Václavské hody 2009 aneb Překvapení v krojích (30.9.2009, Marie Valášková)

Letošní hody byly pro mě takové nějaké jiné, byly zvláštní, veselejší, radostnější a jaksi více do hloubky prožité. Chvíli mi trvalo, než jsem se k následujícímu kroku odhodlala, ale tentokrát to prostě udělat musím, a proto ......


..... bych ráda touto cestou poděkovala panu Stanislavu Šindelkovi, který několik let pilně a s veškerým možným nasazením pomáhá udržet v Šošůvce tradici Svatováclavských hodů. Díky jeho vytrvalosti a zapálení se tato jeho snaha vyplácí a řekla bych, že na letošních hodech to bylo obzvlášť vidět.

Děkuji za pomoc při organizování hodů paní rychtářce s rychtářem (Marie a Rudolf Cibulkovi), konšelovi (Eliška Mikulášková) a mé sestře Elišce Michlíčkové, která společně se mnou a se Stanislavem připravovala stárky na hody.

Navázat se dá jen jediným způsobem, a to poděkováním všem letošním stárkům, kteří hody až nezvykle oživovali a tanečními kreacemi doprovázeli, jejich rodinám za podporu, péči a obětavost a všem, kteří byli ochotni si na sebe vzít kroj a společně s námi prodloužený víkend bezvadně prožít.

Letošními stárky byli:

Jiří Michlíček, který konečně dorostl do potřebné "hodové velikosti" a mohl jít poprvé za stárka se svojí sestrou Eliškou Michlíčkovou, což mu náramně slušelo.
Petr Julínek, který dění v partě opepřil temperamentní Martinou Slepánkovou z Blanska.
Martin Pernica, který konečně přivedl již několik let po stárkování toužící Lucii Kolářovou z Obůrky a myslím, že toho nelitoval.
Pavel Dyčka, který "krojované hody" výrazně podporuje a který přivedl nováčka Veroniku Holasovou.
Daniel Zouhar, který nám taktéž pomáhá zachraňovat hody a letos se mu to obzvlášť povedlo, protože si stihl ještě i odskočit do Brna za papežem. Danielovou partnerkou byla Iva Strakerlová.
Michal Knödl z Boskovic, který vždycky byl, a teď se opět potvrdilo, že opravdu je, napůl Šošůvňákem, který tvoří vždy doplňující se pár s Andreou Zukalovou.
Václav Zouhar, který je jedním z těch, co jim není udržování tradice hodů lhostejné, s partnerkou Ivetou Nečasovou z Letovic.
Ivo Ševčík, který byl jedním z největších překvapení na tanečních zkouškách a svůj utajovaný talent předvedl společně s Janou Furchovou.
Mirek Petlach z Vysočan, který loni tvrdil, že už nikdy v kroji nepůjde a jako důkaz letos "stárkoval" s Martinou Krátkou.
Petr Sehnal a Michaela Čachotská ze Sloupu, kteří si za své obdivuhodné nadšení a vydatnou spolupráci vysloužili post hlavních stárků, za což jim patří ještě jeden speciální dík a pohlazení po tváři!


Snad jsem svým příspěvkem neobtěžovala. Moc se mi s vámi všemi líbilo...

Marie Valášková