11. kolo krajské soutěže + okresní soutěže

přečteno 299x,
9.12.2018

KS I:

Pouze jeden zápas sehráli naši stolní tenisté o uplynulém víkendu. V rámci 11. kola jsme cestovali do Brna, kde nás čekal poslední ze soupeřů, s kterým jsme se ještě letos nestřetli. Hrál se nesmírně dramatický zápas, v jehož průběhu jsme měli k vítězství blíže než soupeř, jelikož Martin stál hned ve dvou zápasech jeden míček od vítězství. Bohužel ani jednou se mu vyhrát nepodařilo a tak jsme nakonec byli rádi, že Jirka v posledním zápase „utekl“ z mečbolu a zajistil alespoň nerozhodný výsledek.

TJ Sokol Brno I C – TJ Šošůvka A 9 : 9

Bezděk Luboš : 4,5 bodu / 4 dvouhry
Kutil Libor : 2,5 / 4
Obalil Jiří : 2 / 4
Cetkovský Martin : 0 / 4

Hned úvodní čtyřhra nabídne první maratónský set. Luboš s Liborem vyhrají první sadu s párem Herník – Ryšavý 17-15, ale další dva sety ovládnou bez větších potíží (3-0). To Jirka s Martinem nerozehrají svůj zápas s dvojicí Musil – Prachař vůbec dobře, prohrávají brzy 0-2 na sety, ale vyhrají dramatickou koncovku třetí sady 18-16, drama se pak odehrává i v setu čtvrtém, ale nakonec tuto sadu ztrácíme 12-14 a celkově tedy 1-3. K první dvouhře nastoupí Luboš proti Herníkovi, ale ten vzdoruje našemu hráči jen v první sadě, pak už je to jasná záležitost Luboše (3-0). Libor s Ryšavým nezačne moc dobře, prohraje první sadu, ale pak se výrazně zlepší a ty další tři jdou za naším hráčem (3-1). Nešťastný zápas pak sehraje Martin. S Prachařem vyhraje úvodní dvě sady a po ztrátě té třetí se ve čtvrtém setu dostane k mečbolu (10-9), ten však nevyužije, prohraje 11-13 a pak poměrně snadno ztratí i set pátý (2-3). To Jirka s Musilem moc šancí nemá, i když je velká škoda koncovky druhé sady (13-15), kdoví jak by se zápas vyvíjel (0-3). Vedení nám vrátí Luboš rychlou výhrou s Ryšavým 3-0. Jenže po vyhraném prvním setu s Prachařem se absolutně přestane dařit Liborovi a prohraje 1-3. Pak hraje Martin s Musilem. Po prohraných dvou setech se náš hráč výrazně zvedne, brzy dorovná a navrch má i v setu pátém, kde vede 10-8, jenže soupeř srovná a nakonec tento set Martin prohraje 12-14. O dva body nám pak domácí utíkají, když Jirka hraje první tři sady s Herníkem naprosto rovnocenně, ale nakonec prohraje 1-3. Jenže Luboš ve velmi pohledném zápase poráží Prachaře 3-0 a dobře se vede Liborovi, jenž přehraje 3-1 Musila. Martin sice absolutně nestačí na Herníka (0-3), ovšem Jirka oplácí stejnou mincí s Ryšavým (3-0). Je to 7-7 a jde se do finále. Luboš se hodně trápí s Musilem, když první dvě sady vyhraje 13-11 a 11-9, třetí set pak dokonce prohrává, jenže ten čtvrtý hráč Šošůvky ovládne poměrem 11-1 a celkově 3-1. Ovšem Libor přes vyhraný první set s Herníkem již víc získat nedokáže a prohrává 1-3. Martin pak hlavně psychicky nezvládá souboj s Ryšavým, když prohraje všechny tři koncovky setů (0-3). A tak je to na Jirkovi. Ten nezachytí začátek zápasu a s Prachařem prohrává 0-2 na sety. Jenže pak Jiří zabojuje a srovná. V dramatické koncovce páté sady náš hráč odvrátí za stavu 9-10 mečbol, to ho povzbudí a nakonec set vyhraje 12-10, čímž stanoví konečný výsledek. Průběh duelu: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4, 6:4, 6:6, 7:6, 7:8, 9:8, 9:9.

V letošním kalendářním roce jsme svoje působení zakončili. Po polovině soutěže se držíme na velice solidním 4. místě, takže určitě bude v odvetách o co hrát. Každopádně se stolním tenisem se v Šošůvce můžete potkat tradičně 26. prosince v rámci Vánočního turnaje. Účast bývá vždy hodně kvalitní a tak se přijďte podívat a povzbudit naše stolní tenisty.

Okresní soutěže ve stolním tenisu

Do sousedních Vysočan zavítalo naše béčko a zabrzdilo domácí ambiciózní hráče, když ve vyrovnaném zápase dokázalo zvítězit. Utkání se vyvedlo hlavně Jardovi Ševčíkovi, který získal tři body.
Ve Vysočanech hrálo i céčko, a i když opět ve třech hráčích nemuselo prohrát. V dobré formě se představil Josef, ale bohužel jsme nezvládli dva pětisetové zápasy obou Stanislavů.
V domácím zápase se Křetínem jsme nastoupili posíleni o Aleše Zouhara, který uhrál hned 3 body, ale ostatním hráčům se až tak nevedlo.
Déčko si zahrálo v Boskovicích a veze remízu. Po zdravotní pauze se dařilo Michalovi Zouharovi, který vyhrál všechny své dvouhry. To ve Zbraslavci jsme před porážkou neutekli.
Éčko neuspělo na Suchým. Může nás to mrzet, jelikož domácí nastoupili pouze ve třech hráčích. Bohužel jsme prohráli i ve Zbraslavci, kde je škoda dvou pětisetových porážek Petra Mrázka.