Znak obce a Nazev obce

Dnes je středa
22. března 2023, 12. týden
svátek má Leona, zítra Ivona

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 15337
Jaro

 10762
Léto

 10610
Podzim

 10019
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

Vavřinec - Šošůvka 1 : 4 (0 : 0)


Zpráva z utkání 5. kola okresního přeboru mužů - 7. 9. 2014

Stanislav Šindelka,
Příspěvky,
přečteno 1256x,
7.9.2014Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Manoušek (82. Baláž), Odehnal (72. Petlach Radek), Bezděk - Kuchař, Zouhar Roman, Šebela (56. Obalil), Knödl – Krátký (60. Dvořáček), Sehnal (87. Furch)

Střelci branek: Přikryl Radim – Sehnal, Bezděk, Kuchař a Dvořáček


Na hřiště tabulkově posledního Vavřince zajížděli naši fotbalisté jako favorité. Nakonec jsme na hodně přerostlém trávníku, který naší hře vůbec nesvědčil, svoji roli zvládli. Vítězství lze jednoznačně označit jako zasloužené, cesta k němu však snadná nebyla a docela dost jsme se natrápili.


Začátek utkání se nesl zcela v režii Šošůvky, a pokud bychom dokázali proměňovat svoje šance, tak bylo o osudu duelu rozhodnuto hned v zárodku. Soupeře jsme totiž od úvodního hvizdu přimáčkli do jeho pokutového území a tam se předháněli v zahazování svých možností. Již ve 2. minutě střílí po Šebelově přihrávce z osmi metrů Roman Zouhar, ale bránu přestřeluje. V 5. minutě se zase před bránou objeví s míčem u nohy Sehnal, ale i v této šanci bránu míjí. Za další dvě minuty zasahuje skvěle proti Knödlově střele brankář. Zkrátka v této fázi je to jen čekání na gól. Jenže ten nepřijde ani po střele Krátkého ani po průniku Kuchaře. A když v 16. minutě hlavičkuje úplně osamocený Sehnal po centru Knödla nad bránu, tak se již chytá za hlavu většina našich příznivců. Ovšem v 18. minutě mohlo být ještě hůř. To jsme nechali projít hráče domácích až před Valacha, ale Jarda jeho následnou střelu dokázal vyrazit. Tento okamžik přece poněkud změnil dění na hřišti. Domácí přidali na aktivitě a už nás do šancí nepouštěli. Je pravdou, že o veškerou jejich ofenzívu se staral pouze Radim Přikryl, ale i tak jsme se museli mít na pozoru. V této fázi byla hra hodně rozháraná, ovšem ve 36. minutě nám zatrnulo, když se v našem pokutovém území uvolnil Přikryl, naštěstí z deseti metrů poslal míč nad břevno. Ještě větší šanci měl tento hráč o chvíli později. Od půlící čáry běží sám na Valacha, pokusí se ho přehodit, ale náš brankář se přelstít nenechá a tuto možnost likviduje. Za oranžové odpovídá ve 41. minutě Šebela, avšak jeho střela ze šestnácti metrů se mezi tři tyče nevejde.

Do druhé půle jsme šli s jasným cílem vstřelit branku a připsat si tři body. Zpočátku se ale hra odvíjela mezi „šestnáctkami“. Až v 53. minutě střílí z dvaadvaceti metrů Krátký, brankář míč vyráží, jenže Kuchař jej dorazit do sítě nedokáže. V těchto chvílích jsme ovšem opět začali přebírat aktivitu a v 54. minutě si domácí málem vstřelili vlastní gól, když po rohovém kopu Bezděka vykopává sražený míč z brankové čáry obránce. V 58. minutě to už ale vyšlo. Bezděk přihrál Manouškovi, ten napřáhnul z dobrých třiceti metrů a jeho parádní rána se odráží od pravé tyče zpět do pole. Naštěstí jen k dobíhajícímu Sehnalovi, který míč z deseti metrů pošle bezpečně do sítě, 0-1.
Vedoucí branka nás uklidnila, v defenzívě jsme si počínali poměrně suverénně a díky skvělé kopací technice Bezděka jsme v 66. minutě přidali druhý gól. To se Luboš postavil k zahrání rohového kopu z pravé strany, aby následně poslal míč přímo do sítě brány Vavřince, 0-2.
Jenže jsme si vcelku pohodovou situaci sami zkomplikovali. V 67. minutě si počínáme lehkovážně a nedůrazně před naší bránou, k míči se dostane Přikryl a střelou z devíti metrů překoná Valacha, 1-2.
Domácí výrazně ožili a snažili se okamžitě o další zásah. Nutno ovšem říct, že se až do konce utkání do žádné vyložené šance nedostali. Naopak v 69. minutě má gól na kopačce Kuchař, který zakončuje z malého vápna po centru Sehnala, ale míří pouze do gólmana. Naštěstí na pojišťovací branku dlouho čekat nemusíme. V 74. minutě se hezky na pravé straně uvolní Sehnal, odcentruje před bránu, hlavičkující Dvořáček pošle míč ke Kuchařovi a Jenda už nemá problém z bezprostřední blízkosti rozvlnit síť potřetí, 1-3.
Dá se říct, že utkání se poté spíše dohrávalo. Navíc jsme v 85. minutě přidali další gól. Rychlou akci rozjede přesným pasem na nabíhajícího Kuchaře Radek Petlach, následná Jendova přihrávka nachází před bránou Dvořáčka a Roman nad padajícím brankářem dloubne míč do sítě, 1-4.
V 89. minutě se ještě do listiny střelců mohl zapsat i náš brankář. Po faulu na Dvořáčka máme možnost zahrávat pokutový kop, ale Jarda Valach se jako exekutor neosvědčí, když jeho tvrdou, ale nepříliš dobře umístěnou střelu brankář Musil dokáže zlikvidovat. O chvíli později však zazní hvizd rozhodčího, kterým je tak potvrzen export všech bodů na protilehlý kopec do Šošůvky.


Příště: Nováčka z Letovic hostíme v neděli 14. 9. 2014 v Šošůvce. Ten po dvou úvodních výhrách začal klopýtat, ale zrovna nám se na tohoto soupeře v domácím prostředí moc nedaří. Je na čase to změnit. Začátek zápasu je stanoven na 16:00.


Mladší žáci sehrají ve čtvrtek 11. 9. 2014 od 17:00 svoje první střetnutí. V domácím prostředí se utkají s celkem Benešov / Kořenec.Fotografie

Předzápasové instrukce

7.9.2014

Na konci tam budou jiná čísla!

7.9.2014

Tak jdeme na to.

7.9.2014

Míč jsme měli v držení častěji.

7.9.2014

A také častěji ohrožovali bránu soupeře.

7.9.2014

Jarda Valach jde na penaltu.

7.9.2014

Na brankáře Vavřince si ale nepřišel.

7.9.2014

Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 0.472 s | © 2018 Obec Šošůvka | Webmaster