Znak obce a Nazev obce

Dnes je středa
30. září 2020, 39. týden
svátek má Jeroným, zítra Igor

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 14498
Jaro

 10418
Léto

 10250
Podzim

 9536
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

FC Medlánky - FK Vysočany / Šošůvka A 5 : 0 (3 : 0)


3. kolo krajské soutěže 1.B.

Stanislav Šindelka,
Příspěvky,
přečteno 97x,
25.8.2020Sestava: Valach Jaroslav – Zouhar Jan, Ševčík Pavel, Beneš Michal, Svoboda Dixie – Hejč Jiří, Petržel Aleš, Bezděk Luboš, Zukal Ladislav, Knödl Michal – Krátký Marek (78. Klimeš Martin)

Branky: Teslík Josef, Šottenberger Jiří, Šilon Dávid, Holub Tomáš a Vicenec Ondřej


První venkovní výjezd na hřiště loňského podzimního lídra soutěže Medlánek nedopadl pro naše barvy příliš úspěšně. Pravdou sice je, že se z nejrůznějších důvodů omluvila trenérovi hned desítka fotbalistů, ale na to se historie ptát nebude a zkrátka v době letošních dovolených se s fluktuací hráčů potýkají všechny celky a je jen na nich, jak dobře se se vzniklou situací vypořádají. Každopádně se takhle v základní sestavě našeho týmu dostalo i na Ladislava Zukala (ročník 1961), který ovšem asi všem přítomným divákům ukázal, že formulace „věk je jen číslo“, má své opodstatnění a svým výkonem rozhodně nezklamal. Ovšem ani Laďa není kouzelník a ačkoliv jsme nepředvedli úplně špatný výkon, tak jsme dělali chyby, které zkušený protivník typu Medlánek dokázal využít a zaslouženě si připsal z tohoto duelu 3 body.
Samotný zápas začal z naší strany přece jen opatrně a spíše jsme čekali, s čím vyrukuje soupeř. Medlánky si byly vědomy, našeho povedeného startu do soutěže a v úvodu je znát jejich nervozita, z čehož plynula i první šance zápasu, kterou má v 7. minutě Petržel, jenž využil krátké „malé domů“ brankáři, ale této obrovské šance nedokázal využít a gólman nedůrazné zakončení kryje. Takže udeřilo na druhé straně. V 11. minutě přichází centr ze strany, na který si naskočí neobsazený Teslík a poměrně pohodlně překoná hlavou Valacha, 1-0.
Je to škoda, jelikož brance se dalo určitě zabránit. Ovšem stále není nic ztraceno. V 17. minutě do děje výraznou měrou vstoupí rozhodčí, to když Jirka Hejč unikne obraně a v samostatném postupu na brankáře je zastaven stažením zezadu vracejícím se zadákem. Rozhodčí udělí hodně milosrdně jen žlutou kartu a pokračuje se dál v jedenácti na obou stranách. Domácí se snaží využívat křídelních prostor a po jedné takové akci se ve 24. minutě radují podruhé. Průnik domácího hráče zastaví skvělým zákrokem Valach, avšak míč se odrazí před dalšího dobíhajícího hráče Medlánek a ten už dokáže do odkryté brány zamířit přesně, 2-0.
Dvougólový náskok je už pro soupeře hodně povzbudivý, ale nic „nebalíme“ a po akci Bezděka ze 30. minuty můžeme snížit, jenže Luboš sám před brankářem ještě hledá Krátkého, který s přihrávkou už moc nepočítá a nestihne včas reagovat. Naopak ve 36. minutě je k vidění moc hezký fotbalový moment v podání domácích, kdy jejich hráč křižnou střelou z osmnácti metrů trefuje neomylně „šibenici“ Valachovy brány, 3-0.
Do konce poločasu jsou pak vidění náznaky rozvíjejících se akcí na obou stranách, ale bez valného zakončení.

Do druhé půle vstupujeme přece jen s morálním handicapem při vědomí tříbrankové ztráty, ale přesto se snažíme předvést solidní výkon. Do dvou nebezpečně vyhlížejících „hlavičkových zakončení“ se prosadí Zukal, nějaké možnosti k navýšení skóre pak mají i domácí, kteří poměrně bez větších obtíží kontrolují hru. K jejich dalšímu gólovému úspěchu však vede až situace ze 63. minuty, kdy střelu z hranice „šestnáctky“ nešťastně tečují obránci mimo dosah brankáře Valacha, 4-0.
Do naší rozhozené obrany se pak prosadí domácí ještě jednou, když v 72. minutě nezachytíme průnik útočníka po křídle a k celkem pohodlnému zakončení se pak dostane po přihrávce před bránu jeho spoluhráč, 5-0.
Zbývající minuty se pak už v podstatě dohrávají v očekávání závěrečného hvizdu rozhodčího a nám nezbývá, než se pokusit o reparát v dalším kole, kdy v domácím prostředí hostíme fotbalisty z Rájce-Jestřebí.


Příště: V neděli 30. srpna 2020 hostí naši fotbalisté v okresním derby soupeře z Rájce-Jestřebí. Hraje se na hřišti v Šošůvce se začátkem v 16:30 h. Zveme všechny příznivce.
B tým: AFK Letovice B - FK Vysočany / Šošůvka B 9 : 1 (4 : 0) Keprt Lukáš
V dalším střetnutí nastoupí béčko v sobotu 29.8.2020 od 15 h. ve Vysočanech proti rezervě Velkých Opatovic.
Mládež:
Kotvrdovice / Žijeme hrou – starší žáci 4 : 0 (3 : 0)
Příště: starší žáci – Blansko B v neděli 30.8.2020 od 10:15 h. ve Vysočanech

Žijeme hrou B – mladší žáci 4 : 5 (2 : 2) Sychra Kryštof 2, Mikulášek David, Odehnal Marek a Jančík Radim
Příště: mladší žáci – Blansko B v sobotu 29.8.2020 ve 14:15 h.ve SloupěDiskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 0.004 s | © 2018 Obec Šošůvka | Webmaster