Zpráva z utkání 23. kola OP mužů, sobota 26. května 2018

přečteno 220x,
27.5.2018

Sestava: Valach – Sehnal - Maňoušek, Musil (65.Baláž), Wágner – Doležel, Fabiánek, Bezděk, Knödl (83. Nemeškal) - Nečas, Krátký

Branky: Doležel 3 a Wágner – Štafa 4 a Slavíček

V sobotním horkém odpoledni hostili naši fotbalisté rezervu Ráječka. A jak už je poslední dobou v zápasech s tímto soupeřem zvykem, k vidění byla spousta gólů. Bohužel víc jich padlo do naší sítě. Samotné utkání je těžké racionálně hodnotit. Naše hra měla k optimu daleko, co jsme předváděli v obraně (kdy jsem si osobně myslel, že slovo obrana je odvozeno od slova bránit))))) bylo opravdu na pováženou. Situace, kdy se přesila protihráčů vyřítila směrem na jediného našeho hráče, nebyla ojedinělá. Ale aby to nebylo jen na defenzívě. Celkově naše hra vyznívala „divně“. Ačkoliv jsme byli po celé utkání opticky lepším celkem, tak způsob řešení situací byl zbytečně složitý a ve velké míře nepřesný. Když se k tomu přidají nedostatky v podobě běžného zpracování míče? Za sebe jsem byl hodně rozčarovaný.

Vliv na průběh utkání měl již samotný úvod. Ve 4. minutě přihrává Fabiánek přes celou šíři hřiště, míč však posílá před kopačky rozběhnutého Štafy, který běží sám na Valacha, Musil sice stihne ještě míč zasáhnout, ale tak nešťastně, že se od útočníka Ráječka odráží mimo dosah našeho brankáře, 0-1.
Vzápětí však můžeme odpovědět. Na rohový kop zahraný z pravé strany si v 5. minutě vyskočí Wágner, ale míč mířící do brány vykopává jeden z obránců. Začátek duelu je opravdu rušný. V 7. minutě likviduje Valach jedovatou střelu ze sedmnácti metrů a hned o chvíli později využívá mezery v naší obraně opět Štafa, běží směrem k Valachovi, rozhodne se o lob, ale s naším brankářem přehodí i bránu. V 9. minutě tak dáme o sobě vědět opět my. Nákop od naší brány prodlužuje hlavou Krátký a Nečas zakončuje z patnácti metrů pohotově, ale nepřesně. Ve 13. minutě se však srovnání dočkáme. Z levé strany zahrává z pětadvaceti metrů přímý kop Doležel, na jeho centr nabíhá Wágner, který tak pohybem zmate gólmana, takže míč proletí nerušeně až ke vzdálenější tyči, 1-1.
Vyrovnání nás povzbudí a jsme jednoznačně lepším celkem. V 15. minutě přihraje Nečas Knödlovi, ten využije podklouznutí obránce, je rázem sám před brankáře, ale míč nedokáže umístit k tyči a tím nechá gólmana Ráječka vyniknout. Soupeř na druhé straně pohrozí z rohového kopu. V 19. minutě hlavičkuje neobsazený protihráč těsně nad břevno. Vedení může na naši stranu překlopit Krátký. Ve 22. minutě jej ale v dobré pozici zklame zpracování. Ve 24. minutě je v akci opět náš útočník. Přetažený rohový kop z pravé strany vrací Krátký před bránu, ale Knödl nedokáže prostřelit brankáře. Ve 26. minutě se to už ale povede. Vznikne velký zmatek před bránou Ráječka, od Nečase se dostává míč ke Knödlovi, který střílí na bránu, ale míč půl metru za brankovou čarou vykopává brankář, pomezního rozhodčího nechá tato situace v klidu a tak se i přes protesty našich hráčů výsledek nemění. Tato situace hodně s našimi hráči zacloumá a ještě více je nalomí okamžik z 31. minuty. To si na centrovaný míč před naši bránu nabíhá nekrytý protihráč a nedá Valachovi šanci zasáhnout, 1-2.
Do konce první půle se ještě snažíme s výsledkem něco udělat, máme častěji míč na svých kopačkách, ale brzdí nás nepřesnost a nervozita.

Druhý poločas začne stejně jak ten první. Ve 48. minutě zcela rezignujeme na důsledné bránění, což vyvrcholí tím, že je Štafa sám před Valachem, kterého bezpečně střelou k pravé tyči překoná, 1-3.
Ovšem dokážeme se bleskově zvednout. V 52. minutě důrazně napadáme rozehrávku soupeře, míče se zmocní Knödl, potáhne akci až k brankové čáře a jeho výzvou k zakončení před odkrytou bránou nepohrdne Doležel, 2-3.
A v 55. minutě je dokonce srovnáno. Rohový kop z levé strany vrací před bránu Nečas a osamocený Wágner zatluče hlavou míč do sítě, 3-3.
Bohužel po chvíli slávy si Tomáš za okamžik vybere to horší. Před pokutovým územím zbytečně fauluje Štafu, který si následně postaví míč a z devatenácti metrů promění svůj přímý kop střelou do levého horního rohu Valachovy brány, 3-4.
I teď se snažíme o odpověď, ale je to z naší strany hodně kostrbaté. Navíc prakticky po celý zápas hrajeme v obraně lehkovážně a tak přijde v 63. minutě další trest. Přijdeme před pokutovým územím soupeře o míč, následuje přenesení hry a rychlonohý Štafa si i tentokrát ví rady, když naprosto dokonale obstřeluje přízemní ranou ze sedmnácti metrů Valacha, 3-5.
Zbývající minuty jsou z naší strany hodně křečovité, Chybí myšlenka a tak si spíš posunujeme míč mezi sebou, pokud už se rozhodneme zakončit, tak je to nepřesné, před bránou Ráječka nám míče odskakují, zkrátka hosté bez větších problémů svůj náskok drží a ještě hrozí, že jim opět vyjde některý z brejků. Vzrušení přijde až v samém závěru. Nejprve v 88. minutě míjí naši bránu z deseti metrů hráč Ráječka a pak se v 90. minutě dočkáme ještě jednoho gólu. Po Bezděkově centru dává míč „pod sebe“ Nečas a Doležel pěknou střelou do horní části brány zkompletuje svůj dnešní hattrick, 4-5.
Na víc už nám však čas nezbude, jelikož hned po rozehrání sudí zápas ukončí. Je to škoda, jelikož Ráječko bylo jednoznačně soupeřem k poražení.

Příště: Poněkud netradičně se tentokrát představíme v dalším zápase. V neděli 3. června hrajeme od 19 hodin v Boskovicích na umělé trávě s místní rezervou.