17. - 18. kolo krajské soutěže + okresní soutěže

přečteno 171x,
28.2.2019

KS I:

Další úspěšný výjezd mají za sebou naši stolní tenisté. Dvojzápas tentokrát příliš nevyšel Jirkovi, ale ostatní trojice podala velmi dobrý až výborný výkon a tak jsme se 4 kola před konce posunuli na skvělé třetí místo. Pozici bude ovšem nesmírně těžké udržet, vzhledem k protivníkům, kteří nás v závěru soutěže čekají.

TJ Cemo Mokrá A – TJ Šošůvka A 5 : 10

Bezděk Luboš : 4,5 bodu / 4 dvouhry
Kutil Libor : 3,5 / 3
Cetkovský Martin : 2 / 3
Obalil Jiří : 0 / 3

Souboj s již tradičním protivníkem z Mokré začne nerozhodným stavem po čtyřhrách. Jirka s Martinem v první čtyřhře sice dotáhnou 2x náskok dvojice Kvapil – Vojtěch Martin, ale pátý set ztratí poměrem 8-11 (2-3). To Luboš s Liborem nepřipustí žádné drama a pár Vojtěch Tomáš – Paták vyprovodí po třech setech (3-0). První dvě dvouhry mají poměrně rychlý průběh. Luboš s Vojtěchem Martinem a Libor s Kvapilem vyhrají shodně 3-0. Nedaří se Martinovi s Vojtěchem Tomášem. Sice vyhraje první sadu, ale další dvě ztratí poměrem 14-16 a 10-12, což je rozhodujícím faktorem k jeho porážce 1-3. Jirka pak předvede snaživý výkon v souboji s domácí jedničkou Patákem, ale prohraje 1-3. V další dvouhře vzdoruje Kvapil Lubošovi rozhodně víc jak v prvním vzájemném zápase v Šošůvce, ale na zisk víc jak jednoho setu to není, takže Luboš bere výhru 3-1. V dobré formě hrající Libor pak zapisuje další třísetovou výhru, tentokrát s Vojtěchem Tomášem. Důležitý bod získá Martin. V souboji s Patákem vede 2-0 na sety, soupeř sice dorovná, ale pátý set jde na stranu hráče Šošůvky v poměru 11-9. Bohužel Jirkovi se nevede ani s Vojtěchem Martinem. První sadu sice získá, ale ty další tři jdou za soupeřem (1-3). Luboš následně porazí 3-0 Vojtěcha Tomáše, když trochu více problémů má až ve třetí sadě a následně hraje na pět setů Libor s Patákem. Zápas to je jak na houpačce, jelikož jednotlivé sady končí poměrně jednoznačně. Naštěstí všechny liché patří Liborovi a ten tak vítězí 3-2. Další bod připíše Martin. V zápase s Vojtěchem Tomášem se jde (jak už bývá u Martina zvykem)))) 2x přes deset míčů, ale výhru 3-1 připíše Martin. Poslední bod domácích pak získá Kvapil, kterému Jirka podlehne hladce 0-3. Nijak nás to však nemrzí, jelikož hned v následující dvouhře deklasuje Luboš Patáka 3-0 a můžeme jet domů. Průběh duelu: 1:0, 1:3, 3:3, 3:6, 4:6, 4:9, 5:9, 5:10.

TJ Sokol Hlubočany A – TJ Šošůvka A 5 : 10

Hlubočany měly po polovině soutěže ty nejvyšší ambice, ale absence klíčových hráčů v odvetách se podepsala na jejich výkonech, proto i sem jsme jeli s šancí na dobrý výsledek. V první čtyřhře prohraje přes zisk úvodní sady dvojice Jirka – Martin s párem Kovář – Baričák 1-3. Dorovnává pak Libor s Lubošem. Ti s duem Navrátil – Šmetka vedou rychle 2-0, jenže protivníci srovnají a rozhodne až pátý set, jenž jde za hráči Šošůvky (3-2). V první dvouhře chvíli trvá Lubošovi, než si zvykne na hru Šmetky, ale nakonec bere výhru 3-1. Následně Libor jednoznačně přehraje Kováře 3-0. No a dobrý vstup potvrdí Martin, když přes ztrátu úvodní sady poráží Baričáka 3-1. Nedaří se Jirkovi, jenž v souboji s Navrátilem moc šancí na úspěch nemá (0-3). Další kolo dvouher začneme výhrami. Luboš porazí 3-1 Kováře a Libor si stejným poměrem poradí s Baričákem. Pětisetová bitva je posléze k vidění v souboji Martina s Navrátilem. Náš hráč sice vede 2-1 na sety, ale utkání nakonec ztratí v poměru 2-3. Po prohře Jirky se Šmetkou 0-3 jsou tak domácí „na dostřel“. Jenže Luboš přehraje hladce 3-0 Baričáka a maratónský zápas, který končí 12-10 v pátém setu pak zvládne Libor v duelu s Navrátilem. I v dalším zápase se hraje na 5 setů. Martin sice ztratí vedení 2-0 v souboji se Šmetkou, ale v páté sadě je jistější a bere výhru 3-2. Jirka pak nepotvrdí dobrý vstup do zápasu s Kovářem, kdy získá úvodní sadu. Další tři patří domácímu hráči (1-3). Stejně jako v sobotu získá desátý bod Luboš. Tomu vzdoruje Navrátil jen v první sadě (14-12), pak už je hra v režii Luboše, který výhrou 3-0 uzavře celý zápas. Průběh duelu: 1:0, 1:4, 2:4, 2:6, 4:6, 4:9, 5:9, 5:10.

Poslední domácí dvojzápas budou mít naši hráči rozdělený. Již v sobotu 2. března 2019 se od 17:30 h. utkají s Kuřimí. A pak za týden, v neděli 10. března.2019 od 10:00 h. hostíme soupeře z Komořan. Zveme všechny příznivce.

Okresní soutěže ve stolním tenisu

Béčko potvrzuje v posledních zápase dobrou formu a dovezlo dvě výhry z heren soupeřů.
Céčko překvapivě remizovalo v Blansku, ale nestačilo na Adamov.