Zpráva z utkání 26. kola OP mužů, sobota 16. června 2018

přečteno 325x,
17.6.2018

Sestava: Valach – Bezděk – Maňoušek, Wágner, Baláž (46.Odehnal) - Doležel, Fabiánek, Musil (67.Šindelka), Knödl - Krátký (86.Zouhar Ivan), Mikulášek Michal (77.Nemeškal).

Branky: Krátký, Knödl - Vorlický Michal 4, Vorlický Jiří ml. 2, Jakubec 2

I v posledním utkání sezóny 2017-18 naši muži prohráli, připsali si šestou porážku v řadě a spadli na konečnou 13.příčku.

V sobotu se v Šošůvce představil Bořitov, nejlepší mužstvo jara, který potvrdil svoje kvality a po zásluze vysoko zvítězil. Od první minuty dokazovali hosté svoje ofenzívní kvality, záložníci, dirigovaní zkušeným Bednářem, zásobovali přízemními přihrávkami mezi obránce nabíhající útočníky a naše obrana odolávala jen s vypětím všech sil. Už ve 3.minutě si připsal Valach první úspěšný zákrok, za 2 minuty vychytal v šanci útočníka Bořitova, ve 12 minutě mu pomohlo břevno, ale v 15.minutě už kapituloval. To se před ním zjevil hráč Bořitova, který měl dost času na to, aby udělal kličku našemu gólmanovi a do prázdné brány zavěsil - 0:1.
První velká šance Šošůvky přišla už za dvě minuty, jenže v situaci 2 na 1 Mikulášek naprosto selhal, když místo přihrávky na osamoceného Krátkého zvolil nepřesnou střelu vedle brány. A ve 20.minutě jsme za to pykali druhým gólem, když hráč Bořitova vedle Valacha poslal míč do sítě - 0:2.
Ve 25.minutě jsme mohli snížit, po levé straně unikl Knödl, jeho přihrávka našla před bránou Musila, ale ten ve skluzu trefil pouze brankáře. V 37.minutě už hosté navýšili svůj náskok na 0:3, tentokrát se jejich hráč prosadil střelou z hranice šestnáctky a v 41.minutě přidal soupeř další gól, takže do kabin se šlo za stavu 0:4.

Ve 49.minutě se povedlo našim hráčům snížit, Doležel vysunul Knödla, ten našel před bránou Krátkého, který s přehledem střelou z 10-ti metrů překonal brankáře soupeře - 1:4.
Jenže už za dvě minuty si Bořitov vzal zpět čtyřgólový náskok, když jejich hráč zakončil únik střelou k levé tyči - 1:5.
Hra dále pokračovala podle stejného scénáře jako v prvním poločase. Nedá se říct, že by Bořitov naše hráč vyloženě přehrával, ale využíval sebemenší příležitost k rychlým protiútokům a vytvářel si šanci za šancí a jen díky skvělému Valachovi skóre narůstalo pomalu. Ale v 68.minutě ani on nedokázal zabránit další brance, když se před ním objevil osamocený hráč - 1:6.
V 74.minutě se prosadili i naši hráči, Doležel vysunul ideálně Knödla, který běžel sám na brankáře a s přehledem proměnil - 2:6.
Jenže už za dvě minuty hosté kontrovali další brankou a upravili stav už na 2:7.
V 80.minutě obešel hráč hostů i Valacha, kterého zastoupil na brankové čáře Wágner a vykopl míč z prázdné brány. V 89.minutě se prosadil po rohu hráč Bořitova a uzavřel skóre na hrozivých 2:8.