12. kolo krajské soutěže + okresní soutěže

přečteno 284x,
13.1.2019

KS I:

Úvodním zápasem roku 2019 byla odveta střetnutí (o tomto víkendu se hrálo pouze jedno kolo), které jsme sehráli na začátku prosince v Brně. Tam jsme tehdy dosáhli na remízu, ale dnes jsme šli nekompromisně za vítězstvím, kterého jsme k radosti našich příznivců dosáhli.

TJ Šošůvka A – TJ Sokol Brno I C 10 : 4

Kutil Libor : 3,5 bodu / 3 dvouhry
Bezděk Luboš : 2,5 / 3
Cetkovský Martin : 2 / 3
Obalil Jiří : 2 / 3

K úvodní čtyřhře nastoupili Jirka s Martinem proti páru Herník – Toufar a proti jejich nepříjemným potahům se neprosadili. Ztratili první sadu, a i když dokázali velice rychle srovnat stav na 1-1, tak třetí i čtvrtý set ovládli soupeři (1-3). To Luboš s Liborem vstoupili do zápasu s Musilem a Prachařem náramně a poměrně brzy vedou 2-0. Bohužel ve třetí sadě si neodpustí několik laciných chyb a vrátí protihráče do hry. Ti pak vyhrají i set čtvrtý a rozhodne pátá sada. Zde od stavu 6-6 však mají navrch naši hráči, vyhrají 11-8, celkově tedy 3-2 a je srovnáno. K první dvouhře nastoupí Libor s Herníkem a první sada našemu hráči nevyjde. Ovšem pak Libor hru zpřesní, přidá na trpělivosti a výsledkem je zisk všech tří dalších setů, výhra 3-1 a oplátka za porážku v Brně. Velmi důležitý bod pak přidá Martin. Ten s obranářem Toufarem vyhraje první dva sety poměrem 14-12 a 15-13, no a pak využije své psychické pohody k výhře i v setu třetím (3-0). Moc dlouho se pak za stolem v duelu s Musilem nezdrží Jirka. Soupeř mu klade větší odpor až ve třetím setu, ale jasné výhře našeho hráče v poměru 3-0 zabránit nedokáže. Vedeme 4-1 a věříme, že Luboš naše vedení ještě navýší. Bohužel tomu se zápas s defenzivním stylem Prachaře vůbec nevydaří a prohraje hladce 0-3. Martin pak v souboji s Herníkem bojuje, ale na jeho hru protizbraň nenajde a nezíská ani set (0-3). Soupeř se tedy dotáhne a je blízko srovnání. Jirka totiž s Toufarem prohrává 1-2 na sety, ale zvládne koncovku setu čtvrtého (11-9) a pak ten pátý je zcela v jeho režii (3-2). Na svůj úvodní nepovedený zápas pak dá v souboji s Musilem zapomenout Luboš a hladce vyhraje 3-0. S hrou Prachaře má pak problémy Libor jen v první sadě, pak se zkoncentruje a vítězí 3-1. Proti nepříjemnému Herníkovi nemá v podstatě Jirka co ztratit. Prohraje první sadu a v té druhé ztrácí již 2-9. Jenže zabojuje a porážka 10-12 zamrzí. Pak už je hra vyrovnaná i dál. Jiří vyhraje třetí sadu, ale čtvrtou ztratí poměrem 9-11 (celkem 1-3) a hosté opět snižují. Luboš pak nastoupí proti Toufarovi a až na druhou sadu (14-12) jde o zápas, ve kterém má navrch náš hráč (3-0). Dobře hrající Libor se následně utká s Musilem. První set ztratí 11-13, vyhraje sice ten druhý, ale v tom třetím má navrch hráč z Brna. Libor je však rozhodnut dnes neprohrát, čtvrtý set vyhraje 11-9, ten pátý 11-7 a jsme už blízko výhře. Tuto skutečnost pak potvrdí Martin. S Prachařem sice prohrává 0-2 na sety, ovšem poté je jistějším hráčem, získá tři sady za sebou a po své výhře 3-2 ukončí celý zápas. Průběh duelu: 0:1, 4:1, 4:3, 7:3, 7:4, 10:4.

I za 14 dnů se naši hráči představí v domácím prostředí. Po sérii zápasu s týmy z popředí tabulky k nám tentokrát zavítají družstva z opačného pólu. V sobotu 26. ledna hostíme od 17:30 h. Brno – Bystrc B a v neděli 27. ledna pak od 10:00 h. soupeře z Bučovic. Věřme, že naši hráči nic nepodcení a potvrdí roli favorita, no a vy všichni můžete být u toho. Jste srdečně zváni.

Okresní soutěže ve stolním tenisu

V derby zápase hostilo naše Béčko sousední Vysočany a tentokrát jim soupeř oplatil porážku z prosincového utkání.
Naše céčko v Brumově statečně vzdorovalo, nebylo daleko alespoň od remízy, ale nakonec odjelo s porážkou.
Déčko hostilo velkého favorita ze Svitávky a překvapení se nekonalo.
Éčko nestačilo na vedoucí Bořitov, kterému hladce podlehlo.