Zpráva z utkání 16. kola OP mužů, neděle 8. dubna 2018

přečteno 256x,
9.4.2018

Sestava: Valach – Musil – Maňoušek (78. Baláž), Wágner (89. Mikulášek), Fabiánek – Hrňa, Doležel, Sehnal, Knödl – Krátký, Nečas (60. Dvořáček)

Střelci branek: Fadrný 2, Neděla, Tenora a Pokorný

Po dlouhé zimní přestávce se v plné míře rozeběhly okresní fotbalové soutěže. Naše fotbalisty čekala cesta na půdu ambiciózní Skalice. Premiéru v našem dresu si odbyla dvojice nových hráčů. Mnoha zápasy ostřílený Pavel Nečas a také Filip Hrňa, kteří oba přestoupili z Vysočan. Samotný zápas se dá zhodnotit jednoduše. Zcela jsme propadli v defenzivní činnosti, jelikož aby družstvo všech pět branek dostalo ze samostatných náběhů na brankáře, to se zas tak často nevidí. Skalice vyhrála naprosto zaslouženě, ale je třeba říct, že kromě vstřelených branek (tedy až na jeden případ v samém závěru) si další vyloženou šanci, pramenící například z nějaké kombinace, nevypracovala. Ovšem Šošůvka se během devadesáti minut nedokázala do větší možnosti (pokud nebudu počítat Fabiánkovu povedenou střelu, která se odrazila od tyče) dostat vůbec!!!

Od úvodního hvizdu rozhodčího je míč v držení především domácích. Navíc hrají po větru, který hodně ovlivňuje průběh zápasu. Na první gól se také dlouho nečeká. V 6. minutě přijdeme na soupeřově polovině o míč, následuje přenesení hry přes obranu a rázem je zde osamocený hráč soupeře před Valachem, ten sice dokáže jeho pokus srazit, ale pouze k dobíhajícímu Nedělovi, který ve skluzu dopraví míč do sítě, 1-0.
Na obdrženou branku se sice snažíme reagovat, ale míč nás moc neposlouchá. Naše aktivita končí v uctivé vzdálenosti od brány Skalice. A tak mají navrch jednoduše hrající domácí. V 11. minutě proletí mezi naší obranou další míč, tentokrát na rozběhnutého Fadrného, který následně obstřeluje vybíhajícího Valacha, 2-0.
Hrajeme hodně staticky, s nerovným terénem máme podstatně větší problémy než soupeř a navíc děláme chyby. Ve 20. minutě ztratí míč za polovinou hřiště Sehnal, následuje další nákop přes naši obranu, která je opět v nedbalkách a Fadrný si zopakuje svůj výlet směrem k Valachovi. No a i tentokrát je úspěšný, když vedle našeho gólmana posílá míč do brány Šošůvky potřetí, 3-0.
Hra se poté přece jen zklidní. Domácí nemají kam spěchat, naši hráči poněkud přidají na aktivitě a hraje se o něco více na polovině domácích. Je zde několik nadějně vyhlížejících náběhů z levé strany (škoda že více nevyužijeme i stranu druhou), ale dostat míč před bránu na některého z našich hráčů je problém. Snad jen Sehnalova střela z 36. minuty, kterou likviduje brankář, stojí za zmínku. To protivník spoléhá na rychlé brejky a je pravdou, že několikrát nemá k dalšímu přečíslení daleko. V závěru prvního dějství jsme lepším týmem, ale kontaktní gól se nám vstřelit nepodaří. Blízko tomu je pouze Fabiánek. Ten se ve 41 minutě po svém průniku odhodlá ke střele z dvaadvaceti metrů, ale míč z jeho kopaček se jen odrazí od levé tyče již překonaného brankáře Skalice. Po hříchu to však to byl náš nejpovedenější moment v tomto střetnutí.

Do druhého dějství jsme šli s větrem v zádech a také se snahou „něco udělat“ s výsledkem. Jenže ve 49. minutě je definitivně po nadějích. Maňoušek posílá z půlící čáry „malou domů“ směrem k brankáři, míč však skončí na kopačkách hráče domácích a ten ve dvojici se svým spoluhráčem běží sami na Valacha. Následuje jeho „vyšachování“ a Tenora posílá balon do prázdné brány, 4-0.
Ač ještě zbývá do konce střetnutí spoustu času, tak se nic zásadního na trávníku neděje. Našim hráčům se nedá v těchto fázích utkání upřít snaha o korekci, ale obrana hostů hraje naprosto koncentrovaně, když už se dostaneme ke střele, tak ta je defenzívou zablokovaná a tak se kromě série rohových kopů nedostaneme k vážnému ohrožení brány Skalice. To stejné sice platí i pro domácí, ale ti mají nahráno. Přesto jim ještě jednou otevřeme dveře dokořán směrem k Valachovi. V 72. minutě je zde opět míč za obranu a z levé strany postupující Pokorný prostřelí bezmocného Valacha popáté, 5-0.
No a to může být ještě hůře v 87. minutě, kdy po autovém vhazování střílí uvnitř pokutového území protihráč těsně vedle levé tyče Valachovy brány. Konečný hvizd rozhodčího je tak pro naše fotbalisty spíše vysvobozením.

Příště: V neděli 14. dubna nás čeká jedno z klíčových střetnutí v bojích o záchranu v soutěži. Od 15:30 h. hostíme soupeře z Doubravice a bude to souboj o pomyslných „6 bodů“. Zveme všechny příznivce.