FK Vysočany / Šošůvka A - FK Rájec-Jestřebí 1 : 3 (1 : 0)

30.8.2020

I.B.: FK Vysočany / Šošůvka A – FK Rájec-Jestřebí 1 : 3 (1 : 0)

Sestava: Valach Jaroslav – Svoboda Dixie (75. Bezděk Luboš), Beneš Michal, Hejč Tomáš, Wágner Tomáš (58. Šebela Martin ml.) - Maňoušek Jiří, Doležel Petr, Petržel Aleš, Hejč Jiří (89. Hebký Michal) – Krátký Marek (89. Šebela Martin st.), Gross Miroslav

Branky: Petržel Aleš – Macháček Libor 2 a Fojt Patrik

Podruhé jsme se na podzim představili na hřišti v Šošůvce, když jsme v poslední srpnovou neděli přivítali v okresním derby fotbalisty z Rájce-Jestřebí. Oproti původnímu vystoupení s Podolí jsme tentokrát odcházeli ze hřiště notně zklamaní. Po dobře odehrané první půli (troufnu si říct, že na podzim zatím nejhodnotnější), kdy jsme byli lepším celkem a do kabin odcházeli s těsným náskokem, jsme ve druhém poločase přenechali aktivitu soupeři a ten toho náležitě využil. Ovšem i tak jsme měli dostatek možností tento zápas vyhrát, ale zkušeného Švancaru se nám již překonat nepodařilo. Navíc aby toho nebylo málo, tak jsme dostali i hodně laciné branky, ale to už k fotbalu zkrátka někdy patří.

Po kratičkém úvodu, kdy se hosté snažili tvořit hru, převzali otěže dění v první půli naši fotbalisté. Již v 5. minutě po akci Grosse vysílá na brankáře tečovanou střelu Manoušek a Švancara poprvé ukáže své kvality. Hned o minutu později má i štěstí, když po rozehraném rohovém kopu z levé strany „lízne“ míč hlavou Tomáš Hejč a ten končí těsně vedle levé tyče brány Rájce. Jsme aktivnějším celkem a v 11. minutě můžeme jít do vedení. Krátký se uvolní na pravé straně a centrem přes celou bránu nachází u vzdálenější tyče nabíhajícího Jirku Hejče, ale ten z bezprostřední blízkosti trefuje jen přesouvajícího se brankáře. Soupeř se po většinu první půle jen brání a hrozí pouze z ojedinělých brejků nebo ze standartních situací. Po rozehraném rohovém kopu ve 21. minutě se pak divákům předvede Valach, jenž zlikviduje pohotový „volej“ fotbalisty Rájce. Naše hra je gólově konečně oceněna ve 27. minutě, kdy odcentruje z pravé strany Krátký a hlavičkující Petržel posílá míč mimo dosah brankáře hostů, 1-0.
Držíme se nadále na polovině soupeře a ve 37. minutě jsou v krátkém sledu k vidění dvě povedené střely z kopačky Maňouška, ovšem Švancara je vždy dokáže srazit mimo tři tyče. První poločas dohrajeme poměrně v klidu a přítomní diváci z řad našich příznivců mohou být s předvedenou hrou spokojeni.

Bohužel vstup do druhé půle je z naší strany zbytečně pasivní. Zatáhneme se a přenecháme iniciativu soupeři. Ten je rázem opticky běhavější a ve hře lepší. Přesto můžeme svoje vedení navýšit. V 54. minutě se opře do míče z osmnácti metrů Krátký a jeho střela trefuje levou tyč, pak pravou tyč, míč se následně odrazí před dobíhajícího Grosse, ale ten je snad tak překvapen, že nastřeluje ve vyložené šanci na brankové čáře ležícího brankáře. Tato situace nás mrzí za chvíli ještě více. Jelikož hosté dál pokračují ve své aktivitě a v 62. minutě se dočkají vyrovnání. Bohužel z naší strany hodně laciného. Na centr z pravé strany si vybíhá brankář Valach, přes před ním stojícího hráče míč v rukavicích neudrží, a dorážející Macháček má najednou hodně snadnou pozici, 1-1.
Hosté jsou výrazně povzbuzeni a chtějí uspět i podruhé. Můžeme je však přibrzdit po akci v 68. minutě. To si na kolmou přihrávku naběhne z pravé strany Maňoušek, ale nedokáže prostřelit vybíhajícího brankáře, odražený míč se pak snaží vrátit do sítě Krátký, ale i s jeho, navíc tečovanou“, střelou si Švancara poradí. A tak udeří na druhé straně a opět velmi lacino. V 70. minutě nezastaví kolmou přihrávku naši obránci, vybíhající Valach lehce podklouzne, takže míč v pádu míjí také a hráč hostů má lehkou práci s dosažením gólu do odkryté klece, 1-2.
Obrat ve skóre s námi hodně zamává a závěrečná fáze je z naší strany už křečovitá. V 77. minutě zasahuje Valach, když kryje jedovatou střelu ze šestnácti metrů a v úplném závěru jsou to hlavně hosté, kteří do naší otevřené obrany mohou přidat další branky. V 84. minutě postupující útočník posílá míč jak vedle vybíhajícího Valach, tak i jeho pravé tyče, o minutu později pak nedokáže zakončit další hráč Rájce po přihrávce z pravé strany, když na něj zívá odkrytá brána. Povede se to až v 87. minutě Macháčkovi, jenž zužitkuje přesnou přihrávku do běhu a po průniku z levé strany překoná bezpečně Valacha potřetí, 1-3.
Závěr už se opravdu jen dohrává a my si připisujeme první domácí ztrátu.

Příště: Vzhledem k odhlášení Černé Hory máme o příští víkendu volno a další zápas tak sehrajeme s Kobeřicemi v sobotu 12. září 2020 od 16:00 h. na hřišti ve Vysočanech.

B tým:
FK Vysočany / Šošůvka B – Velké Opatovice B 5 : 2 (4 : 0)
Jurka Jiří 2, Šebela Dominik 2 a Razák Antonín
Příště: V neděli 6. září hraje naše rezerva v Jedovnicích proti místnímu B-týmu. Začíná se v 15 hodin.