Utkání družstev TJ Šošůvka: 3. - 11.11. 2018

přečteno 130x,
15.11.2018

7. – 8. kolo krajských soutěží ve stolním tenisu

KS I:

Dobrou formu potvrdili naši stolní tenisté i v dalším dvojutkání v hernách soupeřů. V Komořanech nás čekal nepříjemný protivník hrající krajskou soutěž dlouhé roky a ani Kuřim si nevede jako nováček vůbec špatně. Oba zápasy jsme však zvládli a tak máme po odehrané třetině soutěže uhraných více výher než za celou loňskou sezónu!!!

TTC Komořany A – TJ Šošůvka A 6 : 10

Bezděk Luboš : 4,5 bodu / 4 dvouhry
Kutil Libor : 2,5 / 4
Obalil Jiří : 2 / 3
Cetkovský Martin : 1 / 3

V Komořanech nás rozhodně nečekalo nic snadného. Domácí nastoupili i s výborným Masaříkem, což jsme pocítili hned v první čtyřhře, ve které Jirka s Martinem přes veškerou snahu neuhráli na dvojici Masařík – Kmoníček ani set (0-3). Naštěstí naprosto stejně, jenže v náš prospěch, dopadne druhá čtyřhra. Libor s Lubošem poráží Bustu s Hejdůškem 3-0. První dvě dvouhry nám vyjdou náramně. Luboš v souboji s Kmoníčkem, ani Libor v duelu s Hejdůškem moc práce nemají a velice rychle připíší na náš účet dva body. Domácí jednička Masařík pak přehraje 3-0 Martina, ovšem Jirka v souboji s Bustou zabojuje. Sice prohrává 1-2 na sety, ale ten čtvrtý vyhraje 12-10 a na svou stranu v poměru 11-8 překlopí i ten poslední. Luboš má za úkol přidat další bod v utkání s Hejdůškem. Domácí hráč však nechce dát nic zadarmo a první dva sety náš stolní tenista doslova vydře v poměru 16-14 a 12-10. Až poté odpor soupeře zlomí a bere vítězství 3-0. Libor pak Masaříka zaskočí pouze ve druhé sadě a to na úspěch stačit nemůže (1-3). Na dohled se pak domácí přiblíží po utkání Busty s Martinem. Náš hráč nezvládne ani jednu z koncovek a prohraje 0-3. Naštěstí dobře hrající Jirka sice prohraje s Kmoníčkem úvodní sadu, ale v těch dalších je lepším hráčem, vyhraje 3-1 a celkově tedy vedeme 6-4. V souboji jedniček je k vidění parádní stolní tenis, ve kterém má navrch v duelu s Masaříkem Luboš (3-1). Ovšem stejným poměrem ztratí s Bustou svůj zápas Libor. Pak však zabojuje Martin. S Kmoníčkem je k vidění vyrovnaný zápas, který rozhodnou za stavu 1-1 koncovky dalších dvou setů. Obě dvě poměrem 12-10 uhraje Martin a máme zaděláno na výhru (3-1). Po prohře Jirky s Hejdůškem 0-3 se čeká bod od Luboše. Ten se však v souboji s Bustou trápí. Prohrává 1-2 na sety, ale prokáže pevné nervy, když vyhraje ten čtvrtý i pátý shodně 11-9. Desátý bod pak přidá rychlou výhrou 3-0 s Kmoníčkem Libor a můžeme odjíždět z Komořan s pocitem dobře odvedené práce. Průběh duelu: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5, 4:5, 4:7, 5:7, 5:8, 6:8, 6:10.

SK Kuřim A – TJ Šošůvka A 4 : 10

Bezděk Luboš : 3,5 bodu / 3 dvouhry
Kutil Libor : 3,5 / 3
Obalil Jiří : 3 / 3
Cetkovský Martin : 0 / 3

Do Kuřimi jsme jeli z pozice favorita a tuto roli jsme zvládli. Jirka s Martinem sice prohrají první čtyřhru s párem Smolík – Vermouzek 1-3, ale Luboš s Liborem jasně přehrají pár Šípka – Fučík 3-0. K první dvouhře nastoupí Luboš, a i když to nemá s Fučíkem snadné, tak vítězí 3-1. To Libor připíše bod rychleji. Smolík se sice v každém z tří setů dostane na 8 bodů, ale dál ho náš hráč nepustí (3-0). To na hru Vermouzka si nepřijde Martin a prohraje 0-3. Jirka poté hraje vyrovnaný zápas se Šípkou, když vyhraje 3-1 (ovšem třetí a čtvrtý set se rozhodne až v koncovce). Po výhře Luboše se Smolíkem 3-0 a dokonalém obratu Libora, který sice prohrává s Vermouzkem již 0-2 na sety, aby nakonec zápas otočil na 3-2 ve svůj prospěch jsme ve vedení již 6-2. Korekci z pohledu domácích sice provede Šípka, jenž porazí Martina 3-0, ovšem Jirka zopakuje výsledek Libora. S Fučíkem taktéž prohrává 0-2, ve čtvrtém setu pak odvrátí mečbol, aby jej vyhrál 12-10 a nakonec zvládne i koncovku setu pátého 11-9. Luboš sice prohraje s Vermouzkem první sadu, domácí hráč i dál „kouše“, hned 2x se dostane v dalším průběhu nad 10 bodů, ale konečný výsledek zní 3-1 pro Luboše. Svůj druhý pětisetový souboj pak svede Libor. Se Šípkou však uspěje i tentokrát a po jeho výhře 3-2 jsme opravdu blízko konci celého střetnutí. Ten pak potvrdí Jirka, jenž se Smolíkem sice ztratí první sadu, ovšem další tři sety jdou za naším hráčem (3-1). Průběh duelu: 1:0, 1:3, 2:3, 2:6, 3:6, 3:9, 4:9, 4:10.

V dalším hracím víkendu nás bude čekat souboj o čelo tabulky. Navíc se utkáme s okresními rivaly, takže se bude určitě na co dívat. V sobotu 24. listopadu hostíme od 17:30 h. vedoucí Zbraslavec a v neděli 25. listopadu narazíme v 10:00 h. na Blansko B. Zveme všechny příznivce stolního tenisu do místního kulturního domu.

Okresní soutěže ve stolním tenisu

Obě utkání s celky z úplného suterénu tabulky zvládlo béčko a posunulo se do středu tabulky.
Céčko získalo první remízu v utkání s Rohozcem, ale pak prohrálo v Boskovicích.
Déčko nestačilo na své soupeře ani v jednom ze zápasů.
Uspělo však éčko, které ve vyrovnaném zápase porazilo Letovice a nebýt ztracených čtyřher ve Velenově, mohlo odvést výhru i odtamtud.