SK Křenovice - FK Vysočany / Šošůvka A 4 : 2 (1 : 0)

přečteno 191x,
14.5.2019

Sestava: Konečný David – Zouhar Jan (51. Petr Lukáš), Hejč Tomáš, Grmela Miroslav, Škvarenina Libor – Šindelka Stanislav (63. Šebela Dominik), Torda Jan, Petržel Aleš, Hejč Jiří – Slouka Tomáš (51. Klimeš Martin – 86. Kašpárek Filip), Slouka Josef

Branky: Rozkopal Zbyněk 2 a Paleček Petr 2 – Klimeš Martin a Torda Jan

Z důvodu posílení naší rezervy jsme k dnešnímu utkání do Křenovic zajížděli značně oslabeni. A i když jsme si zejména v první půli vytvořili několik slibných brankových příležitostí, tak nás nakonec domácí borci předčili v zakončení a připsali si tak zasloužené tři body.

Na místním velkém hřišti se od úvodního hvizdu hrál opatrný fotbal a tempo zápasu připomínalo spíše okresní fotbálek. Na úvodní branku přihlížející diváci čekali až do 40. minuty, když jsme si dali takřka vlastní gól, i když se míče jako poslední dotknul domácí Rozkopal, 1-0.
Na obdrženou branku jsme mohli odpovědět ve 44. minutě. Ve skrumáži v pokutovém území se k míči dostal Torda, jeho střela již mířila do brány, kde se jí do cesty postavil domácí obránce, který míč evidentně zastavil rukou, ale píšťalka hlavního rozhodčího zůstala němá a tak první půle skončila těsným vedením domácích.

Do druhé půle jsme vstoupili mnohem hůře a domácí nás začali přehrávat. Tato převaha vyústila v 57. minutě druhou brankou, když se po průniku do naší otevřené obrany dokázal uvolnit a přesně zakončit domácí Paleček, 2-0.
Na tuto branku dokázal odpovědět střídají Klimeš, když v 60. minutě zamířil přesně mezi tři tyče, 2-1.
Ve zbytku utkání se hrála otevřená partie a v 73. minutě byli opět o něco blíže vítězství domácí, když se po druhé dokázal prosadit domácí Paleček, 3-1.
I na tuto branku jsme dokázali odpovědět. V 79. minutě si na přetažený roh naběhl Tomáš Hejč a hlavou na vzdálenější tyč snížil na 3-2.
Rozhodnutí přišlo v 80. minutě. Po nepovedeném odkopu naší obrany se k míči dostal Rozkopal, šikovně si obhodil našeho obránce a přízemní střelou na zadní tyč rozhodl o výsledku dnešního utkání, 4-2.
Zbytek utkání už se jen dohrával a po závěrečném hvizdu rozhodčího domácí mohli slavit první jarní vítězství.

Příště: V sobotu 18. května sehraje náš A tým svůj zápas opět na hřišti soupeře. Tentokrát to bude na půdě třetího celku tabulky z Babic nad Svitavou. Úvodní výkop tohoto duelu je stanoven na 16:30 h.