Znak obce a Nazev obce

Dnes je neděle
18. srpna 2019, 32. týden
svátek má Helena, zítra Ludvík

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 9460
Jaro

 7063
Léto

 7002
Podzim

 6630
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

FK Vysočany / Šošůvka A - SK Sokol Lipovec 1 : 7 (0 : 3)


1.B. třída JMKFS - 19. kolo

Stanislav Šindelka,
Příspěvky,
přečteno 240x,
22.4.2019Sestava: Valach Jaroslav (43. Konečný David) – Maňoušek Jiří (79. Zouhar Jan), Hejč Tomáš, Beneš Michal (30. Bezděk Luboš), Wágner Tomáš – Petržel Aleš (52. Knödl Michal), Doležel Petr, Torda Jan, Hejč Jiří – Krátký Marek (73. Šebela Martin), Sychra Tomáš

Branky: Sychra Tomáš – Sedlák Richard 6 a Šíbl Vladimír


Sobotní slunečné počasí, které v době regionálního derby s Lipovcem panovalo nad hřištěm ve Vysočanech, bylo asi to jediné, co mohlo působit pozitivně na naše příznivce. Samotný zápas se totiž fotbalistům FK hrubě nepovedl a po absolutně nejhorším výkonu v sezóně odcházeli naši hráči s pořádným debaklem. Herní rozdíl mezi týmy samozřejmě nebyl tak výrazný, jak by napovídalo skóre, ale v průběhu odehraných devadesáti minut jsme udělali tolik chyb, že se soupeř ani nemusel zas tak moc s nějakým přehráváním našeho celku obtěžovat. V defenzívě FK to byl zkrátka v sobotním odpoledni totální „průchoďák“, kterého zejména hostující Sedlák bohatě využíval. Ovšem nelze vše házet na obranu, ani ostatní naše formace toho moc nepředvedly a v souboji s hráči Lipovce jsme zaostávali hlavně v důrazu. Když k tomu připočteme velké procento chyb v rozehrávce, tak souběh všech jmenovaných aspektů ve spojení s velkou produktivitou hostů znamenal takový výsledek, jaký byl.

Samotný průběh zápasu ovlivnila hned 2. minuta. Beneš zahrává z poloviny hostů přihrávku směrem k naší bráně, zde se k míči dostane hostující Sedlák a přes bránícího Maňouška a podél vybíhajícího Valacha otevírá své „galapředstavení“, 0-1.
Vedoucí branka Lipovce udá směr celému zápasu. Soupeř nemusí od začátku nikam spěchat a naši hráči se přes důraznou obranu nedokáží prosadit. Jen v 8. minutě si naběhne na kolmou přihrávku Krátký, ale nedokáže prostřelit včas vyběhnutého brankáře. Hostům pak stačí čekat na chyby. V 9. minutě necháme příliš mnoho času hráči na levé straně, ten přihrává „přes celou bránu“ na neobsazeného protihráče, který ještě vrátí míč zpět před Valacha na opět volného Sedláka, jenž nemá se zakončením z osmi metrů problém, 0-2.
To už je hodně studená sprcha, ale pořád ještě není nic ztraceno. Hraje se více na polovině Lipovce, ale jeho zkušení hráči nepřipouští svým důrazem žádné komplikace. A tak když se ve 22. minutě nepovede Benešovi v našem pokutovém území obehrát Sedláka, který mu míč vypíchne a svůj náběh na Valacha zakončí střelou přesně k jeho levé tyči, je už situace hodně vážná, 0-3.
Je nám jasné, že jestli nemá být po zápase, tak potřebujeme kontaktní gól. Ale nemáme ho z čeho vstřelit. Naopak ve 27. minutě je zde další šance Lipovce, kdy po brejkové situaci míří jejich hráč ve velké šanci nad bránu. Až ve 37. minutě se nám povede pohlednější akce, když do pokutového území hostů vběhne z levé strany Jiří Hejč, ale místo zakončení volí přihrávku, kterou pozorná defenzíva soupeře zastaví. Když se nedaří, tak se nedaří nic. To platí i v případě brankáře Valacha, který ve 42. minutě opouští pro zranění svůj post a do brány musí náhradní gólman David Konečný, který však až na jednu střelu ze střední vzdálenosti neřeší nic zásadního.

Do druhé půle jdeme s jasnou snahou o korekci výsledku. Jsme sice častěji „na míči“, ale v prostorech, kde Lipovci moc nebezpeční nejsme. Hosté hrají v obraně jednoduše, nic si nekomplikují a tak je to z naší strany spíše marnost. Navíc v 55. minutě předvedeme další hrubku. Výkop brankáře necháme bez vlastního zásahu odskočit a Sedlák rázem běží sám vstříc Konečnému, kterého poté šikovným lobem přehazuje, 0-4.
Naše hra je pak už hodně tristní. Máme problémy s rozehrávkou a asi by se naši hráči už nejraději viděli v šatně. V 62. minutě se nám povede konečně i nějaký hezký moment před bránou Lipovce, i když jde spíš o pohotovost Krátkého, který si všimne postavení brankáře hostů a střelou z pětatřiceti metrů se ho pokusí překvapit, ale gólman předvede skvělý zákrok a míč i s pomocí břevna dostane mimo bránu. V 64. minutě se pak předvede Konečný, jenž zlikviduje vyloženou šanci útočníka Lipovce. V 68. minutě se konečně dočkají také hráči FK. A je to tentokrát po chybě hostů. Sychra vystihne pomalou „malou domů“ obejde i brankáře a střelou do prázdné brány nám dá malou naději, 1-4.
Ovšem ta v podstatě zhasne po odehrané minutě. To se před naší bránou moc nedohodne Tomáš Hejč s Wágnerem a všudypřítomný Sedlák nemá s úklidem míče do sítě moc starostí, 1-5.
A hned v 70. minutě dostaneme další branku. Ztratíme míč ve středu hřiště, nezachytíme náběh hráče Lipovce, který z dvanácti metrů střílí, Konečný sice dokáže míč vytěsnit, ale opět jen k Sedlákovi, který tak do prázdné brány završí svůj střelecký účet, 1-6.
Zbytek utkání už se spíše dohrává. Lipovec hraje ve velké pohodě a naši hráči se už spíše snaží neinkasovat. Přesto má Konečný v 85. minutě další práci, když nezachytíme rychlou kombinaci, ale David tentokrát hráče Lipovce ve vyložené možnosti „vychytá“. Ovšem sedmému gólu stejně neunikneme. V 90. minutě si počínáme hodně nedůrazně v obraně a zpětná přihrávka od brankové čáry najde nabíhajícího hráče hostů, jenž z patnácti metrů bezpečně zamíří do protipohybu našeho brankáře, 1-7.
Hlavní rozhodčí pak už dál naše trápení nenatahuje a s uplynutím devadesáté minuty zápas ukončí.


Příště: Po tomto nevydařeném vystoupení nás bude za týden čekat zřejmě zkouška nejtěžší. Zajíždíme na hřiště prozatímního suveréna soutěže ze Soběšic. Hraje se v sobotu 27. dubna od 16:00 h. v Brně.Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 0.268 s | © 2018 Obec Šošůvka | Webmaster