Zpráva z utkání 18. kola OP mužů, sobota 21. dubna 2018

Petr Mikulášek,
přečteno 272x,
25.4.2018

Valach – Sehnal - Maňoušek, Musil, Wágner - Doležel, Fabiánek, Bezděk (85.Šindelka), Knödl - Krátký, Nečas

Náš celek mužů dokázal navázat na vítězství nad Doubravicí a po povedeném výkonu si připsal další tři body za výhru v Rudici. Hráči Šošůvky podali bojovný kolektivní výkon a o výsledku rozhodli už v úvodní čtvrthodině.

Začátek utkání patřil Šošůvce, která byla aktivnější, ale k vážnějšímu ohrožení branky se v úvodních minutách nedostala. Jako první o sobě dali vědět domácí v 9.minutě, ale nepříjemnou střelu jejich hráče Valach zlikvidoval. Až ve 12.minutě zahrozili i naši hráči a hned se radovali. Po rychlé akci unikl po levé straně Knödl, jeho centr sice obránce soupeře odvrátil, ovšem pouze ke kopačkám Sehnala, ten si sklepl skákavý míč, obloukem jej poslal na bránu z dobrých 25-ti metrů a jeho střela zapadla pod břevnem do sítě - 0:1.
Ještě nedozněla naše gólová radost a naši hráči přidali další důvod k oslavě. Ve 14.minutě zahrával Bezděk trestný kop z pravé strany, jeho centr odhlavičkoval nedůrazně obránce přímo ke Krátkému a ten nekompromisní přízemní střelou z 12-ti metrů poslal míč k levé tyči - 0:2.
Ve 20.minutě mohlo být v podstatě rozhodnuto. Další trestný kop Bezděka propadl k Sehnalovi, ale s jeho nedůrazným zakončením si brankář poradil. Ve 27.minutě mohla Rudice snížit, ale její hráč v těžké pozici mířil nad bránu. V 41.minutě zahrával Bezděk znovu trestný kop zprava a jeho nepříjemný točený centr gólman s trochou štěstí vytěsnil míč mimo tyče.

Úvodní minuty druhého dějství sice kontrolovalo naše mužstvo, ale po chvíli převzali otěže střetnutí domácí a začali o sobě dávat vědět. V 51.minutě poslal hráč soupeře před naši bránu přízemní přihrávku a následovala střela domácího útočníka, kterou skvělým zákrokem vytáhl zpod břevna Valach. Hned za dvě minuty je tu další možnost Rudice, znovu přišla přízemní přihrávka zprava a tentokrát zachraňoval před brankovou čárou Doležel. V 57.minutě zakončil soupeř povedenou pasáž centrem zleva, ovšem hlavička domácího útočníka se mezi tři tyče nevešla. V dalších minutách už dostal náš tým hru dál od vlastní brány a nedovoloval tak Rudici vstřelit kontaktní gól.
V 75.minutě dal o sobě poprvé v druhé půlce vážněji vědět i náš celek. Po spolupráci Krátkého s Knödlem nahrával Michal před bránu a Marek poslal míč z 12-ti metrů nad. V 81.minutě se povedlo našim hráčům rozvrátit domácí obranu, po přiklepnutí Nečase zakončoval Bezděk, jenže mířil nad. V závěrečných minutách už neměli hráči Rudice morální síly na zkorigování výsledku a od 88.minuty dokonce dohrávali domácí v deseti. Rozběhnutému Maňouškovi se na půlící čáře postavil do cesty domácí obránce a po tvrdém nárazu musel být náš hráč ošetřován, zatímco pro hráče soupeře to znamenalo červenou kartu. Šošůvka tak udržela druhé čisté konto v řadě a posunula se do klidného středu tabulky.

Příště: V neděli 29. dubna hostíme v domácím prostředí Letovice. Začátek střetnutí je naplánován na 16:00 h. Zveme všechny příznivce.