Utkání družstev TJ Šošůvka: 17. - 25. 11. 2018

přečteno 187x,
25.11.2018

9. – 10. kolo krajské soutěže ve stolním tenisu

KS I:

Atraktivní soupeři z okresu Blansko čekali na naše hráče v dalším dvoukole krajské soutěže. V sobotním utkání se Zbraslavcem šlo dokonce o přímý souboj o vedení v tabulce. Za početné divácké podpory, ať už příznivců Šošůvky nebo Zbraslavce, se hrál velice pěkný stolní tenis, kdy při objektivním pohledu musím uznat, že hosté byli o něco lepší, ovšem při troše štěstí nebylo k remíze zas tak daleko. Víc náš může mrzet nedělní remíza z Blanskem, kdy jsme měli zápas dobře rozehraný a nakonec jsme alespoň nerozhodný výsledek zachraňovali v úplně poslední dvouhře. Zde si troufnu tvrdit, že jsme měli k vítězství blíž než soupeř, ale k výhře je třeba deseti bodů a na ty jsme nedosáhli.

TJ Šošůvka A – STK Zbraslavec A 7 : 10

Bezděk Luboš : 3 body / 4 dvouhry
Kutil Libor : 3 / 4
Cetkovský Martin : 0,5 / 3
Obalil Jiří : 0,5 / 4

V utkání se Zbraslavcem bylo prvotním cílem nepokazit čtyřhry. To se v podstatě povedlo. Obě se hrály na pět setů, a zatímco v té první Jirka s Martinem dokázali otočit průběh duelu z 1-2 na sety proti dvojici Radim Křepela a Luboš Křepela v konečnou výhru 3-2, tak naprosto stejně se vyvíjel druhý zápas, ve kterém Libor s Lubošem prohrají s párem Petr Krása ml., Pačinek 2-3. Hned první dvouhra se ukázala zřejmě jako klíčová. Libor nastoupil proti hostující jedničce Pačinkovi skvěle a záhy vedl 2-0 na sety. Poté se však soupeř výrazně zlepšil, srovnal a o všem rozhodovala koncovka páté sady. Zde měl Libor za stavu 10-9 při svém podání mečbol, který nevyužije a následně prohrává koncovku 12-14. Také Jirka má proti Radimovi Křepelovi dobrý start. Ovšem po prvním setu, který je v režii našeho hráče se Radim zlepší a další tři sady jsou v jeho režii (1-3). Martin pak hraje s Krásou velice vyrovnaně. Bohužel doplácí v dosavadním průběhu sezóny na nedobré koncovky setů a to je mu osudné i v tomto duelu. Prohraje první dva sety shodně 10-12 a ve třetím už nenajde především morální sílu na zvrat (0-3). A tak první bod z dvouhry připíše na náš účet až Luboš. Ovšem s Lubošem Křepelou to nemá vůbec snadné. Ten 2x dokáže dotáhnout Lubošův náskok a až v páté sadě se prosadí hráč Šošůvky výrazněji (3-2). Po hladkých prohrách Jirky s Pačinkem a Martina s Radimem Křepelou (v obou případech 0-3) je stav již 2-6. Ovšem zabojuje Luboš s Liborem. A oba zápasy jsou tak trochu přes kopírák… Luboš v první sadě s Petrem Krásou jednoznačně dominuje. Ovšem hráč Zbraslavce se zlepší a srovná v setu druhém. Pak je ovšem Luboš jistější a vítězí 3-1. Libor má s Lubošem Křepelou také suverénní začátek. Vede celkem jasně (8-3) i v setu druhém, ale Křepela se neuvěřitelně vzepne a dokáže druhou sadu vyhrát. Ve třetí a čtvrté už je lepší Libor a zaslouženě vítězí 3-1. S Pačinkem se pak velice dobře drží Martin. Bohužel však nezvládá opět koncovky úvodních dvou setů. V tom třetím je Martin lepším hráčem, zápas prodlouží, jenže čtvrtá sada je v režii hráče Zbraslavce. Atraktivní duel pak vidí příznivci v zápase Luboše s Radimem Křepelou. Luboš je v prvních dvou setech lepším hráčem a zaslouženě vede 2-0. Ovšem od třetí sady se karta začne obracet a záhy je sníženo. V důležité koncovce čtvrté sady je však lepší Luboš a po výhře 12-10 vítězí celkově 3-1. V souboji mladých hráčů pak Libor s Krásou ovládne první sadu. V té druhé je však lepší host ze Zbraslavce. Jenže ve zbývajícím průběhu již dominuje za stolem Libor (3-1). Šanci na srovnání pak vidíme v souboji Jirky s Lubošem Křepelou. Jirka také vyhraje první set. Ovšem pak je jistějším hráčem Křepela a celkem bez větších problémů získá další tři sety (1-3). Očekávaný souboj jedniček je pak pro naše fanoušky poněkud zklamáním. Luboš určitě umí zahrát lépe než proti Pačinkovi, na kterého tentokrát nemá dostatek kvality a prohraje hladce 0-3. Naději alespoň na remízu vykřeše Libor v souboji s Radimem Křepelou. Libor je jistějším hráčem, proti Radimovi stojí v tomto zápase dost často páska a tak se zrodí poměrně nečekaně hladké vítězství Libora v poměru 3-0. Jirka pak hraje vyrovnaně s Krásou. Jenže hráč Zbraslavce si v každém ze tří setů vypracuje náskok, který posléze udrží až do konce (0-3) a získaným desátým bodem rozhodne o výhře svého družstva. Průběh duelu: 1:0, 1:4, 2:4, 2:6, 4:6, 4:7, 6:7, 6:9, 7:9, 7:10.

