TJ Šošůvka A: 28.-29.9. 2018

přečteno 128x,
1.10.2018

KS I:

Do své druhé sezóny v KS I vstoupili o „hodovém“ víkendu naši stolní tenisté. V té loňské jsme se horko těžko zachraňovali, a tudíž se čekalo zda-li se něco změní. První podstatnou změnou byl příchod zkušeného Martina Cetkovského ze Zbraslavce a tou druhou je dosavadní zodpovědný tréninkový přístup hráčů A týmu. No a obě dvě zmiňované změny sehrály podstatnou roli v úvodních dvou střetnutích, kdy jak v Bučovicích, tak v Brně naši stolní tenisté své protivníky jednoznačně přehráli a po dvou kolech jsou v čele celé soutěže! Nezbývá než věřit, že v letošním ročníku si příznivci kvalitního stolního tenisu přijdou při zápasech Šošůvky na své.

TJ Sokol Bučovice A – TJ Šošůvka A 2 : 10

Bezděk Luboš : 3,5 bodu / 3 dvouhry
Kutil Libor : 3,5 / 3
Cetkovský Martin : 1,5 / 2
Obalil Jiří : 1,5 / 2

Na půdě nováčka soutěže se nám vydaří obě čtyřhry. V té první nemá moc práce dvojice Luboš s Liborem proti páru Bil – Plšek a vyhraje jednoznačně 3-0. Hodně podobně se odvíjí i druhá čtyřhra. Jirka s Martinem vedou nad dvojicí Dragan – Macháň 2-0 a 10-6. Jenže poté soupeři uhrají 6 bodů v řadě a vynutí si další set. I v této sadě prohospodaří naši hráči náskok, prohrají ho 11-13 a jde se do pátého. Zde se obě dvojice střídají ve vedení, připíší se obě dvě i mečboly a nakonec ten rozhodující promění Jirka s Martinem ve výhru 12-10! Jde se na dvouhry a velice rychle máme pohodlný náskok. Luboš nedá absolutně žádnou šanci Plškovi (3-0) a stejným poměrem porazí Libor Bila, i když úvodní dva sety vyhraje po boji 11-9. Následně jsou k vidění dvě pětisetové bitvy. Jirka ztratí vedení 2-0 v zápase s Draganem, aby ten poslední vyhrál 11-8. Martin v dalším duelu vede 2-1 s nejlepším domácím hráčem Macháněm, jenže ve čtvrtém a pátém setu se prosadí soupeř. Naše jednička Luboš následně přehraje Bila 3-0 a vyhraje i Libor, i když s Draganem se pořádně zapotí, aby vyhrál 3-2. Stejný proběh zápasu s Macháněm jako měl Martin, pak absolvuje Jirka. Vede 2-1, aby nakonec prohrál 2-3. V rychlém sledu jdou pak rychlé výhry hráčů Šošůvky. Svoji první zapíše Martin, když přehraje 3-0 Plška a stejným poměrem porazí Luboš Dragana. Rozhodující bod pak přidá Libor, když Macháň využije jeho ztráty koncentrace ve třetím setu, ale jinak je jednoznačně lepší náš hráč (3-1). Průběh duelu: 0:5, 1:5, 1:7, 2:7, 2:10.

TJ Brno/Bystrc B – TJ Šošůvka A 0 : 10

Bezděk Luboš : 2,5 bodu / 2 dvouhry
Cetkovský Martin : 2,5 / 2
Kutil Libor : 2,5 / 2
Obalil Jiří : 2,5 / 2

V sobotním zápase nás čekal pro nás neznámý tým z Bystrce. K utkání jsme však přistoupili zodpovědně a výsledkem je vítězství bez ztráty bodu! Obě čtyřhry vyhrajeme 3-1. Luboš s Liborem přehrají Perničku s Chlíbkem a následně Jirka s Martinem ztratí také jen jeden set v duelu s Hanákem a Havránkem. První dvě dvouhry nemají dlouhého trvání. Luboš bez problémů a bez ztráty setu přehraje Perničku a stejně si vede také Libor v souboji s Chlíbkem. To Martin se proti Havránkovi docela zapotí. Ve vyrovnaném duelu vede 2-1 na sety, ale ten čtvrtý ztratí v koncovce 10-12. Ovšem v tom posledním má navrch náš hráč a tak vedeme již 5-0. Velmi dobře poté zahraje Jirka, který nenechá Hanákovi ani set. Bez ztráty setu pak projde i svou pátou soutěžní dvouhrou Luboš v souboji s Chlíbkem. Libor nastoupí do zápasu s Havránkem impozantně a vyhraje první dva sety shodně 11-3. Ovšem domácí hráč se neuvěřitelně vzepne a dokáže srovnat. Jenže pátý set je plně v režii Libora. Suverénní výhru 3-0 si v zápase s Hanákem připíše Martin a na Jirkovi je, aby zápas dohrál. Pernička sice v úvodu zlobí, když srovná na 1-1, ale třetí i čtvrtý set vyhraje s přehledem Jiří a ukončí tak celé střetnutí. Průběh duelu: 0:1, 0:10.

I za 14 dnů hrajeme v hernách v hernách soupeřů. Bude to o to náročnější, že bychom oba zápasy měli sehrát v sobotu 13. října. Nejprve nás v 10 hodin čekají velice silné Ivančice a pak od 17:30 nevyzpytatelné béčko Silůvek.