Zpráva z utkání 25. kola OP mužů, neděle 10. června 2018

přečteno 124x,
12.6.2018

Sestava: Valach – Bezděk - Maňoušek, Wágner, Baláž – Doležel, Fabiánek, Musil (81. Zouhar Aleš), Šindelka – Nemeškal (79. Odehnal), Mikulášek Michal

Střelci branek: Němec, Kolář, Stejskal, Tatíček a Čech – Maňoušek

V silně kombinované sestavě jsme nastoupili na půdě již jistého vítěze OP z Černé Hory. Absence několika klíčových hráčů byla znát, ale na druhou stranu je třeba naše hráče pochválit za bojovnost, díky které mohli odejít z utkání s obrovským favoritem se vztyčenou hlavou.

V samotném úvodu utkání můžeme Černou Horu dokonale zaskočit. Ve 3. minutě si Mikulášek pokryje míč, přihraje na levou stranu rozběhnutému Doleželovi, ten se pokusí brankáře obstřelit a i přes jeho zásah míč míří do sítě. Bohužel pro nás jej z brankové čáry skvělým obranným zákrokem před dobíhajícím Nemeškalem dokáže obránce odkopnout. Pak se už hraje většinou podle not domácích. Ale dokážeme s nimi běhat, a i když je vidět herní rozdíl, tak nevynecháme jedinou příležitost k zaútočení. K naší škodě však nejsme v 11. minutě dostatečně důrazní při akci soupeře, kdy necháme, aby se do skákajícího míče (bez nějaké asistence naší defenzívy) opřel Němec a jeho ideální střela z devatenácti metrů končí přesně u pravé Valachovy tyče, 1-0.
Obdržená branka domácí hráče uklidní a začne se převážně hrát na naší polovině. Ovšem delší dobu bez nějaké vážnější šance. Až ve 22. minutě necháme zcela volného hráče hlavičkovat před Valachem, ale míč z jeho hlavy mine brankovou konstrukci. Soupeř je hlavně díky Traxlovi silný v kombinaci a ve 22. minutě se předvede v nejlepším světle Valach, jenž likviduje střelu osamoceného útočníka. Právě náš brankář je v tomto utkání velkou oporou a zápas se mu přes pět obdržených branek povedl, kdy dokázal předvádět zákroky oceňované potleskem i místními fanoušky. Ve 26. a ve 33. minutě si tak dokáže poradit s další dvojicí samostatných náběhů na bránu. Z naší strany nehrajeme sice pasívně, dokážeme se dostat do blízkosti brány Černé Hory, ale že by šlo o gólové šance, to se říct nedá. V závěru poločasu ovšem Černá Hora přitlačí a v podstatě rozhodne o výsledku. Ve 38. minutě dokonale její hráči rozeberou naši rozhozenou obranu a proti střele z bezprostřední blízkosti nemá Valach šanci zasáhnout, 2-0.
Ve 42. minutě pak Maňoušek přišlápne v pokutovém území nohu útočníkovi soupeře, kope se penalta, se kterou gólman domácích naloží s naprostým přehledem, 3-0.
Ve 44. minutě se ještě jednou ukáže náš brankář, když u pravé tyče likviduje velice dobře zahraný přímý kop z dvaceti metrů.

Úvod druhé půle poznamená průběžný stav a hraje se spíše nezáživná část této partie. To změní 54. minuta. K pokutovému území soupeře se vytáhne Maňoušek, jeho střelu sice obrana srazí, ale Jirka je jediný, kdo dál důsledně sleduje hru, padající míč doběhne a chytrou střelou „z voleje“ ze vzdálenosti čtrnácti metů umístěnou k levé tyči brány Černé Hory snižuje, 3-1.
Dá se říct, že využijeme této situace ke srovnání hry, jenže v 64. minutě necháme moc prostoru domácímu hráči, který si připraví střelu zpoza „šestnáctky“, která přes Valachův zásah přece jen zapadne k jeho levé tyči, 4-1.
Návrat tříbrankového náskoku podpoří další aktivitu domácích a Valach se musí mít neustále na pozoru. V 66. minutě se domácím opět povede série narážeček, ale i s dalšího souboje tváří v tvář s útočníkem Černé Hory vychází vítězně náš brankář. V 73. minutě je zde pak střela uvnitř pokutového území, po které již domácí zvedají ruce k oslavě, ale vzduchem proletí Jardovo tělo a míč končí v zámezí. No, a když už je náš brankář překonán, tak jej v 77. minutě zastoupí na brankové čáře Maňoušek. Závěrečné minuty se již jen dohrávají, ale přesto padne ještě jeden gól. V 88. minutě se individuálně prosadí Traxl, obejde i Valacha, ale v tu chvíli mu míč sebere jeho spoluhráč (stojící v jednoznačně ofsajdové pozici) a střelou do prázdné brány uzavře střelecký účet zápasu. Gól sice neměl platit, ale nutno říct, že to byla snad jediná chyba jinak velmi dobře pískajícího sudího, 5-1.

Příště: Se sezónou 2017/18 se rozloučíme v sobotu 16. června, kdy od 16:30 hostíme velmi kvalitní celek z Bořitova. Zveme všechny příznivce.

Mladší přípravka:
Šošůvka – Jedovnice B 12 : 6 (5 : 1) Odehnal Marek 6, Potocký Ondřej 2, Žáček Jaroslav 2, Zouhar Jakub a Suchý Lukáš
Šošůvka – Jedovnice A 0 : 15 (0 : 6)