Pohádkový les (27.6.2010, Stanislav Šindelka)

12. 6. 2010


V sobotu 12. června uspořádala místní organizace KDU-ČSL za sponzorské pomoci obecního úřadu a členské rady Spotřebního družstva Jednota u nás v Šošůvce další ročník „POHÁDKOVÉHO LESA“. Asi by se slušelo napsat kolikátý, jenže ouha, nevím! Ale slibuji, že do toho příštího to zjistím! Letošní rok je, co se týká počasí, poněkud atypický. Teplo se zimou se střídá v tak krátkých intervalech, že i sama příroda se v tom musí těžko vyznat. Naštěstí na sobotu vyšlo počasí krásné až horoucí. (Teda jak pro koho, Mrazíkovi se to jako štěstí moc nezdálo.) :-)

Jenže předešlé deště, silný vítr a s tím popadané stromy naši obvyklou trasu poněkud ztížily. Ale aspoň to bylo pro děti a jejich doprovod zajímavější. Ostatně dětí se sešla celá kupa, ať už domácích nebo i přespolních a v lese je kromě pohádkových postav čekaly i soutěže a samozřejmě sladké odměny.

A koho že mohly na své cestě potkat? Tak třeba KOCOURA V BOTÁCH, který měl pro děti připraveny záludné otázky. Stejně zvědavá byla i VČELKA MÁJA, jenž byla přítomná i se svými úly. Kdo ve zkouškách uspěl, mohl se těšit na dvojici z pařezové chaloupky KŘEMÍLKA A VOCHOMŮRKU, kteří ze všech sil vařili povidla.
No jo, ale ti, kdož si vyhádali nějaké ty laskominy, mohli o ně hned záhy přijít. Jelikož banda LOUPEŽNÍKŮ a hrdlořezů byla připravena olupovat počestné pocestné. A o tom, že ne všechny pohádkové bytosti jsou dobrosrdečné, jste se mohli přesvědčit ve chvíli, kdy zlá ČARODĚJNICE chtěla otrávit překrásnou SNĚHURKU, jenže ti, kteří čtou pohádky jistě vědí, že to nakonec dobře dopadlo.
Ač byla půlka června, tak jste mohli na svém putování potkat i dědu MRAZÍKA. Ten chtěl sice všechny jedličky i břízky pokrýt sněhem, ale berla mrazilka v sobotu jaksi nefungovala. Možná kdyby byla výkonná jako v oblíbené pohádce, tak mohla pomoci BAJAJOVI, který zápolil s nebezpečným DRAKEM o křehkou PRINCEZNU. Na své si přišel i ten, kdo má rád stolní hry. Protože k dispozici bylo ČLOVĚČE NEZLOB SE. Pravda, figurky byly poněkud větší, ale o to roztomilejší.
Kdo dostal v našem lese hlad, tak měl možnost najíst se kaše. Nešťastná selka sice dokázala poručit HRNEČKU VAŘ, ale jak ho zastavit nevěděla, takže kaše se valila mezi stromy a kdokoliv chtěl, mohl se najíst dosyta.
A pokud jste chtěli vědět, co Vás čeká v budoucnosti, tak jste také zavítali na správné místo. TŘI SUDIČKY Vám kromě jiného jistě pověděly, co Vás v životě čeká a nemine. A pokud to nevyjde? Smůla, reklamace nepřijímají!
Ještě se Vám mohlo na cestě stát, že jste slyšeli jemné bzučení kolem hlavy. To půvabná BERUŠKA dohlížela na dění v lese, aby se PÁN LESA tolik nenachodil.

Co říci závěrem? Věřím, že se dětem v našem lese líbilo a příště přijdou znovu.
Poděkování patří samozřejmě všem pohádkovým postavám a také organizátorům pod vedením paní Marušky Valáškové, páč na to, že u takové akce bude právě ona si klidně můžete vsadit, i když je to vlastně zbytečné. Žádná sázková kancelář nebude vypisovat kurzy na něco, co je nad slunce jasné.