Zpráva z utkání 6. kola okresního přeboru mužů - 9. 9. 2017

přečteno 210x,
9.9.2017

Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Maňoušek, Wágner, Baláž - Musil (69. Šindelka), Fabiánek, Bezděk, Furch, Doležel – Krátký (85. Odehnal)

Střelci branek: Stehlík, Fidler, Bezděk a vlastní - Krátký

V poněkud netradičním čase, kterým byla sobota krátce po obědě a čemuž také odpovídala slabá divácká kulisa, jsme se představili na zřejmě největším hřišti v soutěži v Letovicích. A vystoupení to nebylo vůbec povedené. Po úvodních dvaceti minutách, ve kterých jsme rychle dotáhli jednobrankovou ztrátu a z mého pohledu působili na hřišti lepším dojmem než soupeř, jsme až neuvěřitelně vypadli ze hry a už jsme se do ní až do konce zápasu nedokázali vrátit. Což se ovšem při výkonu, jenž zůstal daleko za tím, co jsme předváděli v minulých zápasech, nemůžeme ani divit. Je to škoda, protože Letovice rozhodně nebyly protivníkem, s kterým by se nedalo hrát.

V úvodních minutách je na hřišti k vidění především boj o střed hřiště, který opticky vyhráváme. Hraje se převážně na polovině Letovic, když soupeř se snaží spíše o rychlé protiútoky než o nějakou delší kontrolu míče. V 8. minutě se nám povede hezká akce, kdy Musil přihrává na levou stranu Doleželovi, jenž pohotově střílí z patnácti metrů, ale stejně pohotový je i zákrok soupeřova brankáře. Bohužel v 10. minutě z ojedinělé akce inkasujeme. Nezachytíme průnik soupeřova hráče po naší levé straně, následuje přihrávka před „šestnáctku“, kterou přebírá neobsazený hráč Letovic, aby následně vedle vybíhajícího Valacha otevřel střelecký účet zápasu, 1-0.
Obdržená branka nás ale nikterak nedeprimuje a pokračujeme v aktivní hře. Po centru Doležela z 15. minuty střílí uvnitř pokutového území Krátký, ale jeho rána letí nad břevnem do zámezí. V 19. minutě jsme ale za aktivitu odměněni. Na dlouhou přihrávku před bránu si nabíhá Krátký, obránce se snaží míč odkopnout, ale místo něj trefuje svoji kopačkou pouze Marka a kope se penalta. K její exekuci se postaví samotný Krátký, a ačkoliv brankář směr střely vystihne, tak míč přesto končí u jeho tyče v síti, 1-1.
Zdá se že, by vše mělo hrát do karet nám, ale nebezpečnější začínají být domácí. Ve 24. minutě Valach vyráží nečekanou střelu ze třiceti metrů s námahou na rohový kop, po jehož rozehrání máme štěstí, že hlavička hráče Letovic skončí Jardovi v rukavicích. Ve 28. minutě po další rozehrané standartní situaci míč z protivníkovi hlavy míří mimo tyče. V těchto fázích se obraz hry rapidně mění. Najednou jakoby nám docházely síly, nestačíme obsazovat protihráče, nenabízíme se do kombinací, v podstatě jsme bez aktivního pohybu a tím pádem se začínáme dostávat pod tlak. Ve 36. minutě se blýskne opět Valach, který vyráží střelu z jedenácti metrů po centru z pravé strany. Letovice nás přehrávají v záloze a následné centry ze stran jsou čím dál víc nebezpečnější. Ve 40. minutě je Valach včas na zemi, aby u své levé tyče pokryl dorážku soupeřova útočníka. A ve 41. minutě s naším brankářem hraje i branková konstrukce, kdy se od břevna odráží pěkná střela ze sedmnácti metrů. Až ve 44. minutě o sobě dává vědět i Šošůvka a to díky schopnostem Krátkého, který se přes dva hráče dostane až ke střele z dvanácti metrů, ta však skončí pouze v boční síti. Ale je to pouze ojedinělá záležitost, jelikož jinak patří závěr úvodního dějství jednoznačně domácím.

Kdo čekal, že se do druhé půle srovnáme a vrátíme se rychle do zápasu tak musel být zklamán. Již ve 46. minutě se opět předvede Valach, když vyrazí na rohový kop pěknou střelu ze sedmnácti metrů. Soupeř je téměř trvale usazen na naší polovině. Nám se nedaří podržet míč, něco vymyslet, nebo třeba jen převzít odpovědnost a zapojit se do hry. A tak spíše jen nakopáváme míče někam na Krátkého, že se třeba něco povede. A tak v podstatě jen bráníme nerozhodný stav. To se nám daří do 66. minuty, kdy na centrovaný míč z levé strany vyskakuje Wágner a nešťastně jej hlavou pošle za záda bezmocného Valacha, 2-1.
Sice máme ještě dostatek času na odpověď, ale dnes na to nemáme fotbalově a především morálně. V 69. minutě vystavuje cestu míči do naší sítě před brankovou čárou stojící Zouhar. V druhé půli je to hodně špatné. Nevystřelíme vůbec na bránu a obrovský rozdíl je v nasazení. V 73. minutě je úplně sám před Valachem protihráč, ale po centru z levé strany bránu míjí. To jeho spoluhráč je v 75. minutě úspěšnější. Projde středem hřiště až před našeho gólmana, kterého ranou pod břevno překonává potřetí, 3-1.
O výsledku je prakticky rozhodnuto. Soupeř hraje v klidu a naši hráči jsou tak nějak smířeni s tím, že dnes to na nějaký bodový import nebude. V 89. minutě pak inkasujeme ještě jednou. K přímému kopu z dvaadvaceti metrů se postaví hráč Letovic, jeho nádherná střela se odráží od břevna a následující situace tak nějak dokumentuje náš přístup. Dobíhají jen hráči domácích, pro jednoho z nich pak není problém vrátit míč od odkryté brány a definitivně tak ukončit naše dnešní trápení, 4-1

Příště: Další utkání sehrajeme za týden v domácím prostředí. V neděli 17. září nás od 15:30 h. čeká Lipůvka. Zveme všechny příznivce.

Mladší přípravka:
Šošůvka – Blansko B 18 : 2 (8 : 1) Marek Odehnal 7, David Mikulášek 3, Lukáš Suchý 2, Matěj Kříž 2, Jaroslav Žáček 2 a Jakub Zouhar 2
Šošůvka – Blansko A 2 : 12 (1 : 4) David Mikulášek 2
Letovice – Šošůvka 8 : 5 (5 : 1) Marek Odehnal 3, David Mikulášek a Ondřej Potocký