TJ Šošůvka A – KST Blansko B 9 : 9

Bezděk Luboš : 3,5 bodu / 4 dvouhry
Kutil Libor : 2,5 / 4
Cetkovský Martin : 1,5 / 4
Obalil Jiří : 1,5 / 4

Nedělní duel s Blanskem rozehrajeme na výbornou. Jirka s Martinem bez větších problémů získají ve čtyřhře první bod proti páru Mikula – Procházka (3-0). To Luboš s Liborem se zapotí mnohem více. Proti páru Kaluža – Ondřej Polívka 2x ztratí náskok na sety, ale ten pátý zvládnou famózně (3-2). Proti jedničce Blanska Polívkovi se pak postaví Libor. Vyrovnaně s ním hraje pouze první set a nakonec prohraje 0-3. Jirka začne proti Kalužovi dobře. Po vyhraném prvním setu sahá i po tom druhém. Jenže prohraje koncovku 10-12. No, a když ztratí vyrovnaný třetí set, je už ten čtvrtý v režii hráče Blanska. Martin nastoupí proti zkušenému Mikulovi. Oba hráči získají po jednom setu a pak se rozehraje bitva o ty další. Bohužel obě koncovky (10-12, 12-14) jdou nakonec směrem k soupeři (1-3). O rychlé srovnání se postará Luboš, ten přehraje Procházku hladce 3-0. Další dva zápasy se ovšem nesou za převahy soupeře. Jirka prohraje 0-3 s Polívkou a Martin stejným poměrem s Kalužou. Jak však rychle Blansko vedení získalo, stejně rychle o ně přišlo. Luboš zvládá bez ztráty setu zápas s Mikulou a 3-0 porazí Procházku také Libor. Velmi dobře pak hraje s Polívkou Martin, ale více než na zisk druhé sady to nestačí (1-3). Hodně důležitý zápas je pak ten Lubošův s Kalužou. Náš hráč ovládne úvodní dva sety, ale pak se dostane ke slovu Kaluža. Získá set třetí a navrch má i v tom čtvrtém. Ovšem Luboš zabojuje, vývoj setu dorovná a v koncovce (11-9) je úspěšnější, takže bere výhru 3-1. Velice pěkný zápas pak sehraje Libor s Mikulou. Hraje se sice jen na tři sety, ale v podstatě vždy až do závěru a pokaždé je úspěšnější Libor (3-0). Po jednoznačné výhře Jirky nad Procházkou 3-0 je zde souboj jedniček. Luboš v prvních dvou setech tahá za kratší konec provazu než Polívka a prohrává 0-2. Ve třetím setu ovšem zahraje naprosto skvěle a prodlouží zápas. Bohužel čtvrtý set potvrdí skutečnost, že i když Luboš uhrál o víkendu nejvíc bodů, nebyl úplně ve své herní pohodě, čtvrtý set poměrně jasně ztratí a poměrem 1-3 prohraje i celý zápas. Libor rozehraje svoje poslední dnešní vystoupení s Kalužou s přehledem a vede 1-0. Bohužel pak začne kupit poměrně velké procento chyb. Zpět do zápasu se už nevrátí a prohraje 1-3. Je tedy srovnáno na 8-8 a rozhodnou poslední dvě dvouhry. Jirka v souboji se zkušeným Mikulou ztratí v koncovkách (9-11, 11-13) první dvě sady. V té třetí prohrává již 5-9, ale skvělým finišem otočí na 11-9. Vyhraje i set čtvrtý a v tom posledním vede 9-7, bohužel soupeř otočí stav, Jirka ještě postupně odvrátí tři mečboly, ale nakonec prohraje 12-14. Alespoň o remízu pak hraje Martin. První tři sety jsou nesmírně vyrovnané, ale náš hráč je úspěšnější jen v tom úvodním. Naštěstí nepříznivý stav otočí, ve čtvrtém a pátém setu je podstatně jistější a zajistí našim barvám alespoň remízu (3-2). Průběh duelu: 2:0, 2:3, 3:3, 3:5, 5:5, 5:6, 8:6, 8:9, 9:9.

V letošním kalendářním roce čeká naše hráče již jen jedno vystoupení. V sobotu 8. prosince se představíme v herně Sokola Brno I C. Utkání se hraje již v 10:30 h.

Okresní soutěže ve stolním tenisu

Možnost útoku na čelo tabulky odmítlo béčko, když přes dobře rozehraný zápas (8:6) podlehlo nakonec Křetínu. Proti Letovicím už naši hráči neponechali nic na náhodu a bezpečně získali všechny body.
Céčko nastoupilo opět jen ve třech hráčích a nestačilo na Kunštát B.
Ve stejném počtu hráčů odehrálo svůj zápas také déčko, které navíc nastoupilo v Petrovicích s žáky z éčka a na zkušenější protihráče to zkrátka nemohlo stačit.
Každopádně hráči z éčka si pak spravili chuť v Olešnici, kde celkem nečekaně zvítězili. Klíčový rozhodující bod uhrál Ondra „otočkou“ v pátém setu, ale zabojoval především zkušený Jirka Hloušek.