13. kolo krajské soutěže + okresní soutěže

přečteno 425x,
31.1.2019

KS I:

Po předehrávce zápasu s Bučovicemi čekal na naše hráče v sobotním duelu další z celků ze spodku tabulky, kterým byla Bystrc B. Ačkoliv se hosté nepředstavili v nejhorším světle, tak o výsledku zápasu nebylo od rozehrání dvouher pochyb.

TJ Šošůvka A – TJ Brno / Bystrc B 10 : 2

Bezděk Luboš : 3,5 bodu / 3 dvouhry
Kutil Libor : 2,5 / 2
Cetkovský Martin : 2 / 3
Obalil Jiří : 2 / 2

Oproti zápasu v Bystrci, kde jsme neztratili jediný bod, je zde první bodový zápas hostů hned v úvodní čtyřhře. Jirka s Martinem ztratí první dva sety s párem Pernička – Chlíbek a přes snížení v setu třetím, prohrávají nakonec 1-3. Poměrně vyrovnanou čtyřhru pak sehrají Luboš s Liborem, ovšem výhru 3-1 s dvojicí Trávníček – Havránek berou hráči Šošůvky. V úvodní dvouhře ztratí Libor s Chlíbkem první sadu, ovšem pak je lepším hráčem a po zásluze vítězí 3-1. Naprosto suverénně si pak vede Jirka. V souboji s Havránkem je dramatický jen první set (11-9), pak už je hra v režii domácího borce (3-0). To Martin se s Perničkou natrápí až moc. Soupeř dokáže 2x smazat náskok našeho hráče a tak rozhodne až koncovka páté sady, kdy je úspěšnější Martin poměrem 12-10! Zápas s Trávníčkem má pak (přes zaváhání ve druhém setu) pod kontrolou Luboš (3-1). Většina zápasů je však vyrovnaná, o čemž se přesvědčí Jirka. Ten za stavu 1-1 na sety v souboji s Chlíbkem dokáže ovládnout obě dramatické koncovky (12-10, 13-11) a vyhraje tedy 3-1. Svého jediného bodu z dvouher se pak hosté dočkají, když Martin sice dorovná Havránkův náskok, ale v rozhodující páté sadě je lepší hráč Bystrce (2-3). Následně Luboš bez ztráty setu zdolá Perničku a na pět setů si zahraje Libor s Trávníčkem. Zde náš hráč 2x dotáhne vedení soupeře, aby pak uspěl v koncovce rozhodující sady 12-10. I další zápas je na pět setů. Martin prohraje úvodní dvě sady s Chlíbkem shodně 10-12. Pak však hru zpřesní, uhraje koncovku sady třetí a i v těch dvou zbývajících je lepším hráčem (3-2). Desátý bod pak přidá Luboš, když porazí 3-1 Havránka. Průběh duelu: 0:1, 6:1, 6:2, 10:2.

Příští zápasy budou tak trochu na střídačku. Hráči Šošůvky se nejprve představí v sobotu 9. února od 13:30 v Silůvkách, kde nás čeká místní béčko. No a pak o den později, tedy v neděli 10. února přivítáme od 10:00 v Šošůvce v atraktivním zápase prozatím druhé Ivančice. Na tento domácí zápas zveme všechny příznivce.

Okresní soutěže ve stolním tenisu

Domácí zápasy vyšly našemu béčku na výbornou a bereme dvě výhry.
Naše céčko dosáhlo v domácím prostředí na remízu z Adamovem, ale se základní částí se rozloučilo porážkou v Bořitově.
Déčko nestačilo na vedoucí Rájec, ani v souboji celků ze spodku tabulky na Suchý.
Éčko pak prohrálo jak ve Velkých Opatovicích, tak s Kunštátem.