Zpráva z utkání 20. kola okresního přeboru mužů - 8. 5. 2011

přečteno 1226x,
8.5.2011

Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Manoušek, Petlach Radek (83.Odehnal), Bezděk – Musil, Kuchař (67.Petlach Mirek), Doležel, Knödl – Krátký (65.Sehnal), Zouhar Roman

Střelci branek: Roman Zouhar 2, Krátký a Mirek Petlach - Tomáš Hejč, Beneš a Strachoň

Květnové sluníčko tvořilo atmosféru dalšímu mistrovskému utkání okresního přeboru v Šošůvce. Soupeřem nám bylo tentokrát mužstvo sousedních Vysočan. Početně zaplněná „KRMELEC ARÉNA“ byla svědkem zajímavé bitvy se spoustou branek a nakonec se šťastnějším koncem pro domácí oranžové barvy.

Úvod utkání nám vyšel přímo náramně. Ve 2. minutě podcenil obránce hostů souboj s Knödlem, který ho obral o míč a postupoval z levé strany rázem sám na gólmana. V této chvíli se Michal neukvapil, předložil míč osamocenému Krátkému, který ze třinácti metrů bezpečně zamířil do odkryté brány Vysočan, 1-0.
Kdo z našich fanoušků čekal, že nás rychlý gól posune k jasnému vítězství, ten velice rychle „vystřízlivěl“. Již v 6. minutě zahrávali hosté rohový kop z pravé strany, přetažený centr skončil až u úplně volného Tomáše Hejče a ten pohotovým volejem z devíti metrů uklidil míč pod břevno Valachovy brány, 1-1.
A o minutu později jsme již prohrávali. Hosté dokonale rozebrali naši defenzívu a povedenou kombinaci zakončil Beneš přesnou střelou vedle vybíhajícího Valacha, 1-2.

Soupeř byl rázem „na koni“ a jeho rychlé ofenzivní kombinace dělaly obraně Šošůvky velké problémy. Jakákoliv naše ztráta míče hrozila rychlou brejkovou akcí, na které mají současné Vysočany vhodné typy hráčů. Ve 13. minutě zabránil další pohromě Ivan Zouhar, který zblokoval střelu hráče soupeře z desíti metrů. A v 16. minutě Valach jen reflexivně vykopnul další střelecký pokus, tentokrát z dvaceti metrů. V dalších fázích úvodního dějství se hrálo tzv. „nahoru – dolů“. O obou celcích je známo, že vyznávají spíše ofenzivní pojetí a s obranou si zas tak hlavu nelámou. Co se týká našeho týmu, tak v první půli jsme prakticky nebránili vůbec. Při tomto stylu hry přicházely také šance. A u těch našich byl především Roman Zouhar. Ve 25. minutě vyhrál Krátký hlavičkový souboj právě pro Romana Zouhara a ten střílel z otočky z desíti metrů, ale bohužel jen do břevna. O dvě minuty později měl náš útočník další možnost. Knödl odcentroval z levé strany a míč posadil Romanovi přímo na hlavu, jenže náš útočník hlavičkoval ze čtyř metrů mimo tyče. Ve 30. minutě jsme se však přece jen dočkali srovnání. Na Doleželův rohový kop vyskočil nejvýše opět Roman Zouhar a s velkým přispěním obránce, který míč hlavou nadzvednul, rozvlnil síť za brankářem Vysočan, 2-2.

O chvíli později zaujal přímý kop zahrávaný Bezděkem z dvaadvaceti metrů, ale gólman hostů byl u své pravé tyče včas. Ve 40. minutě jsme však opět ztráceli. Neobsazený Strachoň zakončil kombinaci hostů střelou ze sedmi metrů, při které neměl náš brankář šanci zasáhnout, 2-3.
V závěru poločasu mohl ještě srovnat agilní Roman Zouhar, ale po přetaženém centru z levé strany neprotlačil míč přes padajícího brankáře do sítě.

Ve druhé polovině utkání tempo přece jen opadlo. Soupeř se snažil pečlivě bránit a naši hráči přes mírnou převahu nedokázali dlouhé minuty nic účelného vymyslet. Naopak v 59. minutě měl plné ruce práce Valach, aby zlikvidoval nepříjemnou hlavičku z devíti metrů. Až v 66. minutě jsme si vypracovali vážnější možnost, ale střelu Kuchaře ze čtrnácti metrů vyrazil brankář na roh. Změnu stavu přinesl střídající Mirek Petlach. V 71. minutě zahrával přímý kop Doležel, Mirek se parádně „pověsil“ do vzduchu a míč z jeho hlavy skončil přesně u pravé tyče, 3-3.

Vyrovnávající branka však probudila spíše soupeře. Hosté nás přitlačili a zahrávali hned několik nebezpečných rohových kopů, ale odolali jsme. A nejen to. V 78. minutě jsme otočili i skóre. Mirek Petlach vybojoval míč pro Doležela, Peťa ideální přihrávkou oslovil rozběhnutého Romana Zouhara, který nakonec chladnokrevně zakončil pod vybíhajícím brankářem, 4-3.
Vedení nám však dlouho zůstat nemuselo. V 81. minutě předvedl Jarda Valach zákrok dne, když konečky prstů vytlačil na rohový kop střelu ze šestnácti metrů, kterou už většina přítomných viděla v bráně. V závěrečných minutách se už ani domácí ani hosté k ničemu vážnějšímu nedostali, a tak slavíme zisk tří bodů, který nám dává přece jen více klidu do zbývajících zápasů.

Příště: V neděli 15. května zajíždějí fotbalisté Šošůvky na půdu nevyzpytatelných Drnovic. Hraje se od 16:30 h. Odjezd autobusu bude v 15:15 od hřiště.

Žáci: Ráječko – Sloup 1 : 2 (0 : 0) David Keprt a Filip Furch
Vyrovnané utkání rozhodly naše dvě branky v úplném závěru zápasu
Sloup – Kotvrdovice 13 : 1 (3 : 0) Radek Andrlík 7, Filip Furch 3, Jan Novák 2 a Martin Přibyl
Snaživý soupeř na začátku druhé půle snížil na 3-1, ale poté se rozjel brankostroj domácích hráčů.
Příště: Sloup – Lipovec ve čtvrtek 12.5. od 17 hodin v Šošůvce.