1.B.: FC Boskovice B - FK Vysočany / Šošůvka A 3 : 1 (1 : 1)

Sestava: Valach Jaroslav – Maňoušek Jiří, Wágner Tomáš, Beneš Michal, Svoboda Dixie – Přibyl Martin (56. Grmela Miroslav), Bezděk Luboš, Doležel Petr, Petržel Aleš, Hejč Jiří – Krátký Marek

Branky: Preč Antonín, Odehnal Martin a Novák Jan – Wágner Tomáš

Č.K.: Doležel Petr (FK)

Úvod fotbalového ročníku začal pro naše hráče pod boskovickým hradem, kde jsme se postavili místní rezervě. Ta je sice nováčkem soutěže, ale se spoustou hráčů, kteří si vyzkoušeli vyšší krajské soutěže, ať už v kategorii dospělých nebo mládeže. Nedá se říct, že bychom vysloveně zklamali, nebo na soupeře vůbec neměli. V utkání s tak dobře technicky i fyzicky vybaveným soupeřem se zkrátka musí sejít více pozitivních věcí, což se však v nedělním odpoledni nestalo. Soupeř byl v kontextu celých devadesáti minut, kdy jsme závěrečnou půlhodinu odehráli jen v deseti hráčích, lepším družstvem, na rozdíl od nás nedělal chyby, byl v ofenzívě nebezpečnější a objektivním pohledem viděno si tedy tři body zasloužil.

Od úvodních minut bylo jasné, jaký se dá čekat průběh střetnutí. Domácí mající velice rychlé hráče se tuto svoji devízu snažili od prvních minut využívat a defenzíva FK byla v poměrně velké permanenci. V 10. minutě mají domácí první větší šanci, kdy se před Valachem zjeví Novák, ale náš brankář dokáže jeho následný střelecký pokusu zlikvidovat. Oproti soupeři je náš přechod do útoku rozvážnější, ale tím pádem i méně překvapivější. Dělá nám problém důraz Boskovic a v 16. minutě jsme po chybě v rozehrávce na naší levé straně potrestáni. Protivník získá míč, přejde do přečíslení a z levé strany nabíhající Preč posílá přes padajícího Valacha míč poprvé do naší sítě, 1-0.
Vedení je pro soupeře signálem k uklidnění hry a tak je na hřišti v následujících minutách k vidění hodně podobný obrázek. Boskovice hrají v defenzívě pozorně a využívají jakékoliv naší nepřesnosti k zaútočení. Jak bylo zmiňováno v úvodu, tak díky mrštnosti domácích fotbalistů je každý takový protiúder do rozhozené obrany nebezpečný. Nehrajeme sice špatně, dokážeme i umně zakombinovat, ale k přímému ohrožení brány naše snaha bohužel nevede. Někdy chybí lepší finální přihrávka, jindy více důrazu. Přesto ještě do poločasu srovnáme. Ve 44. minutě zahraje přímý kop z levé strany Bezděk, na míč si na hranici „penalty“ naskočí Wágner, který následně hlavičkuje přesně k tyči, 1-1.

Vyrovnání mohlo být do druhé půle pro naše hráče povzbuzením, ale začne se spíše projevovat větší úbytek sil na naší straně. Navíc poměrně brzy inkasujeme podruhé. V 54. minutě zahrávají Boskovice přímý kop ze sedmnácti metrů, střela je sice nepovedená a sražená zdí, jenže akce pokračuje, míč se dostane před naši bránu, kde jej nedokážeme odkopnout, nastane taková trma-vrma, aby balon nakonec skončil u domácího útočníka, který jej z bezprostřední blízkosti posílá do sítě, 2-1.
Sice se snažíme reagovat, ale tím otevíráme obranu a v 62. minutě je rozdíl ve skóre již dvoubrankový. Po přečíslení se dostává ke střele z jedenácti metrů Novák a Valach je absolutně bez šance zasáhnout, 3-1.
Bohužel je o chvíli později za kritiku rozhodčího po neodpískaném faulu vyloučen Doležel a v oslabení na nějaký zvrat nemáme proti dobře fyzicky připravenému soupeři sílu. Hraje se už taková dohrávací partie. Soupeř si hlídá náskok a čeká ještě na případnou další možnost a z naší strany pak nemáme dostatek kvality na to, abychom domácí mládí přehráli. Po závěrečném hvizdu sudího, nám tak nezbývá nic jiného než soupeři sportovně pogratulovat k výhře a sami se pokusit bodovat třeba hned v nejbližším zápase.

Příště: V sobotu 17. srpna čeká naše fotbalisty úvodní domácí střetnutí. Na hřišti ve Vysočanech se od 17 hodin utkáme s protivníkem z Medlánek. Zveme všechny příznivce.

OP: FC Olešnice - FK Vysočany / Šošůvka B 11 : 0 (5 : 0)

Sestava: Konečný David – Šebela Martin - Hasoň Martin, Zouhar Daniel, Majdiak Mário – Kašpárek Filip, Slouka Tomáš, Šindelka Stanislav ml., Razák Antonín, Mazáč Robin – Zouhar Aleš (35. Šindelka Stanislav st.)

Branky: Kubíček 3, Tenora 2, Pařízek 2, Vrzal 2, Štarha a Hořínek

Začátek nového fotbalového ročníku čekal naše béčko v Olešnici. Nastoupili jsme v hodně (ale opravdu hodně) kombinované sestavě a domácímu favoritovi jsme dokázali vzdorovat snad jen prvních dvacet minut. Po několika domácích náznacích jsme ve 22. minutě nepokryli před bránou Štarhu a to byl začátek soupeřova brankostroje. Ještě do poločasu jsme inkasovali 4x a pak už se projevoval fyzický deficit našich hráčů markantně. V podstatě jsme většinu branek obdrželi po totálním vyšachování defenzívy, kdy už s tím Konečný absolutně nemohl nic dělat. Ve druhé půli jsme pak i vlivem zranění dohrávali pouze v devíti hráčích a tak si ze zápasu, kde jsme prakticky neohrozili bránu soupeře, odvážíme vysoký debakl.

Příště: V neděli 18.8.2019 se pokusí hráči naší rezervy o reparát, když se na hřišti v Šošůvce postaví od 17 hodin fotbalistům z Drnovic. I na tento zápas jsou samozřejmě všichni příznivci zváni.