Zpráva z utkání dohrávaného 15. kola OP mužů, úterý 8. května 2018

přečteno 162x,
8.5.2018

Sestava: Valach – Sehnal – Maňoušek, Wágner, Baláž – Doležel, Fabiánek, Bezděk (90. Odehnal), Knödl – Krátký, Nečas (67. Mikulášek)

Střelci branek: Doležel a Knödl - Štěpánek

Ve svátečním úterním odpoledni jsme přivítali na svém hřišti soupeře z Olomučan. Hrálo se svižné utkání, které muselo početnou diváckou kulisu uspokojit. Hosté zejména v první půli prokazovali své nesporné kvality a o to víc je cennější, že jsme „Den vítězství“ dokázali oslavit výhrou, na kterou jsme ve vzájemných zápasech čekali dlouhé čtyři roky.

Samotný začátek zápasu mohl být hodně studenou sprchou pro naše hráče. Již v 1. minutě hosté zakombinují umně před naši „šestnáctkou“ a střelu osamoceně nabíhajícího útočníka vyráží Valach. Míč se poté odráží do jednoho z našich obránců, aby pak směřoval směrem k bráně, ale naštěstí dokážeme vzniklou situaci zachránit. Ve 3. minutě pak dává o sobě vědět Šošůvka. Krátký si navede míč na střelu ze sedmnácti metrů, brankář tento pokus vyráží do strany a dobíhající Nečas již nedokáže balon přes jeho tělo procedit do sítě. Soupeř hraje fyzicky velice náročně a je častěji v držení míče. Ovšem v 11. minutě se nám povede akce, na jejíž konci je z levé strany centrující Knödl, jeho přízemní přihrávku si před bránou zpracuje Doležel, šikovně se obtočí okolo obránce a střelou ke vzdálenější levé tyči brány Olomučan nedá gólmanovi šanci zasáhnout, 1-0.
Domácí příznivci ještě ani nevstřebají radost z úvodního gólu a je zde další. Ve 14. minutě předvedeme v našem podání jednu z nejpohlednějších akcí této sezóny. Maňoušek posílá z naší poloviny dlouhý centr na levou stranu, zde Nečas hlavou přihrává míč k nohám Knödla, ten si narazí s Krátkým a rázem je za obranou soupeře. Zde si dalším dotekem připraví střelu, kterou následně posílá míč podél vybíhajícího brankáře k jeho levé tyči, 2-0.
Dvougólový náskok je velice slibný, ale do konce zápasu zbývá spoustu času. A ten hosté nechtějí promrhat. Jsou jednoznačně běhavějším mužstvem a dostávají nás pod souvislý tlak. Nedělá jim problém hra jeden na jednoho a hraje se převážně na naší polovině. Je však třeba říct, že se bráníme pozorně a dlouhé minuty se nedá hovořit o vyložené šanci soupeře. Naopak ve 31. minutě můžeme svoje vedení navýšit. Krátký posune míč na nabíhajícího Knödla, ten již může z levé strany střílet, ale ještě přihrává. Jenže nedokáže najít úplně volného Nečase, který by měl se svými zkušenostmi se zakončením asi snadnou práci, takže míč jen proletí před bránou Olomučan. Ty v závěru úvodního dějství výrazně přitlačí a gól v naší síti visí opravdu na vlásku. Ve 39. minutě najde zcela volného protihráče před naší bránou centr z levé strany, ale Valach předvádí jistý zákrok a míč krotí ve své náruči. Hned o minutu později je zde další obrovská šance. Protivník dokonale rozebere naši defenzívu a hráč Olomučan střílí ze sedmi metrů, naštěstí pro nás bránu až trestuhodně míjí. No a ve 43. minutě se ke střele z šestnácti metrů dostane Dvořáček, ovšem Valach předvede famózní zákrok a míč, který už velká část osazenstva viděla v síti, vytlačí mimo své tyče. Konec první půle tak přivítáme s velikou úlevou.

Ve druhém dějství se dá očekávat pokračování náporu hostů. Jenže těm jakoby docházely síly. Sice jsou častěji na míči, ale v podstatě v uctivé vzdálenosti od naší brány. Dlouhé minuty je tak k vidění spíš souboj, který je sice veden převážně na naší polovině, ale bez vážnější možnosti k zakončení. Toto změní až 62. minuta. Krátký přichází o míč na polovině hřiště, po dlouhém nákopu propadneme v defenzívě a osamocený Štěpánek z bezprostřední blízkosti překoná Valacha, 2-1.
Dalo by se čekat, že hosty kontaktní gól více nabudí, ale je pravdou, že tohle byla jediná vážnější šance Olomučan v druhé půli. Většinou totiž zakončují střelami ze střední vzdálenosti, které nejsou moc přesné, nebo se snaží o centrované míče, se kterými si buď Valach, nebo obrana ví rady. Naši hráči spoléhají spíše na brejkové situace, které dlouho nevedou k úspěchu. Nakonec můžeme udeřit ze standartní situace. V 68. minutě posílá přímý kop před bránu Wágner, na míč si naskakuje neobsazený Krátký, ale Marek balon ideálně netrefí a ten končí vedle levé tyče brány Olomučan. V 71. minutě pak využije chybu v rozehrávce Knödl, který se dokáže prosmýknout mezi dvěma obránci, ač tvrdě atakován tak zakončí, ale opět jen o centimetry míjí levou tyč. A za další minutu je zde další možná pojistka. Na levé straně znovu uniká Knödl, najde před bránou Krátkého, který má dostatek času si připravit střelu, ale ze šestnácti metru mine tentokrát pravou tyč brány Olomučan. Posledních čtvrthodina tak slibuje drama. Soupeř sice vyvíjí snahu o zteč naší brány, ale je to takové neslané nemastné a tatam je rychlost kombinace z první půle. Takže i když jsou domácí fandové drženi v napětí až do úplného závěru, tak si nakonec mohou po závěrečném hvizdu radostně zavýsknout, jelikož nás toto vítězství notně přiblížilo k definitivě záchrany.

Příště: Další zápas opět sehrajeme na domácí půdě. V neděli 13. května nás od 16:30 h čeká další celek z popředí tabulky, kterým je Olešnice. Zveme všechny příznivce.