FK Vysočany / Šošůvka A - SK Křenovice 5 : 2 (2 : 1)

1.B. třída JMKFS - 9.kolo

přečteno 120x,
2.10.2018

Sestava: Zouhar Daniel - Maňoušek Jiří, Beneš Michal, Hejč Tomáš, Škvarenina Libor – Hejč Jiří (18. Bezděk Luboš), Doležel Petr, Petržel Aleš, Panáček Petr (38. Wágner Tomáš) – Torda Jan, Krátký Marek (66. Klimeš Martin)

Branky: Krátký Marek, Panáček Petr, Torda Jan, Klimeš Martin, Škvarenina Libor – Fojtl Zdeněk, Borovský Petr

Po důležitém a úspěšném vystoupení naší rezervy potřebovalo bodovat i naše áčko. Po zranění naskočili Hejč, Panáček, Krátký a všichni fanoušci očekávali, že konečně prolomíme naši nelichotivou bilanci z posledních kol. To se nám sice nakonec podařilo, ale pouze za opětovné zranění u všech tří hráčů a v dalším utkání budeme mít opět problémy se sestavou.

V úvodu utkání nás hosté dokonale zaskočili. Již v 5. minutě jsme na levé straně nedokázali pokrýt hostující hráče, kteří se velmi snadně dostali za naši obranu, následoval centr do šestnáctky, Zouhar tento míč neudržel a pro hostujícího Fojtla nebyl problém z jednoho metru poslat míč do brány, 0:1.
Po obdržené brance jsme se nemohli dostat do tempa. Ze slabého pohybu a z nespočet nepřesných přihrávek nás vysvobodil až Krátký, který se ve 24. minutě uvolnil na hranici velkého vápna a krásnou křižnou střelou srovnal skóre na 1:1.
A o 3 minuty později bylo ještě veseleji. Centrovaný míč z pravé strany nejprve orazítkoval břevno hostující brány, ale z následné dorážky se hlavou prosadil Panáček a poslal nás do vedení, 2:1.
Do konce první půle se skóre již nezměnilo.

Druhá půle začala mnohem lépe než ta první. Běžela 52. minuta utkání, Krátký na levé straně vystihl nepřesnou rozehrávku hostujících obránců, z levé strany postupoval sám na brankáře, těsně před ním přihrál na osamoceného Tordy, který zakončoval do odkryté brány, 3:1.
Na naši vstřelenou branku hosté odpověděli takřka vzápětí. Ihned z rozehrávky se dostali až k našemu pokutovému území, kde se míče chopil Borovský, ten se uvolnil přes dva naše obránce a střelou pod víko snížil na rozdíl jediné branky, 3:2.
Další rána přišla v 66. minutě, když jsme kvůli zranění provedli již třetí střídání a na trávník se tak podíval i náš trenér Martin Klimeš. A byl to právě on, který si v 70. minutě naběhl na přihrávku od Tordy a klasickým bodlem poslal míč do protipohybu brankáře, 4:2.
Obdržená branka hostujícím mužstvem otřásla natolik, že už se do konce utkání nedokázali vyhecovat k výraznějšímu tlaku. Za to naši borci se dokázali prosadit ještě jednou. V 79. minutě dnes s chutí hrající Škvarenina hokejovým blafákem obešel hostujícího brankáře a završil tak dnešní vítězství na konečných 5:2.

Příště: I další svůj zápas sehraje naše áčko v domácím prostředí. V sobotu 6. října hostíme na hřišti v Šošůvce od 15 hodin soupeře z Babic nad Svitavou. Zveme všechny příznivce.