FK Vysočany / Šošůvka B - FK Adamov 3 : 1 (2 : 1)

Okresní přebor okresu Blansko - 14. kolo

přečteno 288x,
17.6.2019

Sestava: Valach Jaroslav – Petlach Radek, Bezděk Luboš, Beneš Michal, Zouhar Daniel – Šebela Martin (88. Mrázek Petr), Grmela Miroslav, Doležel Petr, Knödl Michal – Zouhar Jan (86. Hejč Jiří), Hasoň Martin (83. Odehnal Jiří)

Branky: Doležel Petr, Knödl Michal a Zouhar Jan – Dáňa Lubomír

V nedělním odpoledni jsme se na hřišti v Šošůvce, při zápase naší rezervy, definitivně rozloučili se sezónou 2018/19. Soupeřem nám byl celek z Adamova a hrálo se o konečné 12. místo v tabulce. Ačkoliv už ani jednomu z družstev nešlo o nic zásadního, tak rozhodně nebylo k vidění nějaké „pouťové“ střetnutí. Když pak vezmeme v potaz celých devadesát minut, tak byl soupeř lepším celkem. Jenže na rozdíl od něho jsme dokázali využít některé své šance a navíc měli naši hráči za zády skvělého Valacha, který jen potvrdil, že jarní část odehrál ve výborné formě.

Začátek střetnutí není z naší strany vůbec špatný a už ve 2. minutě se dostane k nadějné hlavičce Šebela, ale gólman Adamova je na svém místě. S přibývajícím časem prvního dějství jsou to však hosté, kteří jsou víc nebezpeční. V 5. minutě se blýskne jejich hráč individuální akcí, když si v pokutovém území poradí se dvěma obránci a máme štěstí, jelikož střílí v jasné pozici mimo tři tyče. Soupeř je pohyblivější a kombinačně zdatnější, ovšem naše defenzíva pracuje spolehlivě a tak se nejedná o žádnou přehlídku brankových šancí. Naopak v 18. minutě se změní skóre v náš prospěch. Po Petlachově dlouhém autovém vhazování jde v pokutovém území do souboje s obráncem Beneš, míč následně propadne k volnému Doleželovi a Petr pohotovou střelou z deseti metrů zamíří pod břevno brány Adamova, 1-0.
Velice rychle však může být srovnáno. Ve 21. minutě se na levé straně prosadí útočník hostů, ale Valach je v přímém souboji úspěšnější, když míč chytá. Hosté přidávají na obrátkách a tlačí nás před vlastní „šestnáctku“. Ve 26. minutě vznikne obrovský závar před naší bránou a míč směřující do sítě vykopává z brankové čáry Beneš. Soupeř zahrává několik standartních situací a ve 27. minutě máme i štěstí, když osamoceně hlavičkující hráč Adamova míjí bránu. Paní štěstěna nás ale opustí ve 29. minutě. Po rozehraném přímém kopu z levé strany změní před Valachem směr letu míče hlavičkující Dáňa a je srovnáno, 1-1.
Hosté jsou dál aktivnějším týmem. Naši hráči mají problém podržet míč na polovině soupeře a tak jsme pod tlakem. Ve 34. minutě pak předvádí další skvělý zákrok Valach, jenž po naší chybě v rozehrávce likviduje další náběh osamoceného protihráče. Domácí naopak vytěží z minima maximum. Ve 39. minutě získá na pravé straně Grmela obětavým skluzem zdánlivě ztracený míč, přihrává před bránu, kde jej Hasoň pustí za sebe na nabíhajícího Knödla a Michal netradičně pravou nohou z devíti metrů zamíří neomylně k levé tyči brány Adamova, 2-1.
V závěru první půle jsou to pak naši hráči, kteří se tlačí za další vstřelenou brankou a ve 45. minutě k ní chybí hlavičkujícímu Benešovi snad milimetry.

V druhém poločase se začíná zdát, že hostům docházejí síly. Jejich aktivita je pryč a hraje se vyrovnané střetnutí, kdy nám stačí pozorně bránit a pokusit se o výpady. V 51. minutě pak můžeme přímo z výkopu brankáře Valacha skórovat. Míč totiž přeletí obránce a zakončující Šebela v dobré pozici bránu míjí. V 58. minutě má po centru z levé strany „gól na hlavě“ Hasoň, ale míč dobře netrefí a dobíhající Šebela už zakončit nedokáže. V 63. minutě přijde definitivní rozhodnutí. Zkušený Grmela využije rozhozené defenzívy Adamova a vysílá směrem k brance Hanse Zouhara, který po náběhu z pravé strany naprosto s přehledem prostřeluje vybíhajícího brankáře Adamova, 3-1.
Hned o minutu později může přidat branku i druhý z našich útočníků. Hasoň střílí z jedenácti metrů pohotově, avšak nepřesně. V 66. minutě je na druhé straně k vidění brankářský zákrok roku na našem hřišti. Útočící hráči soupeře vyšachují naši obranu, jeden z nich již střílí ze tří metrů do odkryté brány, kde se však naprosto nečekaně zjeví ruce brankáře Valacha, které míč vyráží mimo tyče. Jarda si následně může vyslechnout naprosto zasloužený potlesk tribun. No a ten se zopakuje i v 69. minutě, kdy náš gólman vyráží nad břevno střelu z přímého kopu, jenž míří do levého horního rohu jeho brány.
Poslední dvacetiminutovka se již odehrává v takovém poklidném tempu. Hosté jakoby postupně rezignovali, našim hráčům průběžné vedení stačí a tak se v podstatě jen čeká na to, až hlavní sudí svým posledním písknutím do píšťalky ukončí tuto sezónu.