Znak obce a Nazev obce

Dnes je pondělí
17. února 2020, 7. týden
svátek má Miloslava, zítra Gizela

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 11621
Jaro

 7585
Léto

 7306
Podzim

 6956
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

Čipování psů


zajištění čipování psů přímo v Šošůvce - přihlášky na OÚ Šošůvka do 13. 9. 2019

Stanislav Šindelka,
Příspěvky,
přečteno 162x,
3.9.2019Podle novely zákona č.166/1999 Sb., o veterinární péči, v platném znění, bude s účinností od 1. ledna 2020 na každého nenačipovaného psa nahlíženo jako na psa nenaočkovaného proti vzteklině, a to i v případě, když má tento pes v očkovacím průkaze záznam o provedeném očkování proti vzteklině. Jinými slovy, od tohoto data nebude očkování proti vzteklině u neočipovaných psů úředně platné, což může činit chovatelům zvířat problémy hlavně v případě poranění člověka jejich psem. Výjimku mají pouze psi, kteří jsou označeni tetováním provedeným před 3. červencem 2011. Sankce za nedodržení se mohou pohybovat v rozmezí 20 – 100 tisíc Kč v závislosti na druhu provinění.

Není se ale čeho obávat. Úkon je to jednorázový, s minimálním rizikem poškození zdraví psa. Čip velikosti rýžového zrna je umístěn v aplikační jehle. Ta se vbodne psovi pod kůži a čip se z jehly vytlačí do podkožního prostoru. Tam čip setrvá po celý život psa. Čip lze přečíst pomocí čtečky, kterou dnes disponuje téměř každý veterinární lékař či útulek.
V zákoně sice není uvedena povinnost čip poté i zaregistrovat v registru, je to však velmi doporučené hlavně z hlediska dohledatelnosti daného čipu.

Výhody zaregistrovaného čipu: možnost vycestování se psem do zahraničí (nutnost vystavit psovi i cestovní pas), dohledatelnost majitele u zaběhnutého psa, průkaz vlastnictví psa při odcizení či soudních sporech, identifikace psa (pojištění), snadnější monitoring chovu psů, lepší dohledatelnost majitele v případě nutnosti postihu za týrání zvířat, kontrola psů při prodeji.

Naše obec nabízí možnost zajištění čipování psů na vybraném místě přímo v Šošůvce ve spolupráci s veterinární ordinací VetKa v Jedovnicích. Cena čipování činí 450 Kč. Je možné psa rovnou i naočkovat. Pokud byste měli o tuto službu zájem, je třeba se závazně přihlásit na Obecním úřadě v Šošůvce. Buďto osobně nebo telefonicky na čísle 516 435 208, případně na email: starosta@sosuvka.com.
A to v termínu do pátku 13. září 2019. O termínu a místě čipování budete poté včas informováni.
Stanislav Šindelka
starosta

Čipování psů, očkování proti vzteliněDiskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 0.284 s | © 2018 Obec Šošůvka | Webmaster