Zpráva z utkání 3. kola okresního přeboru mužů - 20. 8. 2017

přečteno 372x,
21.8.2017

Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Maňoušek, Wágner, Petlach Radek (77. Mikulášek Michal) - Musil (90. Baláž), Fabiánek, Bezděk, Doležel, Knödl - Krátký

Střelci branek: Krátký 4 a Bezděk 2 – Zoubek 2, Konečný, Tenora a Vlach

V úvodním domácím vystoupení fotbalového ročníku 2017/18 přivítali naši hráči nováčka ze Skalice. Přítomní diváci viděli střetnutí, které se ve druhé půli změnilo v gólovou přestřelku. V samotném zápase jsme od začátku tahali za delší konec provazu a za normálních okolností měla Šošůvka dovést duel k bezpečnému vítězství. Ovšem v druhém dějství jsme si situaci sami zkomplikovali, když jsme soupeře nechali až příliš lacino vždy dotáhnout náš náskok a tak jsme nakonec v hektickém závěru byli rádi za jednobrankovou výhru. Protože takhle rozehraný zápas nevyhrát? To bychom si hodně dlouho „drbali hlavy“.

Vstup do zápasu byl z naší strany podle představ většiny fanoušků. Soupeře jsme zatlačili a již v 5. minutě po průniku Knödla střílí uvnitř pokutového území Musil, ale bohužel trefuje pouze obránce. Ještě větší možnost zahazujeme v 15. minutě. Rychlou kombinaci zakončuje náběh Knödla z levé strany na brankáře, Michal místo zakončení ještě hledá před bránou volně nabíhajícího Bezděka, který by měl v případě přesné přihrávky opravdu snadnou úlohu, ale bohužel ta přesnost chyběla. Hraje se stále převážně na polovině hostů, kteří se pokoušejí o rychlé výpady do naší vysunuté defenzívy. Ve 22. minutě se jim podaří naši obranu přečíslit, ale střela hráče Skalice z patnácti metrů se do prostoru brány nevejde. Hned o minutu později dává o sobě poprvé vážněji vědět Krátký. Navede si míč na střed hřiště, ale poté ranou z osmnácti metrů míjí pravou tyč. V době kdy se hra odvíjí spíše ve středu hřiště, poprvé udeříme. Ve 33. minutě zahrává přímý kop z poměrně uctivé vzdálenosti Bezděk. Ten svůj centr zatočí přímo na bránu, kde jde gólman do souboje s nabíhajícími hráči, míč pak srazí jen do prostoru, kde se pohybuje Krátký a střelec Markova formátu se z deseti metrů nemýlí, když bezpečně rozvlní síť odkryté brány Skalice, 1-0.
Zdá se, že vedoucí branka přinesla klid na naše kopačky, jenže soupeř z poměrně nevinné akce dokáže odpovědět. Ve 39. minutě se na rohu „velkého vápna“ odehraje hlavičkový souboj, míč se odráží k hráči Skalice, který pohotovou a hlavně přesnou střelou, jenž z osmnácti metrů parádně zapadne pod levý horní roh Valachovy brány, srovná stav, 1-1.
Jenže rovnovážné skóre dlouho nezůstane. Krátký dostane přihrávku na pravou stranu, vběhne do pokutového území, kde si umně poradí hned s dvojicí obránců, aby poté zamířil přesně ke vzdálenější pravé tyči brány vybíhajícího gólmana Skalice, 2-1.
Konec první půle se pak nese v mírné aktivitě hostů, ale naši hráči bez větších potíží hlídají svoje poločasové vedení a ve 42. minutě je mohou i navýšit, když si na přetažený Bezděkův rohový kop naběhne na vzdálenější tyč Wágner, avšak brankář předvede po jeho hlavičce u své pravé tyče skvělý zákrok.

