Znak obce a Nazev obce

Dnes je pátek
23. dubna 2021, 16. týden
svátek má Vojtěch, zítra Jiří

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 15211
Jaro

 10674
Léto

 10539
Podzim

 9928
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

Komise kulturní, sociální a SPOZ


Ohlednutí za rokem 2001.

Eliška Mikulášková,
Příspěvky,
přečteno 1613x,
26.2.2002Rok 2000 jsme zakončili estrádou "Každý má rád, když začnou hrát" s agenturou Pergr Vémyslice. Při této příležitosti jsme připravili předběžný plán práce na celý rok 2001. Během roku se scházíme nepravidelně podle potřeby.

V únoru jsme finančně přispěli hasičům na závody dětí na saních a bobech, v březnu mateřské škole na dětský karneval. V dubnu proběhlo vítání pěti občánků narozených v roce 2000 a začátkem roku 2001. Ke Dni země provedlo třicet dětí pod vedením studenta Karla Hasoně úklid lesa, sesbírali a odvezli čtyři igelitové pytle odpadků a železný šrot, akci zakončili opékáním párků na Helišově skále. V květnu členky komise připravily jako každý rok společně s KDU-ČSL u příležitosti Svátku matek vycházku k Vlčí skále "Mamince pro kytičku" s opékáním párků, sponzorem byla Jednota. V červnu k Mezinárodnímu dni dětí jsme upořádali podle ohlasů velmi zdařilou akci "Pohádkový les". V lese kolem fotbalového hřiště překvapilo soutěžící děti sedmnáct pohádkových bytostí hádankami a úkoly. Šedesát účastníků - dětí se svými rodiči či prarodiči bylo v cíli i přes nepříznivé počasí spokojeno. V říjnu jsme pořádali drakiádu, počasí bylo sice krásné, bohužel úplné bezvětří. Přesto byli děti i diváci také spokojeni, děti se proběhly s draky po louce, dostaly občerstvení, ceny se neudělovaly. V prosinci jsme s mateřskou školou pořádali "Mikulášskou nadílku". Na 6. 1. 2002 jsme připravili "Odpoledne tříkrálové", ve kterém vystoupili Tři králové, pěvecký soubor ZŠ Sloup, děti z družiny ZŠ Sloup, viděli jsme aerobic dětí ZŠ a ukázky irského stepu. V prodeji zde byly výrobky dětí MŠ Šošůvka, družiny ZŠ Sloup, ZŠ Vysočany a hlavně Domova Olga Blansko.

Čtyři členky naší komise mají oprávnění dle ustanovení § 52 zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně právní ochraně dětí, navštěvovat dítě v místě bydliště, ve škole a ve školském zařízení, ve zdravotnickém zařízení, v zaměstnání nebo v jiném prostředí, kde se dítě zdržuje. Jsou dle § 52 odst. 2 zákona oprávněny pořídit obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy dítěte a prostředí, v němž se dítě zdržuje, je-li to třeba pro účely ochrany práv dítěte.

ČČK Blansko nám vyškolil dvě dobrovolné zdravotnice první pomoci - Marii Mikuláškovou a Pavlínu Řezníčkovou, které může obec využít při pořádání sportovních a jiných akcí. Kurz financovala obec po schválení zastupitelstvem obce.

Dvě členky naší komise během roku navštěvovaly naši občanku paní Aloisii Brouškovou a pomáhaly jí s úklidem a s prádlem.

Jedna z našich členek je členkou Rady ZŠ Sloup.

Na základě žádostí jsme zaslali nebo předali příspěvky na Fond ohrožených dětí Praha, do domova důchodců do Boskovic, pro Sdružení zdravotně postižených v ČR - organizace Sloup a Šošůvka, postiženým dětem do Klubu Radost Prostějov i jednomu z našich občanů.

Zajišťujeme kytky k památníku padlým občanům - v květnu ke Dni osvobození a říjnu ke Dni vzniku samostatného československého státu.

Za rok 2001 naše členky navštívily třicet pět jubilantů a dva manželské páry, které oslavily zlatou svatbu - byli to manželé Alois a Františka Hlaváčkovi a Anna a Jiří Kocourkovi.

Prosíme příbuzné nebo známé manželů, kteří oslaví významné výročí svatby, aby nám to dali vědět - stačí nahlásit na obecní úřad.

Malý dárek dáváme v červnu dětem, které končí mateřskou školu. Vánoční balíčky jsme předali všem dětem z mateřské školy, osamělým občanům a i dětem v naší obci.

V roce 2001 se narodily tyto děti: Aneta Zouharová, Klára Vymazalová, Monika Šurá a Lada Mikulášková.

Jsou ale i smutné chvíle - chvíle rozloučení, v loňském roce nás opustili: František Vymazal, Josef Broušek, Jiří Petlach, Alois Štrait a Jaromír Špaček.

Na práci komise kulturní, sociální a SPOZ se v roce 2001 podílelo dvanáct členů, z toho jedenáct žen. Ale pomáhají nám i další občané, například při vítání občánků nebo při pořádání kulturních akcí. Všem, kteří se podílejí na naší činnosti, patří poděkování.Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 0.254 s | © 2018 Obec Šošůvka | Webmaster