FC Čebín - FK Vysočany / Šošůvka A 5 : 1 (1 : 0)

přečteno 139x,
4.6.2019

Sestava: Konečný David – Bezděk Luboš, Grmela Miroslav, Wágner Tomáš, Škvarenina Libor – Hejč Jiří (64. Šebela Martin), Petržel Aleš, Doležel Petr, Knödl Michal – Sychra Tomáš (73. Beneš Michal), Torda Jan

Branky: Brodecký Marek 2, Kučera Viktor 2 a Hanzl Martin – Doležel Petr

Z nedělního utkání, které bylo sehráno na hřišti tradičního účastníka krajské soutěže v Čebíně, jsme si odvezli vysokou porážku. Ta však zcela neodpovídá průběhu odehraných devadesáti minut. Zejména v první půli byli naši fotbalisté lepším celkem, ale nedokázali svoji převahu korunovat nějakým gólem. V samém závěru prvního dějství naopak inkasovali. V druhé půli již byla hra vyrovnaná, ale rozhodně jsme nebyli bez možnosti získat z Čebína alespoň bod. V závěru jsme však, ve snaze srovnat, zcela otevřeli hru a soupeř nás trestal z bleskových protiútoků a nakonec jsme si tedy odvezli nelichotivou „rukavici“.

Od úvodních minut jsme aktivnějším týmem. Procentuální držení míče je na naší straně a protivník spíše jen vyčkává, co se bude dít. Po několika slibně se rozběhnutých akcích přijde možná zlomový moment ve 20. minutě. Rychlý Sychra unikne defenzívě Čebína a jeho nájezd na brankáře zastavuje na hranici „šestnáctky“ domácí obránce jednoznačným faulem zezadu. Rozhodčí sice odpíská přímý kop, ale možná k údivu všech se spokojí jen se žlutou kartou pro domácího fotbalisty. Rozehrávky se následně ujme Doležel, brankář míč srazí vedle sebe, ten poskakuje po brankové čáře, ale do sítě jej dostat nedokážeme. I v dalších minutách se hraje především na polovině soupeře. Jsme fotbalovější, zejména úniky po stranách činí soupeři velké problémy, ale chybí nám finální přihrávka, která by vedla k úspěšnému zakončení. A tak přijde trest. Ve 43. minutě se povede domácím první vážnější protiútok a přečíslení tři na dva končí střelou z hranice „malého vápna“, kdy je Konečný naprosto bezmocný, 1-0.

Do druhé půle vstoupíme s odhodláním výsledek co nejdříve změnit. Jenže naše snaha o vysunutí hry přinese domácím hned v prvních minutách tři velké šance, kdy se míč dostane za naší obranu a útočník Čebína běží vstříc Konečnému. Domácí využijí jen jednu z těchto nabídnutých možností, kdy je ve 48. minutě úspěšný Brodecký, ale i tak je to velmi vážná trhlina do našich plánů, 2-0.
Soupeř se po navýšení náskoku zatáhne a čeká na další brejkovou možnost. No a naši hráči již nemají tu lehkost z první půle a velmi těžko se proti konsolidované obraně Čebína prosazují. Naděje nám svitne v 70. minutě. To se na levé straně hezky uvolní Knödl, jeho zpětná přihrávka najde v pokutovém území volného Doležela a Petr posílá míč z devíti metrů přesně k tyči domácí brány, 2-1.
Euforie se vstřelené branky může být ještě vyšší, když v 72. minutě adresuje Bezděk přihrávku na nehlídaného Tordu, Janek střílí pohotově, ale bohužel nepřesně. A tak udeří vzápětí na druhé straně. V 74. minutě nasadí ke střele z dvaceti metrů domácí hráč, střela mířící k tyči je dostatečně přesná a navíc na zvlhlé trávníku nabere skluz a Konečný je nucen potřetí lovit míč ze sítě, 3-1.
V tuto chvíli to máme už těžké a naše snaha je spíše křečovitá. Soupeř se s přehledem brání a v samém závěru ještě svoje dosavadní vedení navýší. V 86. minutě přečíslí Čebín naši defenzívu a v zakončení se jeho hráč následně nemýlí, 4-1.
A náš zmar je pak následně dokonán v 88. minutě. Situace hodně podobná té předcházející. Nedokážeme zachytit náběh hráče Čebín, v dostatečném počtu se nevrátíme před naši bránu, čehož soupeř využívá k jistému a přesnému zakončení, 5-1.
Po závěrečném hvizdu rozhodčího tak odjíždí hráči a fanoušci FK s pocitem, že se zde dalo uhrát rozhodně víc…

Příště: Příležitost k nápravě budeme mít v sobotu 8. června. Hraje se tentokrát v Šošůvce, kde se rozloučíme se zápasy na domácích hřištích. Soupeřem nám bude tým, kterému to na jaře „šlape“. Přijedou totiž fotbalisté z nedalekého Rájce-Jestřebí, a jelikož půjde o poslední derby sezóny, věříme, že si je naši příznivci nenechají ujít. Úvodní hvizd rozhodčího je naplánován na 17 hodin.