Úvod druhého dějství máme přímo snový. Ve 46. minutě předvedeme perfektní kombinaci, kdy Doležel přihrává na pravou stranu rozběhnutému Krátkému, Marek míč zatáhne, vrátí zpět Petrovi, který mezi obránci vběhne před brankáře, pohotově střílí, ovšem gólman dokáže jeho ránu vyrazit. Pro nás ovšem šťastně, jelikož míč končí přímo u kopaček Bezděka, jenž jej z devíti metrů „uklidí“ do odkryté brány, 3-1.
V dalších minutách bez větších problémů kontrolujeme hru a asi nikdo z přítomných neočekává následující osmigólovou smršť, která přijde v průběhu pouhých sedmnácti minut. V 59. minutě se totiž pěkná akce povede i hostům. Naši středový obránci poněkud nešťastně vystoupí a pak už nezachytí náběh útočníka Skalice, který přesnou přihrávkou vyzve ke skórování před bránou najednou osamoceného spoluhráče, 3-2.
Ale již v 62. minutě máme dvoubrankový náskok zpět. Bezděk se postaví k zahrání přímého kopu z jednadvaceti metrů a přesnou střelou, která se ještě před tím, než napne síť, otře o pravou tyč brány Skalice, připomene našim divákům, že po půlročním hostování ve Vysočanech ze své kvalitní kopací techniky nic neztratil, 4-2.
A může být ještě veseleji. V 63. minutě střílí pohotově přímo „z voleje“ ze vzdálenosti patnácti metrů Krátký, ale brankář předvede stejně pohotový zákrok. O minutu později pak má strážce brány Skalice i notnou dávku štěstí, když chytrá Musilova střela ze sedmnácti metrů jen orazítkuje břevno. A tak se o slovo přihlásí hosté. V 65. minutě zahrávají přímý kop z třiceti metrů a Tenora střelou pod břevno zaskočí nejen všechny přítomné, ale hlavně našeho brankáře, 4-3.
Brankové hody však pokračují. V 68. minutě se protáhne po levé straně Knödl a předloží ideální přízemní centr, jenž proletí mimo dosah gólmana, nabíhajícímu Krátkému, který míč v podstatě dovede do brány, 5-3.
A když v 73. minutě zahraje po rozehrané standartní situaci před bránou rukou hráč Skalice, rozhodčí nařídí penaltu, s jejímž zahrání nemá Krátký absolutně žádný problém a zdá se, že svým dnešním čtvrtým gólem definitivně rozhodl, 6-3.
Jenže co se zdá je sen.. Hned o minutu později totiž centruje z pravé strany hráč soupeře, brankář Valach si při výběhu nepočíná zrovna důrazně, takže míč skončí u kopaček protihráče, který nemá problém se zakončením do prázdné brány, 6-4.
A o dvě minuty později ještě hůř. Po souboji Fabiánka s protihráčem je nařízena penalta i na druhé straně. Valach sice uhodne směr letu míče, střelu u své pravé tyče vyráží, ale obrana nezareaguje včas a dobíhající protihráč pohodlně doráží, 6-5.
Závěrečná čtvrthodina je pak hodně napínavá. Soupeř výrazně ožije a začne si vypracovávat střelecké možnosti. Velké problémy nám dělá Tenora, který je těžko odstavitelný od míče a dokáže vymyslet i finální přihrávku. V 81. minutě máme štěstí, že se před bránou nedokáže útočník Skalice lépe zorientovat a míří vedle. Po dalším závaru v 84. minutě dokážeme v poslední chvíli míč odkopnout na roh a na 87. minutu si klíčový zákrok připraví Valach, když u své pravé tyče likviduje gólovou střelu vyslanou z devíti metrů. Závěrečné desítky vteřin však zvládneme především díky dvojici Krátký – Doležel s bravurou, když naši hráči nedovolí soupeři prakticky dostat míč na polovinu Šošůvky a tak se po závěrečném hvizdu rozhodčího můžeme radovat ze zaslouženého, ale dle průběhu až zbytečně vydřeného vítězství.

Příště: V neděli 27. srpna zajíždíme do Doubravice. Utkání se hraje od 16:30 h. a odjezd autokaru pro příznivce je stanoven na 15:15 h.

Další výsledky OP: Bořitov – Sloup 2 : 0, Lipůvka – Boskovice B 5 : 2,
Ráječko B – Doubravice 3 : 1, Olešnice – Letovice 3 : 2, Černá Hora – Olomučany 7 : 3, Adamov – Rudice 1 : 1