy 3-0. K úvodní dvouhře nastoupí Libor proti hostující jedničce Štěpánovi. Prohrává 0-2 na sety, pak sice sníží, ale čtvrtá sada je jednoznačně v režii Štěpána (1-3). Poté nastoupí Šimon proti Cisárikovi. Nehraje špatně, ale nestačí to ani na zisk jediné sady (0-3). No a po prohře Jirky s Peškou, kdy náš hráč nezvládne koncovky druhého ani třetího setu (0-3), je náskok hostů už tříbodový. Stahovat ho začne Luboš, který jednoznačně přehraje Šlapanského 3-0. Na Štěpána pak nemá absolutně žádnou šanci Šimon (0-3). No a pak je obrovská škoda zápasu Jirky s Cisárikem. Jirky vždy dotáhne náskok soupeře, zejména zabojuje ve čtvrté sadě, kterou vyhraje 13-11, ale v koncovce té poslední pohoří, 9-11. A tak boduje až zase Luboš. Ten vyhraje dvě úvodní sady s Peškou poměrně jasně, pak poleví, nechá soupeře snížit, ale v té čtvrté již dominuje (3-1). A když Libor bez ztráty setu zdolá Šlapanského, jsme opět na dosah. Jirka hraje se Štěpánem vyrovnaně pouze první set (9-11), pak už je jasně lepší soupeř, který vítězí 0-3. Zápas o naději je ten Luboše s Cisárikem. Úvodní set ovládne soupeř. Pak se hrají vyrovnané koncovky dalších tří setů, aby nakonec rozhodl ten pátý. Zde vítězí Luboš 11-8. V dalším střetnutí si Libor hladce poradí s Peškou 3-0 a Šimon sehraje dramatický duel se Šlapanským. Sice prohrává 1-2 na sety, ale ve čtvrtém a pátém je Šimon jistější a srovnává průběžný stav na 7-7. V tu chvíli nastoupí za stůl jedničky obou družstev. Bohužel od počátku má nad Lubošem jasně navrch Štěpán, který velice rychle získá první dvě sady. V té třetí se Luboš zvedne, dostane se dokonce k setbolu, ale nakonec prohrává 10-12 (0-3). Vykřesat naději alespoň na remízu se pokusí Libor v souboji s Cisárikem.. V první sadě promarní náskok 9-3 a prohraje ji 11-13. Sice srovná, ale ve třetí má navrch opět Cisárik. Čtvrtý set je dramatický. Libor se dostane ke třem setbolům, pak musí odvracet tři mečboly, ale nakonec tuto sadu vyhraje 16-14. Bohužel v té páté si soupeř udržuje od úvodu náskok, který promění v zisk devátého bodu pro Ivančice. Šimon pak hraje s Peškou. V utkání, které rozhodnou koncovky setů ztratí všechny tři (0-3) a tím prohráváme i celý zápas. Průběh duelu: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:6, 4:6, 4:7, 7:7, 7:10.

Zápasem s Ivančicemi skončila naše pilotní sezóna v KP 1. Nakonec je z toho 10. místo. Můžeme být spokojeni, že jsme se udrželi, ale měli jsme asi rozhodně na víc. Ale nebuďme na druhou stranu neskromní....